2 VAN WEELE B.V. Qmwuci vmi Hcrojte TOPASSORTIMENT Een eigen paradijsje, zo noemt Gemma van der Hoogte haar achtertuin in de Middelburgse binnenstad. De langgerekte tuin vol planten, bomen en dieren oogt als een stiltegebied in het normaal zo drukke stadscentrum. „Sinds ik deze tuin bezit ben ik nauwelijks op vakantie geweest. Voor mijn rust hoefik Zeeland niet meer uit." John Deere Tuin- en parkmachines voor particulier en professionals HANDMAAIERS COMPACTTREKKERS Bel of kom langs voor een proefrit! dinsdag 4 mei 2010 Vijfjaar geleden Vging ze samen met haar partner Jan op zoek naar een geschikte woning. „Ik wilde in de binnenstad blijven wonen en hij wilde een tuin", vertelt ze. „Dat lijkt een ongelukkige combinatie, maar we vonden dit zeventiende-eeuwse pand aan de Singelstraat met enorme tuin. (e zou denken dat het veel onder houd vraagt, maar dat valt enorm mee. Jan doet alles zelf en ik help hem daarbij." Tussen de bomen doemt de kolos sale Oostkerk op. Deze koepelkerk straalt behoorlijk wat klasse uit en dat levert vanuit de tuin een prach tig aanzicht op. Het is alsof je wandelt door de parken in Florence en Venetië. „Hier in de binnenstad leeft iedereen dicht op elkaar, maar er is verrassend veel vrijheid. Iedereen Iaat elkaar met rust." Het is er ook verdacht stil. Auto's en brommers hoor je er niet, zo nu en dan ritselen de bomen door opvliegende vogels. Alleen kerkklok ken hoor je er met een wisselende regelmaat helder luiden. De van oorsprong Engelse tuin werd door de vorige eigenaar opnieuw ingericht. Het is er nu een stuk minder wild dan vroeger. „Maar ik wil geen rare frutsels in de tuin, het moet er wel natuurlijk blijven", vindt ze. In het midden van de tuin ligt een vijvertje, volledig bedekt met kroos. „Ik moet wel eens mensen tegenhouden die denken dat het gras er door loopt", lacht ze. Tientallen kikkers hebben Een vorstelijke tuin in zich er verscholen. „Iedere dag komt er een reiger langs die dan een aantal kikkers opeet. Het is de natuur, je doet er niets aan." De tuin is ook nog eens functioneel. Toen een driehonderd jaar oude Japanse notenboom wegens ziekte moest worden gekapt, kon van dat hout nog jaren worden gestookt. Ook kweekt ze voedsel in de tuin. Naast een kruidentuintje heeft Van der Hoogte een heuse kiwiplant, waar ze in november de vruchten van plukt. "Om sap van te maken, want als stuk fruit ben ik er niet zo'n fan van." De tuin aan de Singelstraat doet verder het hele jaar dienst als ontspanningsplek. Bij goed weer zit Van der Hoogte graag op één van de vele bankjes die ze heeft geplaatst. Bij regen of koude temperaturen is ze te vinden in haar 'glasbak', een losstaande serre die van alle gemakken is voorzien. „Je zit op die manier midden in de natuur." Fakkels zorgen in de avonduren voor wat meer sfeer. De kunstenares blijft enthousiast over haar lustoord en dat zal niet snel veranderen. „Iedere maand staan er weer andere planten in bloei, ook in de winter. Mijn man kan zijn ei kwijt in de tuin en ik geniet er enorm van. Het is een feest om 's avonds thuis te komen." Jens Pauw a Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50