McClaren neemt revanche op Startverbod Pellizotti in Giro 281 sport op bij KNVB KAMPIOENSCHAP TWENTE Steve McClaren werd in Engeland twee jaar lang niet ge pruimd, nadat hij met Engeland het EK in 2008 misliep. Na steve McCtoren vierde gieren zijn het kampioenschap van FC Twente gloort er eerherstel. hij ai een dag eerder. Leekens nieuwe bondscoach België Schaker Anand houdt voorsprong vast Gregory van der Wiel is talent van het Jaar Huil City degradeert uit Premier League Van Keulen behaalt diploma Uefa A 49e verjaardag. Zijn cadeau kreeg De selectie van FC Twente viert bij de Grolsch Veste in Enschede het kampioenschap. Coach Steve McClaren toont de schaal aan het publiek. Er kwamen zo'n 70.000 fans op de huldiging af. foto Vincent Jannink/ANP dinsdag 4 mei 2010 BRUSSEL Georges Leekens (60) is gisteren be noemd tot bondscoach van België. Hij volgt Dick Advocaat op, die on langs zijn contract inleverde. Leek ens tekende een verbintenis tot 2012. Advocaat wordt vrijwel zeker bondscoach van Rusland. Leekens was al enige tijd in ge sprek met de Belgische voetbal bond. Aanvakelijk zag het ernaar uit dat hij zou kiezen voor Loke ren, dat hem eveneens wilde heb ben. Op dit moment is Leekens trainer van Kortrijk. SOFIA Schaker Viswanathan Anand heeft in de tweekamp om het wereld kampioenschap met de Bulgaarse uitdager Veselin Topalov zijn voor sprong van een punt behouden. De zevende partij eindigde giste ren in een remise, overeengeko men na 58 zetten. De strijd nam vijf uur in beslag. Anand, de titelverdediger uit India, leidt met 4-3. De match in Sofia telt twaalf duels. De winnaar van de tweekamp gaat met 1,2 miljoen euro aan prijzen geld naar huis. AMSTERDAM Gregory van der Wiel is door een jury onder leiding van Johan Cruijff verkozen tot talent van het jaar. De verdediger van Ajax volgt Eljero Elia op. Van der Wiel krijgt door de prijs de kans een Cruyff Court te laten aanleggen op een door hem te bepalen locatie. Dit trapveldje zal tevens zijn naam gaan dragen. De 22-jarige speler krijgt de prijs uitgereikt tijdens het Voetballer van het Jaar-gala. Die eretitel ging naar zijn ploeggenoot Luis Suarez. WIGAN Hull City is gisteren officieel gede gradeerd uit de Premier League. De club van de Nederlanders Jan Ven- negoor of Hesselink en George Boa- teng kwam bij Wigan Athletic niet verder dan een gelijkspel (2-2). De gelijkmaker van Wigan viel in bles suretijd. Nummer achttien Huil maakte met nog twee duels te gaan alleen nog theoretisch kans op een langer verblijf in de hoogste Engel se klasse. Met de degradatie eindigt voor Huil een periode van twee sei zoenen in de Premier League. GOES Voetbaltrainer Alexander van Keu len heeft het diploma Uefa A (oe- fenmeester I) behaald. Dat bete kent dat de Goese trainer clubs tot en met de hoofdklasse mag trai nen. Alexander van Keulen is op dit mo ment actief als hoofdtrainer bij het Goese SSV'65. Bij die club staat hij ook volgend seizoen aan het roer. In het verleden was hij onder meer werkzaam bij Serooskerke, RCS, Ka- pelle, Kloetinge (assistent-trainer) en Bruse Boys. MILAAN - Franco Pellizotti mist de Giro d'Italia. De wielrenner van Li- quigas mag van de internationale wielrenunie UCI zaterdag niet van start gaan in Amsterdam. Bij Pelli zotti zijn afwijkende bloedwaar den op zijn biologische paspoort geconstateerd. De UCI heeft de Ita liaanse wielerbond gevraagd een strafprocedure op te starten tegen Pellizotti. Tadej Valjavec treft hetzelfde lot. Zijn Franse ploeg AG2R zal zater dag zonder de Sloveense renner aan de Giro beginnen. Valjavec ein digde in 2004 en 2009 in de top tien van het eindklassement in de Giro. AG2R kondigde al aan dat Valjavec ontslagen wordt als de Slo veense wielerbond besluit de ren ner te schorsen. Pellizotti werd vorig jaar derde in de Ronde van Italië. In de zomer veroverde hij als beste klimmer de bolletjestrui in de Ronde van Frankrijk. De afwijkende bloed- Franco Pellizotti waarden zijn volgens de Italiaanse krant Gazzetto dello Sport gevon den bij een controle aan de voora vond van de Ronde van Frankrijk in 2009. Pellizotti wordt vervan gen door zijn landgenoot Vicenzo Nibali. Kopman van Liquigas is Ivan Basso. Ook tegen de Spaanse renner Jes us Rosendo Prado van de Andalu- cia-ploeg is een verzoek tot een strafprocedure ingediend vanwege afwijkende bloedwaarden. Addy Engels gaat met de Bel gische wielerformatie Quick Step naar de Ronde van Italië. De ploeg maakte de samenstelling voor de ronde die zaterdag in Am sterdam begint gisteren bekend. Voor de Nederlandse wielrenner wordt het zijn achtste Giro d'Italia. De vorige zeven reed hij allemaal uit. Naast Engels stuurt Quick Step de Italianen Dario Cataldo, Mauro Facci, Francesco Reda, Matteo To- satto en Marco Velo, de Wit-Rus Branislau Samoilau, de Fransman Jerome Pineau en de Belg Wouter Weylandt naar de Giro. ZEIST - De Raad van Toezicht van voetbalbond KNVB heeft Bert van Oostveen per 1 september be noemd tot voorzitter van het be stuur betaald voetbal. Dat heeft de KNVB gisteren bekendgemaakt. Huidig bestuursvoorzitter Henk Kesler treedt op die datum terug. Van Oostveen maakte reeds deel uit van het bestuur betaald voet bal, als verantwoordelijke voor be drijfsvoering. Jean Paul Decossaux is momenteel de derde portefeuil lehouder (commerciële zaken) in dat bestuur. Of er op 1 september weer een derde bestuurslid wordt benoemd, is nog niet bekend. Benk Korthals, voorzitter van de Raad van Toezicht, heeft alle ver trouwen in de aanstaande voorzit ter. „Bert werkt al jaren naar onze volle tevredenheid bij de KNVB en heeft meer dan zijn steentje bij gedragen aan de organisatie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30