zeeland 125 achter het prikkeldraad Libéma ontslaat zeven mensen bij Zeelandhallen 'Niet uniek, wel bijzonder' Hollandse aardbeien Openluchttheater Vlissingse Spuikom Latin Flair met workshop bij Kramer Concert: Barok ontmoet opwekking Leven, werken, delen en vieren in de kerk Op zoek naar de esdoorn per skelter Karei en Annette Verhulst Vanaf deze week: 1,00 €1,00 0,75 DEZE WEEK: dinsdag 4 mei 2010 s VLISSINGEN Een openluchttheater in combina tie met een gesloten theater in de Vlissingse Spuikom. Met dit voor stel komt de Vlissingse D66-fractie. Het gebied bewijst zijn waarde al bij culturele evenementen, vindt de fractie. De Spuikom kan in 'rela tie met de bioscoop het cultureel centrum van de stad worden. De gedachte is om samen met een par ticuliere investeerder een open lucht- en een gesloten theater te realiseren, waar ook het filmfesti val van kan profiteren. ZIERIKZEE Danscentrum Kramer in Zierikzee houdt zaterdag Latin Flair; een avond vol opzwepende muziek en exotische klanken. Jong en oud, be ginnende en gevorderde dansers kunnen de dansvloer op om te dan sen op de salsa, merengue, bachata en zouk. Bij wijze van opwarmer tje kunnen belangstellenden eerst meedoen aan een gratis salsawork shop. Die begint om 21.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Dj Coento ver zorgt aansluitend de muziek tot half een 's nachts. OUDDORP In de Doopsgezinde Kerk in Oud dorp wordt zaterdagavond het con cert 'Barok ontmoet opwekking' ge geven met piano, orgel, zang en panfluit. Op het programma staan enkele ko ralen uit Geistliche lieder van Bach, een aantal opwekkingsliederen en aria's van Handel. Er wordt solo ge zongen, er is samenzang en er wordt gemusiceerd. Het gaat om een initiatief van Jan van Seters en Arjan Huizer. De avond begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Herman Meijburg uit Nieuw-Zee- land geeft zondag 9 mei een lezing in de Gasthuiskerk in Zierikzee over het thema Leven, werken, de len en vieren. Meijburg werkt bij een Centre for Loss and Healing, dat met verschillende activiteiten ondersteuning biedt aan mensen die een verlies hebben ervaren. De bijeenkomst is een initiatief van Horizon van de vrijzinnige ge meente. De lezing wordt in het kerkcentrum achter de kerk gehou den en begint om 11.00 uur. WESTENSCHOUWEN Op de skelter op zoek naar de es doorn. Dat kan morgen vanaf Na- tuurinformatiepunt/trampoline- centrum Westerschouwen, bij de rotonde. De esdoorn, het symbool van de Canadese vlag, doet het goed op Schouwen-Duiveland. Ondanks de blootstelling aan zeewind. Op be schutte plaatsen in het bos zijn de eerste knoppen te zien. De tocht is te maken op een een persoons- of op een gezinsskelter. Groepen tot 14 personen zijn wel kom. Vertrekken kan de hele dag door, vanaf 11 uur. geweest'. Over zijn ervaring in kamp Mühlberg sprak hij nooit." Dagboek 1943-1945 - krijgsgevangen in Stalag IV-B, A.C. Verhulst. Te bestel len via www.lulu.nl of de boekhandel, ISBN 978-1-4457-5548-9. Prijs: 22,50 euro. „We wisten van het bestaan van vaders oorlogsdag boek, maar pas na zijn overlijden dook het op. Hij had het al die jaren weggestopt in een doos. Het kostte ons driejaar om zijn aantekeningen te ontcijferen." Veel krijgsgevangenen keer den in 1945 terug naar Ne derland met een gevoel van schaamte. Volgens Erwin Ross- meisl het Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMH) heeft de groep Nederlandse officie ren die in '42 in krijgsgevangen schap werd gevoerd - en niet in de productie hoefde te werken - bijge dragen aan die beeldvorming. „Zij creëerden dat beeld van de tijd uit zitten met voetbalwedstrijden, pingpongen en cabaret. Maar de manschappen in de stammlagers moesten veertien uur per dag wer ken. Daarbij ging het er hard aan toe. Sommige stierven door pure mishandeling." Het NIMH heeft meer dagboeken van krijgsgevangenen in de collec tie. Maar niet eerder zag Rossmeisl zo'n compleet dagboek uit één van de stammlagers waar de man schappen zaten. „Verhulst gaat bo vendien diep in op de sociale ver houdingen. Dit dagboek is niet uniek, wel heel bijzonder. Binnenkort verschijnt ook de film Prikkeldraad van Bob Entrop. Daar in vertellen lotgenoten van Ver hulst hun verhaal. „De groep krijgsgevangenen werd na de oor log slecht ontvangen", illustreert de filmmaker. „Ze werden uitge maakt voor lafaards. Hadden ze maar moeten onderduiken. Het was natuurlijk geen concentratie kamp waar ze in zaten, maar ook geen pretje." Mede-kampbewoner Nico Vanderbiest schilderde dit portret van Verhulst. Op 1 april '45 schrijft hij daarover aan zijn verloofde: „Vandaag heb ik een verrassing voor je bereid het is een herinnering aan deze tijd." foto's Ruben Oreel door Frank Balkenende GOES - Libéma ziet zich gedwon gen zeven vaste medewerkers van het evenementencomplex Zeeland hallen in Goes te ontslaan. Dat is bijna de helft van het kantoorper soneel. Volgens Libéma speelt de economische crisis de Zeelandhal len parten. De zeven werken in het project en accountmanagement. Exploi tant Libéma betreurt het dat deze personeelsleden - sommigen zijn er al vele jaren in dienst - moeten vertrekken. „De maatregel is ech ter noodzakelijk", zegt communica tiemanager Maurice" Nieuwland van Libéma. „De beurzen- en eve nementenmarkt staat dit jaar on der druk als gevolg van de econo mische crisis. Bestaande beurzen en evenementen worden kleiner en de afgeleide omzet uit horeca, parkeren en facilitaire dienstverle ning neemt af. Ook nieuwe beur zen komen moeilijker van de grond." Libéma kan de zeven niet elders binnen de organisatie plaatsen, zegt Nieuwland. „Ten eerste liggen onze andere locaties een stuk van Zeeland af Ten tweede moet bij die andere evenementencom plexen op elke euro worden gelet." U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) Tomaten 1 kilo €1,00 Kiwi's 10 stuks 1,00 Pitloze druiven 1 doos1,00 Diverse slasoorten 2 kroppen €1,00 Radijs 2 bosjes Komkommers 2 stuks Ijsbergsla per krop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77