221 zeeland Terugkeer van middeleeuwse haven PZC jgnggi land Mededeling Schilderijen en erfgoed op Stellexpo almanak Moederdag Optredens en kunstveiling voor Haïti Tocht door Canisvliet bij Westdorpe dinsdag 4 mei 2010 1 z De dubbele brug bij nacht Hulst heeft al veel historie in huis en krijgt ook nog de voormalige middeleeuwse haven terug. Totale kosten: ruim zestig miljoen euro. door Harold de Puijsseleijr en Frank van Cooten z es jaar na de presentatie van het plan nadert het moment dat het meest tot de verbeelding spre kende onderdeel van het stadsver nieuwingsplan De Nieuwe Bier kaai in Hulst gestalte krijgt; de aan leg van een waterpartij die het tra cé volgt van de voormalige (mid deleeuwse) haven. Vanaf de Keldermanspoort slin gert de nieuwe haven zich over een lengte van zo'n 150 meter naar de Vismarkt over het terrein aan de Bierkaai- en Overdamstraat dat inmiddels grotendeels braak ligt. De haven meet op het breedste punt twintig meter en wordt één meter diep. Een constante verver sing voorkomt vervuiling van het water. Eroverheen komt een dubbele brug die het mogelijk maakt van de ene naar de andere zijde te wan delen. Bij de Dubbele Poort komt ook een brug, die De Speije gaat heten. En bij deze brug komt een brede trap naar de lage kade naar het voorbeeld van de Spaanse Trappen in Rome. De lage kade biedt straks plek voor bijvoorbeeld een kunstmarkt in de zomer en de kerstmarkt in de winter. „Wij bouwen een stuk gereed schap dat de komende jaren echt moet gaan leven", zegt stadsarchi tect Hans ter Beek. De panden die nog moeten wij ken voor de haven, gaan volgens projectwethouder Diana van Dam me rond de zomer onder de slo pershamer. Het gaat dan om de panden waar voorheen rijwielhandel Bogaert, Bruno's Outlet Caprice en Kindt Biesbroeck Makelaardij geves tigd waren. Ook het voormalige postkantoor, dat sinds een aantal jaren in gebruik is als galerie PostArt, verdwijnt. In verband met de aanbesteding die nog moet plaatsvinden, kan ad junct-directeur Guido Totté van de gemeente geen aanlegkosten voor de haven noemen. Wel wil hij kwijt, dat de provincie Zeeland al twee miljoen euro subsidie be schikbaar heeft gesteld voor de aan leg. Daarnaast heeft de gemeente nog een andere subsidieaanvraag voor het project lopen bij de pro vincie. De totale kosten van plan De Nieu we Bierkaai belopen volgens Totté ruim zestig miljoen euro. Behalve de aanleg van de waterpartij, gaat het dan om nieuwe appartemen ten en winkels die in het noord westelijk deel van de Hulster bin nenstad worden gebouwd. Een deel daarvan, het appartementen gebouw van de Woonstichting OOSTBURG - Schilders Marijke Car- Er is ook een verzameling religieus pentier en Linda Boone laten tot erfgoed van Tilly van Duuren te eind juni hun werk zien in ver- zien. De expositie is dagelijks van pleeghuis De Stelle in Oostburg. 9.00 tot 20.30 uur te bekijken. Tip? redactie@pzc.nl De Middelburger wist het al tijden. Daar had zijn vrouw wel voor ge zorgd. Zij had hem de afgelopen we ken er herhaaldelijk op gewezen dat het koffiezetapparaat echt niet meer zo werkte als verwacht mocht wor den. Dus maandagmiddag verliet hij even de werkplek om in een elektroni cazaak een George Clooney-appa- raat te kopen voor moederdag.Voor de winkel besefte de Middelburger dat er ook nog wat klussen lagen te wachten, waar zij óók al weken op wijst. Dus stapte hij de naastgelegen bouwmarkt binnen en kocht een soli de vlakschuurmachine. Trots vertelde hij op zijn werk welke verrassing hij voor moederdag had gekocht. Zijn vrouwelijke collega's zwegen, sprake loos over zoveel inlevingsvermogen. IJZENDIJKE - Vrijwilligersorganisa tie Samen Sterk22 houdt op vrij dag 11 juni een benefietavond in het Mauritshof in IJzendijke. De opbrengst gaat naar Stichting Pro jecthulp Haïti. Die geeft een pre sentatie over het land. Verder zijn er optredens van Peter Quaak en Recovery XS. Veilingmeester Ab Verhage brengt Haïtiaanse schilderijen en kunst items onder de hamer. Kaarten zijn te koop bij boekhandel Bas ting in Oostburg of per mail via haiti.benefiet@gmail.com. Kosten: 12,50 euro. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Meer informatie op de website www.projecthulp.nl WESTDORPE - Staatsbosbeheer houdt zondag een excursie door het natuurgebied Canisvliet onder Westdorpe. Bezoekers gaan met gids Joke den Blijker door een deel van het honderd hectare grote ge bied. De tocht begint om 14.00 uur bij boerderij De Baeckermat aan de Bernhardstraat 80 bij Westdorpe. Aanmelden via 0115 617486 of M.Lieman@Staatsbosbeheer.nl. Deelnemen kost 2 euro. Stevige schoenen aanbevolen. l.v.m. bevrijdingsdag verschijnt er morgen 5 mei geen krant. Tevens zijn lezersservice en de webwinkel telefonisch niet bereikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64