zeeland 125 de beste vrijheid vieren Rechtbank wijst beroep tegen bomenkap af talamini Natuur beleven tijdens weekend Zwin op Stelten Hollandse aardbeien keukens DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEjK: Boekenmarkt op de Vismarkt Oldtimers kiezen de Fluitekruidroute Korpsen pakken uit met rommelmarkt Traumaheli voor kind met brandwonden Filmworkshop voor Middelburgse tieners Gustav Leonhardt op orgel in Lutherse Kerk bevrijding met als topper het Vlissingse festival Vanaf deze week: design. Tomaten 1 kilo €1,00 Radijs 2 bosjes €1,00 Kiwi's 10 stuks €1,00 Komkommers Pitloze druiven 2 stuks €1,00 1 doos1,00 Diverse slasoorten Ijsbergsla 2 kroppen €1,00 per krop 0,75 dinsdag 4 mei 2010 KNOKKE - Natuurpark 't Zwin houdt komend weekeinde de be- leefdagen Zwin op Stelten. Er zijn allerlei activiteiten in en rond het natuurgebied tussen Knokke en Cadzand. Een gids neemt bezoe kers mee voor wandelingen door en langs het gebied. Deelnemers kunnen ook zelfstandig op pad door 't Zwin. Onderweg zijn knut- selworkshops, poppenkastvoorstel lingen en informatie over vogels. Natuurgidsen leiden verder wande lingen in de omgeving en geven workshops natuurfotografie. De ac tiviteiten zijn beide dagen van 9 tot 17 uur. Startpunt is het hoofdge bouw aan de Leon Lippensdreef MIDDELBURG Ook morgen, op Bevrijdingsdag, vindt de maandelijkse boeken markt plaats op de Vismarkt in Middelburg. Verschillende verko pers van tweedehands boeken staan er met een kraam. De markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De boekenmarkt op de Vismarkt vindt elke eerste woensdag van de maand plaats. GOES Kiwanisclub Goes-De Bevelanden houdt zaterdag een oldtimerrit met ruim tachtig historische auto mobielen, waaronder een A-Ford uit 1927. De start is om 10.30 uur bij Oranjezon te Vrouwenpolder. De route loopt over Walcheren en ein digt in Goes. De opbrengst gaat naar het Sophia Kinderziekenhuis. MIDDELBURG De Juliana Korpsen in Middelburg houden zaterdag een rommel markt rondom het clubgebouw aan het Vlissings Bolwerk. Tussen 08.00 en 15.00 uur kan gespeurd worden naar meubels, boeken en kleding. Iedereen die nog oude spullen kwijt wil, kan ze gratis la ten ophalen via 06-42345012. MIDDELBURG In een woning aan de Statenlaan in Middelburg heeft maandag rond het middaguur een kindje ernstige brandwonden opgelopen. De trau mahelikopter werd ingeseind en landde een half uurtje later op een grasveld nabij de basisscholen aan de Rentmeesterlaan. Het slachtof fertje werd per ambulance naar de traumaheli gebracht. MIDDELBURG In jeugdcentrum Dauwendaele kunnen jongeren in de meivakan tie een gratis filmworkshop vol gen. Stichting Welzijn Middelburg geeft er de vrijdagen 7 en 14 mei tussen 12.00 uur en 17.00 uur uitleg over filmen en monteren. Aanmelden kan via d.vanakkeren- @welzijnmiddelburg.nl. MIDDELBURG Gustav Leonhardt geeft vrijdag een concert in de Lutherse Kerk in Mid delburg. Hij zal bij het concert, ge organiseerd door Stichting Incan- to, op een oud orgel werk spelen van muzikanten als Leo Hassler en Pablo Bruna. De avond begint om 20.00 uur. Kaartjes zijn ter plekke te koop voor 12,50 euro. in elk onderdeel gedaan." Op de tweede plaats eindigde gisteren Merel Thomassen van bistro Shar- lot in Ulvenhout. Derde werd het duo Gijs Pijnenburg en Denny van der Reijnst van Badhotel Ren- esse. Zij combineerden asperges met ansjovis. Asperges van de kou de grond worden, volgens Jacco Munster van groothandel Vers koop in Heinkenszand, sinds vori ge week mondjesmaat geleverd. „Vanwege de langdurige nacht vorst komt het seizoen laat op gang. De meeste Hollandse asper ges die nu op de markt zijn, wor den onder koepels en met warm water gekweekt." foto Dirk-Jan Gjeltema O zie ook www.pzc.nl MIDDELBURG - Honderden bomen aan het Goese Diep en de Houtka de in Goes mochten worden ge kapt. De meervoudige kamer voor bestuursrechtelijke zaken van de rechtbank in Middelburg heeft het beroep van Piet de Visser, ontwik kelaar en bewoner van het Goese Meer, ongegrond verklaard. De Visser stapte eind februari vo rig jaar naar de voorzieningehrech- ter nadat de ontwikkelingsmaat schappij Goese Schans VOF (on verwacht) de bomen had laten kappen voor de eerste fase van het nieuwbouwproject Goese Schans (tweeduizend woningen op het ha venindustriegebied). De snelle ac tie van de ontwikkelingsmaat schappij was mogelijk omdat de ge meenteraad in februari de Algeme ne Plaatselijke Verordening had aangepast. Daaruit was de kapver- gunning geschrapt. De Visser en met hem een aantal bewoners van het Goese Meer voelden zich overrompeld door de actie van de Goese Schans VOF. De gemeenteraad heeft het recht het kapbeleid te veranderen, oor deelt de rechtbank. Wel tikt de rechtbank de gemeente Goes op de vingers omdat de proce dure enkele smetjes vertoonde. De gemeente moet daarom de proces kosten betalen. dodenherdenking op 4 mei plaats op de Noorderbegraafplaats. foto Lex de Meester 19.30 uur: klokken luiden en stille tocht naar oorlogsmonument op oude begraafplaats Zanddijk. Ko- raalmuziek en de namen worden genoemd. Blazen Last Post, twee minuten stilte, zingen Wilhelmus. Aansluitend toespraak door ge meenteraadslid Karin Wou- ters-Kleinepier. Kinderen van de basisschool dragen een gedicht voor. Aansluitend worden bloe men gelegd. VLISSINGEN 4 mei 19.00 uur: Vesperdienst Onze Lie ve Vrouwekerk 19.30 uur: Noorderbegraafplaats, begin bijeenkomst. 19.50 uur muziek door Koninklij ke Harmonievereniging. 20.00 uur twee minuten stilte, Last Post; zingen Wilhelmus en toespraak burgemeester Wim Dijkstra. Daarna kranslegging bij hoofdmonument en défilé langs monumenten en graven. 5 mei 10.30 uur: Van Randwijklezing door Jan Marijnissen in de Sint Ja- cobskerk 13.00 uur: Bevrijdingsfestival met hoofdpodium en Culturepodium op het Bellamypark/Zeiliparkt, het Liberty Dance-programma in het Dijktheater; Liberty Locals in De Piek en discussies in de tent van Reflexionz of Freedom op het Ar senaalplein. Het muzikale pro gramma omvat optredens van on der anderen Boris 8c the Wickes Jazz Experience, C-Mon en Kyps- ky, Danny Vera, Julian Sas en Zwart Licht. 18.45 -19-00 uur Aankomst Bevrij dingsvuur vanuit Wageningen op het Hoofdpodium VROUWENPOLDER 4 mei 19.00 uur: herdenkingsbijeen komst in Pelgrimskerk, Fort den Haakweg 2, met liederen en voor drachten. 19.40 uur: stille tocht vanaf de kerk naar de begraafplaats aan de Zoekweg. Proclamatie door wethouder Jaap Melse. Blazen Last Post, twee mi nuten stilte, zingen Wilhelmus. Kranslegging door de wethouder, de schoolkinderen en andere aan wezigen. 20.15 uur: terugkeer naar De Ont moeting voor samenkomst met koffie, thee en limonade. U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) Talamini Keukens, als kwaliteit een naam mag hebben!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27