241 zeeland Zeven mensen ontslagen bij Zeelandhallen Herdenken en dan Asperge-amuse van Sjako is Goes let voortaan beter op bij aanpak wietteelt REORGANISATIE Libéma lijdt onder crisis PROGRAMMA Walcheren herdenkt op grote schaal en viert daarna de dinsdag 4 mei 2010 w IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: 2x12 minuten karten 2 CONSUMPTIES T 0118-617475 KEUZEMENU: SPARE-RIBS/SATÉ/ HALVE KIP door Frank Balkenende GOES - Libéma ziet zich gedwon gen zeven vaste medewerkers van het evenementen- en beurzencom plex Zeelandhallen in Goes te ont slaan. Dat is bijna de helft van het kantoorpersoneel. Volgens Libéma speelt de economische crisis de Zeelandhallen parten. De vaste arbeidskrachten werken in het project- en accountmanage ment. Ze zijn per direct vrijgesteld van werk. Het is nu wachten op de ontslagvergunning van het UWV. Exploitant Libéma betreurt het dat de zeven personeelsleden - sommi gen zijn er al vele jaren in dienst - moeten vertrekken. „De maatregel is echter noodzakelijk", zegt com municatiemanager Maurice Nieuw- land van Libéma. „De beurzen- en evenementen markt staat dit jaar onder druk als gevolg van de economische crisis. Bestaande beurzen en evenemen ten worden kleiner en de afgeleide omzet uit horeca, parkeren en faci litaire dienstverlening neemt af Ook nieuwe beurzen en evene menten komen moeilijker dan voorheen van de grond. Ie ziet dat beursexploitanten dan liever kie zen voor een plek centraal in het land. Daarom komen de gevolgen van de crisis het hardst aan bij de Zeelandhallen. Direct gevolg is het noodzakelijke ontslag van zeven medewerkers bij Zeelandhallen Goes." Libéma kan ze niet elders plaatsen binnen de organisatie, zegt Nieuw- land. „Ten eerste liggen onze ande re locaties een stuk van Zeeland af. Ten tweede zitten die andere beur zen- en evenementencomplexen weliswaar niet in zwaar weer, maar daar moet wel op elke euro worden gelet. We hebben erover nagedacht, maar het kan niet. Het is buitengewoon vervelend voor de mensen die zich jarenlang heb ben ingezet voor de Zeelandhal len." In juni vorig jaar voorzag Libéma nog banengroei in de Zeelandhal len. Het potentieel van het com plex in Goes zou nog lang niet be nut zijn. De bezettingsgraad moest omhoog door de markt voor beur zen, evenementen en zakelijke bij eenkomsten intensiever te bewer ken. Door de gevolgen van de cri sis is dat niet gelukt. Toch heeft Libéma er geen spijt van dat het in Zeelandhallen heeft geïnvesteerd. „Nee, maar is het wel een bewerkelijke branche." meer op www.pzc.nl/bevelanden oen haag - De gemeente Goes treedt voortaan alerter op als de de politie melding maakt van een hennepkwekerij. Dit bleek maan dag bij de Raad van State. Het gemeentebestuur van Goes stapte naar de hoogste bestuurs- rechtbank nadat het door de Mid delburgse bestuursrechter was te ruggefloten over de manier waar op een hennepkweker in een woonhuis aan de Zuidvlietstraat door de gemeente is aangepakt. De man had negentien wietplan- ten, naar eigen zeggen voor eigen, medicinaal gebruik, omdat hij chronische pijn heeft. Goes behan delde de man als de eerste de bes te criminele hennepteler, zei zijn raadsvrouw maandag. Volgens Goes had de bewoner door zijn il legale wietteelt een 'zeer brandge vaarlijke situatie gecreëerd'. De Middelburgse rechtbank vond ernstig brandgevaar niet aange toond. De rechtbank bepaalde ook Zeeland herdenkt vandaag de gevallenen van de Twee de Wereldoorlog. Na ver driet is er morgen het feest van de bevrijding, 65 jaar na dato. Een overzicht. ARNEMUIDEN 4 mei 19.35 uur: stille tocht van Stadt- huys (Langstraat) naar oorlogsmo nument op oude begraafplaats. 20.00 uur: twee minuten stilte, bla zen van Last Post, kranslegging. 20.10 uur: toespraak door wethou der Albert de Vries. 20.15 uur: afsluiting herdenking met zingen van Wilhelmus. DOMBURG 4 mei 1930 uur: herdenkingsdienst in kerkgebouw Protestantse Kerkge meenschap. Wethouder Chris Maas houdt een korte meditatie. Blazen van Last Post, twee minu ten stilte, zingen Wilhelmus. 5 mei Muzikale middag in verzorgingste huis Simnia met het Duo Déja vu. GAPINGE 4 mei 19.40 uur: verzamelen bij vereni gingsgebouw De Spil. Stille tocht naar begraafplaats. Toespraak bur gemeester Rob van der Zwaag. De clamatie, blazen Last Post en twee minuten stilte, zingen Wilhelmus. Bloemen leggen bij het monu ment door de burgemeester, verte genwoordigers van verenigingen, scholen, kerken en particulieren. MIDDELBURG 4 mei 18.45 uur: luiden klok Lange Jan. 19.00 uur: dienst in Nieuwe Kerk. 19.30 uur: verzamelen op Abdij plein. 19.45 uur: aanvang plechtigheid, toespraak burgemeester Koos Schouwenaar. 19.48 uur: samenzang begeleid door Chr. Brassband Middelburg. 19.50 uur: Leerlingen Nehalennia, CSW en Calvijncollege dragen ge dichten voor. 20.00 uur: taptoe, twee minuten stilte, zingen Wilhelmus. 20.04 uur: kranslegging. 20.15 uur: défilé. Met ingang van dit jaar wordt het voorlezen van de namen van de verzetshelden en van de gesneuvel de categorieën achterwege gelaten en daarvoor in de plaats worden de verschillende categorieën slacht offers herdacht. De reden hiervoor is dat er in de gemeente Middel burg veel meer slachtoffers zijn ge vallen dan de 54 opgenomen per sonen. 5 mei: 08.00 -16.00 uur kinderrommel markt op de markt. 10.45 officiële opening van de krachtmetingen voor de titel De Oerzeeuw op de Markt. 11.00 uur eerste wedstrijd. 15.10 -15.30 laatste wedstrijd. OOSTKAPF.I.I.F. 4 mei 19.00 uur: herdenkingsdienst in hervormde kerk met muziek van muziekvereniging Crescendo. 9.15 tot 19.20 uur: klokken luiden. 19.30 uur: welkomstwoord. Inlei ding door wethouder René Mole naar, koraalmuziek, voorlezen van een memorandum en invulling door kinderen van de Eben Hae- zerschool. 19.50 uur: naar het Monument voor onze gevallenen, waar om 19.58 de Last Post wordt geblazen, twee minuten stilte, zingen Wil helmus. Gelegenheid tot het leg gen van bloemen en afsluiting. 5 mei - Bevrijdingsdag Locatie: Feestterrein Trainingsveld Voetbalvereniging Oostkapelle, in gang Schoolstraat 13.00 - 16.00 uur: Vrijmarkt 15.00 - 16.30 uur: Meezingen met het koor van Ons Boeregoed. 16.30 -17.00 uur: Ballonnenwed strijd 17.00 - 21.00 uur BBQ_en live mu ziek van 'De Sjokkers'. De toegang is gratis. Voor deelna me aan de BBQ_wordt wel een ver goeding gevraagd. SEROOSKERKE 4 mei 19.25 uur: verzamelen bij monu ment bij Johanneskerk. Herden king met bloemenceremonieel door kinderen van basisschool de Wegwijzer. Kranslegging en stille tocht naar de begraafplaats onder het luiden van de klok. Toespraak door gemeenteraadslid Peter Holt- ring en aansluitend een declama tie. Blazen Last Post, twee minu ten stilte en zingen Wilhelmus. Leggen van bloemen. VEERE 4 mei 19.00 uur: dienst met zang en mu ziek in de Kleine Kerk aan de Ka- pellestraat. 19.25 uur: verzamelen van kinde ren basisscholen en andere belang stellenden bij het vredesmonu- ment in de tuin de Grote Kerk. dat de gemeente een eigen machti ging nodig heeft om een huis te be treden dat de politie met een huis zoekingsbevel al heeft doorzocht. Gemeentewoordvoerder Maurits van Belzen zei gisteren dat de ge meente de aanpak van hennep kwekers heeft aangescherpt. Voortaan wordt beter opgeschre ven dat een hennepkwekerij zeer brandgevaarlijk is. Goes wil ook antwoord van de Raad van State of een machtiging van de burge meester nodig is als de politie al binnen is geweest. Vijf wietplanten zijn toegestaan. De chronische zieke Goesenaar had er negentien, in een kweek kast die qua energieverbruik verge lijkbaar zou zijn met een ijskast. De Raad van State vroeg zich af of de man handelde in wiet. „Als je dat allemaal oprookt, ben je toch de hele dag stoned?", vroeg staats raad Cees Schuyt. Uitspraak binnen enkele weken. ZIERIKZEE - Sjako Minderhout, kok in Badhotel Domburg, maakt de mooiste en lekkerste asperge-amu se van Nederland. Minderhout won gisteren in het Zierikzeese res taurant De Zeelandbrug de jaarlijk se wedstrijd rond dit miniatuur voorafje. Minderhout componeer de een mozaïek van asperges en waterkers met een tartaar van langoustines, gerold in aspergelin ten en overgoten met een koude hollandaisesaus. „De waterkers geeft een 'boost' aan de enigszins bittere smaak van de asperges," verklaart Minder hout het succes van zijn recept. „Vorig jaar kreeg ik de kritiek dat ik te weinig asperge in mijn amuse had verwerkt. Dit jaar heb ik dat In Vlissingen vindt de jaarlijkse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26