zeeland 123 BEVRIJDINGSDAG SSKIÜ5 Tax FREE-actie mag Hulst wat kosten Zelzate zoekt steun bij buren tegen overlast Brugman Populieren bij Hoofdplaat gekapt Aartje Twinkel op Zonneweelde www.deltaridefortheroses.nl NL Label horizontale jaloezieën 5 jaar garantie Gebruiksklare oplevering Bijna 40 jaar ervaring 34 filialen in Nederland CBW-erkend www.pzc.nl MEEST GELEZEN BLOGS Zaterdag 12 juni 2010 dinsdag 4 mei 2010 door Wout Bareman zelzate - Inwoners van Zelzate hebben het gemeentebestuur drin gend gevraagd strenge maatregelen te nemen tegen hangjongeren. Die zorgen niet alleen op het Busplein in het centrum voor overlast, ook elders veroorzaken ze een gevoel van onveiligheid. Burgemeester Freddy DeVilder heeft met de eigen politie een ac tieplan opgesteld. Dat is volgens hem niet genoeg. Op korte ter mijn is overleg nodig met buurge meenten en omringende politiezo- nes, meent hij. De politie in Zelza te controleert intensiever. Feesten en partijen worden aan strengere regels gebonden. Jongeren op het Busplein, waar ook lijnbussen uit Zeeuws-Vlaanderen stoppen, wor den harder aangepakt. Daar con centreert zich aldus De Vilder ook de drugsproblematiek. Vijf jonge- ren hebben inmiddels een finfver- bod na een gewelddadig treffen tij dens een scoutingfeest. Tania Van Hoofstadt (moeder) en Thomaes De Vogelaere (goedwil lende jongere) deden onlangs na mens bezorgde Zelzatenaren een dringend beroep op het gemeente bestuur het groeiende jongerenge- weld een halt toe te roepen. Goed willende jongeren vertrekken uit Zelzate, zeiden zij, waardoor het sociale evenwicht wordt verstoord. Jongerengroeperingen zijn zelf in actie gekomen met stickers met teksten als Responsible Party Ani mal en Veilig Fuiven. De politiepost in Zelzate kampt al langere tijd met een personeels tekort. Met name het aantal wijka genten baart zorgen. Zelzate haal de de laatste jaren vaak het nieuws met ongevallen, criminaliteit en drugs. Dat stoot kandidaat-agen ten af, aldus Clemminck. Hulst (alleen keukens), Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl «4»» KEUKENS BADKAMERS 1. Drenkeling gered 2. Modder bij Driewegen Cross 3. Proef graskarpers mislukt Kijk voor weblogs van PZC-verslagge- vers over sport, cultuur en journalis tiek op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's nieuwvliet - De kindershow van Aartje Twinkel doet morgen cam ping Zonneweelde aan de Baanst- poldersedijk bij Nieuwvliet aan. Ie- Inschrijven: ten behoeve van HOOFDPLAAT - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen gaat alle 176 beeldbepa lende populieren aan het Mager- eind tussen Breskens en Hoofd plaat kappen. De bomen staan in een rijtje onderaan de Westerschel- dedijk. Het rooien gebeurt op verzoek van Het Zeeuwse Landschap, dat het naastgelegen natuurgebiedje be heert. „De bomen passen daar van nature niet", zegt een woordvoer ster van het waterschap. „Ze trek ken kraaien aan die beesten wegja gen die van nature wel in het na tuurgebied thuishoren." Het schap was toch al van plan de bomen binnen een paar jaar te rooien om de openheid van het landschap te herstellen. Het water schap heeft bedongen dat op kos ten van Het Zeeuwse Landschap 55 knot-essen worden teruggezet. Die staan er al. De kap van de po pulieren is het komende najaar ge pland. dereen mag gratis komen zingen en dansen. De show begint om 14.00 uur. www.aartjetwinkel.nl. Kijk voor deze actie op www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl of kom naar onze winkel en profiteer1 Bergen op Zoom j Goes Koudekerke I Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl Nieuwe Bierkaai Hulst Minderbroederstr. Hulst op de hoek van de Bierkaai straat en het Godsplein, is inmid dels al gerealiseerd. Degraafwerkzaamheden moeten volgens planning in november dit jaar beginnen en dan kijken ook ar cheologen mee of zich in de bo dem nog bijzondere oudheidkun dige schatten bevinden. De aanleg- tijd van de haven is ongeveer een jaar, zodat iedereen eind 2011 moet kunnen flaneren langs de nieuwe kade. „Dit is een geweldige oppepper voor de binnenstad van Hulst", zegt wethouder Van Damme. „De horecaondernemers aan de Bier kaaistraat krijgen straks de beschik king over twee terrassen. Terwijl de haven opnieuw wordt aange legd, zitten wij zeker niet stil. in de tussentijd gaan wij door met de verdere ontwikkeling van het ge bied. Zo willen we er voor zorgen dat er zo snel mogelijk een nieuwe supermarkt wordt gevestigd, ter vervanging van de Albert Heijn, die naar de omgeving van het BACK-terrein verhuist. Daarnaast gaan we ons onder meer buigen over de herontwikkeling van het winkelcentrum 's Gravenhof en de locatie van het oude postkantoor." Belangstellenden namen gistera vond op een bijeenkomst in het stadhuis van Hulst kennis van de planning voor de werkzaamheden en bekeken tevens sfeerbeelden van de toekomstige situatie. Enkele bewoners waren veront rust over de overlast tijdens de werkzaamheden. Zo wordt de Dubbele Poort vanaf het Gods plein richting de Minderbroeder straat tijdelijk afgesloten voor het doorgaande verkeer. Wethouder Van Damme beloofde dat de over last voor ondernemers en bewo ners zo klein mogelijk blijft. „Er zal wel wederzijds begrip moeten zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65