sport 31 Arbiter mag duel niet staken De gebroeders Scheele slaan toe in Zeeuws midfondseizoen Reuzensprong Van der Meet Staf Dobbelaere overleden SPELBEDERF Scheidsrechter houdt het voor gezien nadat voetbalclubs op remise aansturen uitslagen mfe* Van Persie scoort voor verliezend Arsenal dinsdag 4 mei 2010 w Willi II11 In 11 ill" Jl'1 mi ij 1 I 1 11 ui iii nHHHHHMBSI BS HBHBH SffiiMXiHni a> - -T* IKN H 6." Hl Ml 8»^*ï HH IW-IXT'" door Wilber Hack ZEIST - Nee, bij de KNVB hadden ze het nog niet eerder meege maakt dat een scheidsrechter een duel staakte omdat hij dacht dat twee clubs het op een akkoordje gegooid hadden. „Hij is er ook niet toe bevoegd", reageert Ron Vee- nendaal, hoofd wedstrijdzaken van de afdeling Zuid I van de KN VB. Die hij is de 40-jarige arbiter Sjors door Fred Rabout OOSTBURG - Vorig jaar wonnen va der Arjaan (72) en zoon Jaap Schee- Ie (42) de opening van het Zeeuw se midfondseizoen. Toen vanuit Sezanne. Het was het begin van een jaar dat volgens insiders van de duivensport nooit meer geëve naard zou kunnen worden. De 'ge broeders' uit Terneuzen stonden tijdens de jaarlijkse huldiging in Yerseke dan ook als de Zeeuwse Generaals op het podium van de Zaête. Afgelopen zaterdag begon het Zeeuwse midfondseizoen met het provinciale concours vanuit Alblis. De Scheeles hadden er zestig inge- korfd voor dit concours. Doffers en duivinnen op weduwschap. De kleine 11.000 duiven werden zater dagmorgen in Alblis om kwart voor acht gelost. Even voor half de Jong uit Heukelum. Die zag dat de bal bij de wedstrijd tussen Gies- sen en GDC in de derde klasse D van het zaterdagvoetbal doelloos rond gespeeld werd. Tweemaal kwam het leer in een vijandelijk strafschopgebied te recht. De spitsen hielden bewust hun benen stil. Beide clubs had den immers nog één punt nodig om zeker te zijn van behoud. De Jong wenste geen onderdeel uit te maken van het complot en staakte twaalf meldden zich er vijf boven de windmolens van de Koegoers even ten oosten van de brug van Sluiskil. Op weg naar hun hok. Bo ven de Terneuzense Ferleman- straat zetten er drie hun landing in. Ze ploften op de plank en wer den elektronisch geklokt. Twee werden in dezelfde seconde ge klokt, de derde twee seconden la ter. De '800', een blauwe tweejarige doffer, werd na de provinciale foto finish als eerste geklasseerd. Een duif die vorig jaar al provinciaal Or leans op zijn naam schreef Een klasbak dus maar er zitten er meer aan de Ferlemanstraat dat op 341 kilometer van Alblis gelegen is. Het was de vijftiende getekende van de Scheeles. De tweede was de derde getekende. Het trio dat binnen twee seconden de finish passeerde, was gelijk het toptrio de wedstrijd na een half uur spe len. „Een voorbarige beslissing", oor deelt de KNVB. Volgens Veenen- daal had De Jong andere machts middelen moeten gebruiken. „Hij is buiten zijn bevoegdheid getre den. We hadden liever gezien dat de wedstrijd was uitgespeeld en dat hij zijn bevindingen gerappor teerd had. Ook had hij met gele en rode kaarten tegen spelbederf op kunnen treden." De Jong zegt dat van Zeeland op Alblis 2010. „Dui vensport is toch zo leuk, zeker als het zo lekker gaat als bij ons, maar vergeet niet dat er liefhebbers zijn die er net zo veel - wellicht nog meer - voor doen en waar ze niet in de kop vliegen", meldt de altijd bescheiden Jaap vanachter de com puter. „We hebben dit seizoen het eerste concours bewust laten lo pen, omdat het voor onze begrip pen te koud was. Daarna kwamen ze weer lekker naar huis." Naast de gebroeders Scheele die van een andere planeet schijnen te komen en er provinciaal zeven in de top vijftien pakken was ook Koen Minderhoud weer aardig op dreef In samenspel zeven pakte hij er vier in de top tien. Komend week einde is het weer voor de sprinters met het vitesseconcours vanuit Ar ras. hij daar geen moment bij stil heeft gestaan. „Ik kan moeilijk voor spel bederf fluiten als spelers de bal ge woon rond tikken. Ik had na een halfuur nog niet één keer hoeven fluiten en er waren geen doelpo gingen geweest. Ik vond het alle maal zo onsportief dat ik maar een einde aan de wedstrijd gemaakt heb. Zonder direct aan de gevol gen te denken." Daar gaat de tucht- commissie van de KNVB zich nu buigen. MIDDELBURG - Als atleet, verzets man en als vrachtrijder voor het vervoer van duiven in de dui vensport. Zo zullen veel mensen zich Staf Dobbelaere herinneren. De Schoondijkenaar overleed vori ge week op 89-jarige leeftijd. Dobbelaere werd op 28 september 1938 in Amsterdam Nederlands kampioen bij de junioren op de 800 meter. Een aantal jaren later werd ontdekt dat de West-Zeeuws-Vlaming Belg was. „Ik ben wel in Schoondijke gebo ren, maar m'n vader was Belg. Die titel heb ik gehouden. Net als m'n nationaliteit. Het is goedkoper. Een paspoort kost maar twintig francs", liet hij in 1987 optekenen. Het erelid van de voormalige Vlis- singse atletiekvereniging Mara thon deed veel per fiets. Hij pres teerde het zelfs om aan het begin van de oorlog vanuit Schoondijke naar Duindigt te rijden om mee te doen aan de Silverrush, een cross. DUIVENSPORT Alblis. Provinciaal concours met 10753 (1311 invliegers) oude duiven: Samenspel 1 (1490 m/m): 1. H. Calon, 2,5,9. M. Buijsse, 3. I. den Dekker, 4,8. F. Leliaert, 6,7. T. de Jonge, 10. S. Mookhoek. Samenspel 2 (1527 m/m): 1,2,3,7,8,9. gebr. Scheele, 4. comb. Delzenne/Verpoorte, 5,1P. comb. Derycke/Schieman, 6. B. Herman. Samenspel 3 (1496 m/m): 1,6,9. J. Voet, 2,8. gebr. van Beveren, 3. A. Hemelaar, 4. L. Segh- ers, 5. A. Thijs&Zn, 7. J. van Goethem, 10. A. Mattens. Samenspel 4 (1510 m/m): 1. comb. R&L. Traas, 2. M. v. d. Zande, 3. J. van Maldegem, 4. J. de Witte, 5,6,10. comb, de Kooning, 7. D. Wagenaar, 8. W. de Witte, 9. I. v.d. Sande. Samenspel 5 (1514 m/m): 1,9. A. Mieras, 2,6. J. Bras, 3,10. M. v.d. Dorpel, 4. C. Zegers&Kzn, 5. A. v.d. Linde, 7. P. Zandijk, 8. D. de Voogd. Samenspel 6 (1486 m/m): 1. J. den Hengst, 2,3. S. Berkey, 4. C. Moeliker, 5. J. Quist, 6. G. v.d. Kamp, 7. W. Blom, 8. JJ. Bolier, 9. M. de Graaf, 10. comb. Reijngoudt. Samenspel 7 (1484 m/m): 1,8,9,10. K. Min derhoud, 2,4. A. Walraven, 3. J. Daane, 5,6. H. Melis, 7. Bianca Meerman. Provinciaal: 1,2,3. gebr. Scheele, 4. comb. Delzenne/Verpoorte, 5. comb. Derycke/Schieman, 6. B. Herman, 7. A. Mieras, 8. J. Bras, 9,10. gebr. Scheele. TENNIS Landelijke competitie. Gemengd, vierde klasse. Souburg-MLTC 0-2, afgelast. ME: R. van Housselt-D. van Hoof 2-5, B. Ovaa-S. Sprinkhuizen 3-3. VE: M. Wolfert-J. van den Dries B. Zwanenburg-J. Bruijnzeel 0-6 0-6. Vijfde klasse. De Stoof-Vogelvlucht 3-5, Hal- steren-Souburg 2 6-2, Kooistee-Souburg 3 8-0. Landelijke competitie. Mannen. Derde klas se. De Boskreek-Sjef 5-1, 't Halve Maantje-Uni- ted Service 1 -2, afgelast. Vierde klasse. Vierhoeven 2-Souburg 1-5. Vijfde klasse. Zierikzee-Westerschouwen 0-6, De Bongerd-De Stoof 4-2. Vrouwen, eerste klasse. Zundert-De Schelde 1-5. Districtscompetitie. Hoofdklasse, man nen. DOS-De Schelde 0-6. Enkelspel: F. Sonne- mans-R. van Housselt 4-6 0-6, B. Dijkstra-J. Mooibroek 1-6 1-6, E.D. Meyjes-D. Katjser 2-6 2-6, A. Siereveld-S. Bakker 3-6 4-6. Dubbel spel: B. Dijkstra/F. Sonnemans-J. Mooibroek/R. van Housselt 4-6 1-6, R. van der Male/W. Meulmeester-S. Bakker/R. Hendrikse 2-6 4-6. MLTC-Yerseke 5-1. Enkelspel: M. van Sabben-J. Bakx 7-6 6-4, R. van Gilst-J. de Koster 0-6 2-6, R. de Jong-D. Verschuure 6-3 6-4, A. de Put- ter-V. Bol 6-0 6-0. Dubbelspel: M. van Sabben/R. van Gilst-J. Bakx/D. Verschuure 6-4 7-5, R. de Jong/R. Maandag-V. Bol/J. de Koster 3-6 6-4 6-4. Eerste klasse. Game'78-Wester- schouwen 5-1, Sjef 2-DOS 2 4-2, Smash-Ani- mo 3 6-0, Ruucstoppelen-De Stoof 4-2, Vogel- vlucht-Jacoba van Beieren 6-0, Animo 2-Bier- vliet 5-1, De Schelde 2-De Bongerd 4-2, Dom- burg-Duiveland 5-1. Districtscompetitie. Hoofdklasse, mannen 35+. De Schelde-Sjef 2-4, Tiola-'t Halve Maantje 1-5, DOS-'t Swae- cke 1-5, MLTC-Souburg 2-4. Districtscompeti tie. Hoofdklasse, vrouwen. Slagvast-Sjef 1-5, Eegedima-MLTC 2 5-1, Eegedima 2-MLTC 2-4. MIDDELBURG - Tennisster Angeli- que van der Meet heeft een reuzen sprong gemaakt op de wereldrang lijst. De negentienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke staat sinds gisteren op plaats 579. Een week eerder was ze nog de nummer 643. Ze boekte derhalve 64 plaat sen winst. Van der Meet dankt haar stijging voornamelijk aan twee succesvolle weken in Italië. MEEST GELEZEN 1. Hoek na promotie gehuldigd... 2. Kloetinge haalt de finish 3. Voetbalklucht in kampioensduel STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto LONDEN - Robin van, Persie heeft gisteravond ge scoord voor Arsenal. Het was niet voldoende voor de club uit Londen. De nummer drie van de Premier League, kansloos in de strijd om de titel, ging bij Blackburn Rovers onderuit (2-1). Van Persie, na een zware enkelblessure sinds kort weer in actie, zorgde al na dertien minuten voor de openingstreffer. Door doelpunten van David Dunn en Christopher Samba trok de thuisclub echter toch nog de winst naar zich toe. Van Per sie speelde de hele wedstrijd. Voor Van Persie was het zijn eerste treffer sinds 31 oktober 2009. Eind vorig jaar raakte hij bij een interland van Oranje in Italië geblesseerd. foto Tim Hales/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33