Veere hoopt op proef met taxi's Zeeland Bedreiger van Koninklijk Huis voor rechtbank almanak Moederdag UITBREIDING Gemeente wil dat ook op Walcheren 's avonds iedereen gebruik mag maken van WMO-vervoer WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 Fietsles op het Abdijplein vervoer van de provincie. Over een paar weken overlegt hij erover met gedeputeerde George van Heu- kelom. Chervet kan nog niets zeg gen over de resultaten van de proef in de Oosterschelderegio en Zeeuws-Vlaanderen. Volgens Cher vet zijn er in beide regio's enkele tientallen pasjes aangevraagd. Het is nog niet duidelijk of de proef wordt omgezet in beleid. MIDDELBURG - De Middelburger die afgelopen woensdag is opge pakt voor bedreiging van het Ko ninklijk Huis, mag binnenkort voor de politierechter verschijnen. De man is vrijdagmiddag na het vertrek van de koninklijke familie vrijgelaten. Hij had bedreigende mails ge stuurd naar de koninklijke familie, de politie en de gemeente Middel burg. De politie vond die mails zo serieus, dat de man woensdag werd aangehouden en overge bracht naar het arrestantencom plex bij Torentijd. Hij zat in totaal twee dagen vast. Wanneer de man moet voorko men, kon een woordvoerder van het Openbaar Ministerie gisteren nog niet vertellen. Afgelopen vrijdag, tijdens het be zoek van de koninklijke familie, werd in Middelburg een man aan gehouden die zich weigerde te legi timeren. Ook die man is vrijdag, na afloop van het bezoek, vrijgela ten. Het was gisteren nog niet be kend of ook deze man voor de rechtbank moet verschijnen. Tip? redactie@pzc.nl De Middelburger wist het al tijden. Daar had zijn vrouw wel voor ge zorgd. Zij had hem er de afgelopen weken herhaaldelijk op gewezen dat het koffiezetapparaat echt niet meer zo werkte als verwacht mocht wor den. Dus maandagmiddag verliet hij even de werkplek om in een elektroni cazaak een George Clooney-appa- raat te kopen voor moederdag. Bij het oprijden van de grote parkeer- vlakte voor de winkel besefte de Mid delburger dat er ook nog wat klus- werkzaamheden lagen te wachten waar zij óók al weken op wijst. Dus stapte hij de klusmarkt binnen en kocht daar een solide vlakschuurma- chine. Trots vertelde hij op zijn werk welke verrassing hij voor moederdag had gekocht. Zijn vrouwelijke collega's zwegen, sprakeloos als ze waren van zoveel inlevingsvermogen. Hard werken om het Bevrijdingsfestival mogelijk te maken Dinsdag 4 mei 2010 Tip? walcherenOpzc.nl door Carla van de Merbel DOMBURG - De gemeente Veere hoopt dat de provincie de proef met het in de avonduren openstel len van WMO-vervoer voor ieder een, uitbreidt naar de dorpen op Walcheren. Op die manier kan het openbaar vervoer in de avonduren verbeteren, zegt wethouder Jaap Melse(SGP/CU). Wie nu in de avond naar één van de Veerse dorpen wil reizen met het openbaar vervoer, heeft een probleem, vindt Melse. „Vanuit Middelburg kun je vaak niet meer met de bus terug naar de kernen." Dit probleem doet zich ook voor in de rest van Zeeland en daarom is de provincie in de Oosterschel deregio (sinds september) en in Zeeuws-Vlaanderen (sinds februa ri) een proef begonnen met een mogelijke oplossing. In die gebie den kunnen mensen na 19.00 uur gebruik maken van het taxiver voer dat normaal alleen voor men sen met een zorgindicatie bedoeld is. Deze geïndiceerden kunnen te gen een veel lagere prijs gebruik maken van het taxivervoer. De gemeenten dragen hierin bij vanuit de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Bij de proef in de Oosterschelderegio en Zeeuws-Vlaanderen betaalt de pro vincie het deel voor de mensen zonder indicatie die 's avonds met de taxi willen reizen. Zij moeten dan wel ook een pasje hebben. Of de proef wordt uitgebreid naar Walcheren is nog niet bekend, zegt Ferry Chervet, beleidsmede werker bij de afdeling Verkeer en .4., m *m Twee jaar gevangen achter prikkeldraad delburg (SWM) een extra les in. „En dat is hard nodig", vertelt Riet (links). „Nadat ze de wieltjes rond krijgen, begint het pas. Dan moeten ze de verkeersregels leren en zich handhaven in het ver keer." Het probleem wordt volgens Beukert nog al eens onderschat. „Achterop bij je moeder leer jij al hoe het verkeer werkt, maar deze mensen komen uit landen waar ze soms nog nooit een fiets hebben gezien. Er gaat een wereld voor hen open." foto Lex de Meester MIDDELBURG - Een allochtone dame krijgt fietsles van Riet Beukert in de Middelburgse binnenstad. Eigenlijk zou er deze week niet worden gefietst in verband met Bevrijdingsdag, maar voor de ech te fanatiekelingen plande Stichting Welzijn Mid- Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Deze week: Diverse soorten kruiden in roodstenen pot. Van 3,99 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag Max 3 artikelen per klam verschijnt PZC niet op mei Dit jaar is bevrijdingsdag een nationale feestdag en verschijnt er geen krant. PZC kantoren zijn morgén gesloten, de redactie is wel telefonisch bereikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23