Zeeland PZC L Ziekenhuis werkt aan gastvrijheid ■gï|] Bluestrio te gast ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 ZORCSAAM Hospitaal pakt onder meer tuin en parkeerplaats aan en biedt rijdend hotelbufFet Uitwaaien Dinsdag 4 mei 2010 Hulst betaalt graag voor terugkeer middeleeuwse haven Hard werken om het Bevrijdingsfestival mogelijk te maken Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - Ziekenhuis Zorg- Saam, locatie De Honte, geeft steeds meer handen en voeten aan gastvrijheid. „Met uitzondering van de kraam- suite komen mensen niet voor hun lol naar het ziekenhuis. Voor ons is het dus belangrijk ze gul en hartelijk te ontvangen en te laten verblijven", zegt Huib Hubregtse, manager van de facilitaire afdeling van het ziekenhuis. In de praktijk betekent dat onder meer honderd parkeerplaatsen extra, die allemaal gratis blijven. En de tuinen wor den heringericht naar het voor beeld van het Zeeuws-Vlaamse landschap. Het ziekenhuis wordt zo ook zichtbaarder vanaf de weg. „Ook richten we binnenkort een zogenaamde 'kiss-and-ride'-strook in voor het kortstondig parkeren van auto's om patiënten in en uit te laten stappen." De toenemende gastvrijheid past in het 'belevingsgericht werken', een jaar geleden ingevoerd, waar bij de patiënt centraal staat bij alle handelingen binnen het zieken huis. Hubregtse: „Zo hebben we onlangs bij wijze van proef de kof- fieverwenwagen geïntroduceerd. Iedereen in de wachtkamer is een beetje gespannen. De vrijwilligers bieden ze letterlijk een bakkie troost aan." Ook het roemruchte 'ziekenhuis- prakkie' is verleden tijd binnen ZorgSaam. „Vroeger moest onze gast aangeven wat hij of zij de vol gende dag wilde eten. Bij veel men sen staat het hoofd daar niet naar. Via ons rijdende hotelbuffet bie den we ze nu verschillende gerech ten aan waaruit ze kunnen kiezen. De maaltijden blijven warm, ze zien er beter en smakelijker uit en ze ruiken gewoon lekker. Daar naast is begonnen met een proef met roomservice-medewerkers, herkenbaar aan een horeca-uni- form. Zij zijn vaste aanspreekpun ten voor de patiënt in alle vormen van dienstverlening." Het zieken huis treft inmiddels ook de voorbe reidingen voor inrichting van een zorgsteunpunt, momenteel nogal onherkenbaar gehuisvest in de wijk Katspolder. Via dit steunpunt worden ook hulpmiddelen als rol- lators, aangepaste bedden en wel licht op termijn scooters uitge leend. ZorgSaam houdt 27 mei een lande lijk symposium in het Scheldethea- ter in Terneuzen over belevingsge richt werken. .|s£9£^ CADZAND - Voor veel Zeeuws-Vlaamse kust treft) slechte start van toeristen aan de West- is de (wat het weer be de meivakantie een re den het 'binnenland' op te zoeken. Steden als ties in en rond de provincie. Toch waagt een Cent, Brugge en Sluis profiteren dankbaar van enkeling zich, lopend of fietsend, naar buiten, de wind en de regen, net als de binnenattrac- zoals deze twee ingepakte toeristen aan de vloedlijn bij Cadzand. Later deze week zal het er niet meer zo stil zijn: dan wordt het weer beter. foto Peter Nicolai m—mmnÊÊmm WESTDORPE - Stichting Polder blues, die eerder dit jaar naam maakte door Livin' Blues Xperien- ce naar Westdorpe te halen, is er opnieuw in geslaagd een bluestop per aan de haak te slaan. Danny Bryant, 'één van de meest getalen teerde gitaristen van Groot-Brittan- nië', speelt zaterdag vanaf 21.00 uur met zijn powerbluestrio Red- eyeband in café 't Oude Raedhuys. Bryant trad onlangs nog met Wal ter Trout op in een uitverkocht Pa- radiso in Amsterdam. www.redeyeband.co Deze week: Diverse soorten kruiden in roodstenen pot. Van 3,99 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Max 3 artikelen per klant Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63