Btuten 7 KaMvpeertvp 1 dinsdag 4 mei 2010 De glampeerder die denkt op een dik, velours opblaasbed als een koning in Frankrijk te kunnen slapen, heeft het mis. Juist die dikke luchtlaag trekt de kou van de grond op. Al snel lig je op een koud en klam matras. Om dit te voorkomen kun je het best een matje met aluminium folie of een aluminium reddings dekentje onder het opblaasmatras leggen. Die zijn voor een paar euro te koop in elke campingwinkel. houd te hoeven inboeten. Voor het kooktoe- stel van Meva tel je zo'n 150 euro neer. Opvouwbare kastjes Omdat glampeerders veel spullen meesjou wen, hebben ze ook behoefte aan opberg ruimte. Opvouwbare kastjes van polyester doek en aluminium buizen bieden die. Zo zijn er keukenkastjes met opbergvakken en een keukenblad. Het blad van Base Camp is van hittebestendig aluminium en is oprolbaar. Het gehele keukenkastje past als een plat pakketje in een tas. Wie zijn kleren netje wil opbergen, kan een opvouwbare kledingkast meenemen, met legplanken en een hanggedeelte. De échte glampeerder zorgt dat zijn meegebrachte tv op een opvouwbare televisiekast staat. Prijzen van opvouwbare kasten beginnen zo rond de 70 euro. Mobiel toilet' Een glampeerder gaat niet midden in de nacht met een wc-rolletje onder de armen naar de gezamenlijke toiletruimte. Nee, hij neemt bijvoorbeeld de Handy Potti van Stimex mee op vakantie. Dit chemisch toiletje is van alle gemakken voorzien: Een waterreservoir van 15 liter om het toilet mee door te spoelen, een opvangbak van 20 liter, deksel en zitting en een ingebouwde wc-rolhouder. Bij de cam pingwinkel zijn allerlei verfrissers en reinigers te koop die je zowel in de spoel- als opvangbak kunt deponeren en aldus kunt voorkomen dat de tent vol vervelende geurtjes hangt. De meeneemwc-pot van Stimex kost rond de 80 euro. O ja, uiteraard zijn er ook opvouwbare wc-hokjes te koop. Dennis Rijsbergen foto's Lex de Meester Omdat glampeerders veel spullen meesjou wen, 'hoppen' ze niet van camping naar camping, maar staan ze veelal langere tijd op dezelfde stek. Daarom mag één simpel ding niet in hun uitrusting ontbreken: De houten haring. In tegenstelling tot de metalen haring zuigt die zich vast in de grond. Wil je als glam peerder zekerheid dat tijdens een storm de tent fier overeind blijft staan, gebruik dan de houten haring aan de windkant van de tent. Voor het geld hoefje het niet te laten, hij kost slechts 45 cent. Eén nadeel: Bij het afbreken van de tent zijn de houten haringen erg moei lijk uit de grond te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55