Nu nog modder, maar 250 picknicktafels en 500 Allerlaagste prijsgarantie 20 I Aanhouding wegens poging tot doodslag Golfevenement in natuur BALKENENDE LOOPT NIET WEG BEVRIJDINGSFESTIVAL 10 mei 2010 boek online of bel 020 - 66 22 222 Aanhangwagen gestolen in Goes brieven WCT dinsdag 4 mei 2010 (INGEZONDEN MEDEDELING) Tijdens het PvdA-verkiezingscongres op zondag 25 april j.l. is door de partijvoorzitter beweerd dat Balkenende zijn kabinetten tot vier keer toe frontaal op een ijsberg heeft laten lopen. Onterechte bewering! Een vervalsing van de werkelijkheid. In de eerste plaats was Balkenende III een zogenaamd rompkabinet (van CDA en VVD) dat niet is gevallen en de taak had om vervroegde verkiezingen uit te schrijven. Balkenende bleef toen op zijn post nadat D66 eerder de deelname aan Balkenende II had beëindigd. Het waren Pechtold en Brinkhorst die toen de stekker eruit trokken en wegliepen. Dat Balkenende I vroegtijdig moest stoppen had alles te maken met de chaos en hooglopende ruzies binnen de toenmalige LPF. Dat kun je Balkenende niet verwijten. Balkenende IV is opgeblazen door de PvdA onder leiding van Bos. Bij deze voormalige PvdA-leider prevaleerde puur het partijbelang -en naar later bleek ook eigen(gezins)beJang- boven het landsbelang. Balkenende blijft op zijn post. Hij loopt niet weg. Degelijk staatsmanschap dus. Gerard de Rijke P.A. de Genestetlaan 20 4382 CA Vlissingen mMMmmmmmm mmm TERNEUZEN - De politie heeft giste ren rond 09.45 uur op het politie bureau in Terneuzen een 24-jarige man aangehouden wegens een po ging tot doodslag cq. zware mis handeling die op 15 november vo rig jaar aan de Emmastraat in Axel plaatsvond. In de nacht van zaterdag 14 op zon dag 15 november trof de politie aan de Emmastraat in Axel een he vig bloedende man aan. Het slacht- -offer, een toen 65-jarige man uit Axel, was op zijn fiets een man achterna gereden die vernielingen pleegde aan geparkeerd staande au to's. Door die man, de 24-jarige in woner uit de gemeente Terneu zen, is hij hierop zwaar mishan deld. De 24-jarige man heeft in middels een bekennende verkla ring afgelegd over de poging tot doodslag en het vernielen van de geparkeerde auto's. Het Bellamypark oogt modderig. Op en rond dat podium werken vrijwilligers hard door om alles op tijd in gereedheid te brengen voor het Bevrijdingsfestival. Zo'n 120 mannen en vrouwen zetten zich daar elk jaar voor in. door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - De zeilen die de ar tiesten op het hoofdpodium van het Bevrijdingsfestival tegen wind en regen moeten beschermen, klapperen bij elke windvlaag heen en weer. Er is nog veel te doen, en Ben van Hartevelt ziet erop toe dat alles het ook echt gebeurt, zodat op 5 mei het feest los kan barsten. Als productieleider is Van Harte- veld er verantwoordelijk voor dat alles, op het juiste tijdstip, op de juiste plaats, aanwezig is. In maart al heeft hij tekeningen gemaakt, of fertes en vergunningen aange vraagd, bestellingen gedaan. Daarbij stuurt hij zo'n 120 vrijwilli gers aan. „Ik ben een van de weini ge betaalde krachten die hier nu rondloopt", zegt Van Hartevelt. Vandaag werkt hij met de opbouw- ploeg. Twee weken lang zijn die van 's morgens vroeg tot laat in de avond bezig. „Ze krijgen er niets anders voor dan een T-shirt, maar toch doen ze het. Omdat ze de sfeer zo leuk vinden. Zolang ik dit al doe, en dat is zeven jaar, is er nooit iemand afgevallen van die ploeg vrijwilligers. Er is er zelfs een die hier vroeger de Zeevaart school deed en nu in Friesland woont, maar elk jaar twee weken vrij neemt om erbij te kunnen zijn." Vrijwilligers verzorgen de pr, verkopen kaartjes, informeren het publiek en draaien horecadien- sten. Van Hartevelt: „Zeker bij be kende artiesten moet goed opgelet worden of er vooraan bij het hoofdpodium geen mensen in de verdrukking komen, als de massa gaat duwen. De 'front'-vrijwiligers kijken of het vóór het podium alle maal goed gaat. Backstage zijn mensen nodig die kijken of daar geen figuren rondlopen die daar niets te zoeken hebben. Aan vrij willigers die 'front- en backstage' op willen passen is altijd gebrek." Op 5 mei, om 10 uur 's morgens, moet alles klaar zijn. „Dan moet je de laatste dingen doen. We gaan onze informatiestand bijvoorbeeld opzetten in een uitvouwbare cara van. Eigenlijk is het een kunst werk, dat al in Wenen en Parijs en hier in de Plaatwerkerij heeft ge staan. Zoiets kun je niet de nacht tevoren al neerzetten, want je wil I V-X l-t-t:. .->-4 MIDDELBURG - Golfen in een be schermd natuurgebied, dat moet kunnen, vinden Gedeputeerde Sta ten. Het jaarlijkse golfevenement 'Lions North Sea Beach Golf 2010' mag daarom op 2 oktober plaats vinden op het Verklikkerstrand op Schouwen-Duiveland. Het Verklikkerstrand ligt in het Na- tura 2000-gebied Voordelta en grenst aan het Natura-2000 gebied Kop van Schouwen. Voor de vergunning gelden wel voorschriften. Zo mag het golfpar- cours niet op de lage duinen lig gen. Ook moet er een afstand van 1200 meter zijn tot de zeehonden, zodat zij geen overlast ondervin den van het evenement. De beschermde vogels in het ge bied kunnen wel tijdelijk last heb ben van de golfers, maar de versto ring heeft geen grote gevolgen voor hen. w Middelburg Over zes dagen wordt in de Ronde van Italië de etappe Amster dam-Middelburg verreden. De PZC telt af naar 10 mei. Vandaag met Connie de Lange die met collega-on dernemers de Markt en omgeving wil omtoveren in een Italiaanse volkswijk. door Theo Giele Een volkse tegenhanger van het chiquere feest - Venetiaans en met opera - op het Damplein. Dat is het idee achter de stadspicknick die op vrijdag, zaterdag en zondag op en rond de Middelburgse Markt wordt gehouden. Connie de Lange van café-restau- cstipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. SGR rant De Vriendschap heeft een dag taak aan de organisatie van het eve nement dat samen met de Drukke rij, jongerencentrum De Spot en Seventy Seven op poten is gezet. De naam stadspicknick verwijst naar de 250 tafels en 500 banken die worden neergezet. De Lange: „Honderdvijftig tafels komen voor horecagelegenheden te staan. Dat begint in de Lange Noordstraat, gaat de Markt en strekt zich uit tot in de Vlasmarkt. Er wordt buiten eten verkocht om aan die tafels op te eten of mee te nemen. Op de Markt staan hon derd 'vrije tafels'. Daar kan ieder een gaan zitten om zijn meege brachte bruine boterhammen en GOES Tussen zondagmiddag 15.00 uur en gisterochtend 06.00 uur is een aan hangwagen weggenomen. De aanhanger stond geparkeerd aan de Appelstraat in Goes. Het betreft een aluminiumkleurige eenassige aanhangwagen. Het ken teken van de aanhanger is 83-DX-VZ. De waarde van de aanhangwagen is onbekend. Dat heeft de politie gisteravond be kendgemaakt. wmmmmmmm c Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Het zat er al een tijdje aan te ko men. PSA/Hesse-Noord Natie is niet langer geïnteresseerd in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28