economie 115 Onderzoek declaraties apothekers Duvel-bier keert terug na verlies bij wedden Postbedrijf TNT ziet Zorgverzekeraar voorzichtig herstel positief jaar C01 Amiïil - - CZ kijkt terug op ZORGVERZEKERAAR UVIT Rekeningen voor medicijnen die nog niet leverbaar waren Toezichthouder groot bedrijf verdient meer CBS: Italië is voor ons belangrijk exportland Boskalis stort steen op Nord Stream-pijpleiding Industrie eurozone toont verdere groei Monsterfusie in luchtvaart op komst dinsdag 4 mei 2010 DEN HAAG - Zorgverzekeraar Uvit stelt een groot onderzoek in naar apothekers die hun declaraties ver keerd hebben ingevuld. Twee derde van de apothekers in Nederland heeft volgens de zorg verzekeraar rekeningen ingevuld waarop medicijnen werden gede clareerd die op dat moment niet le verbaar waren. Uvit wil weten of dit bewust is ge PUURS - De Belgische brouwerij Duvel zal de bijzondere variant Tri pel Hop opnieuw brouwen, omdat de directeur een weddenschap heeft verloren. De aanleiding was een bezoek van een bierproefvereniging vorig maand aan de brouwerij van Du vel in Puurs. Voorzitter )ohan Ma- dalijns uit Halle daagde in de fa- brieksbar de marketingdirecteur van Duvel uit om opnieuw Tripel Hop te brouwen, waarvan er ooit eenmalig 22.000 stuks waren ge maakt. „Bitterder dan de gewone Duvel en met 1 procent meer alco hol", zei Madalijns gisteren smake lijk in Het Laatste Nieuws. Op een bierviltje schreef marke tingdirecteur Johan Van Dijck de belofte om het bier te brouwen als er eind augustus tienduizend men sen lid zouden zijn van een Face- bookpagina. Van Dijck was er ge rust op dat hij nooit meer van de weddenschap zou horen over de biervariant die lastig is om te brou wen. Maar tot zijn verbazing is het streefaantal al afgelopen weekein de gehaald. „Belofte maakt schuld", aldus de directeur. Hij zal het bier nog dit jaar op de markt brengen. daan en of er sprake is van fraude. Het gaat om declaraties van onder meer een antibioticum, twee va rianten van een bloeddrukverlager en een antidepressivum. Van deze medicijnen wordt in principe al leen de goedkoopste variant door de verzekeraar vergoed. In het geval van de verkeerd inge vulde declaraties verklaarden apo thekers de goedkope medicijnen te hebben meegegeven aan hun pa tiënten. Maar die medicijnen wa ren in die bewuste periode nog niet leverbaar. Onderzoek moet uitwijzen of de apothekers ook financieel voordeel hebben gehad bij het verkeerd op geven van de geleverde medicij nen. Volgens de apothekersberoepsvere niging KNMP is dit niet aanneme lijk. De vereniging constateert dat de apotheken hun zorgplicht zijn nagekomen. Ze hebben, toen de medicijnen niet leverbaar waren, het probleem opgelost door het zelfde geneesmiddel maar van een ander merk mee te geven. De KNMP keurt het wel af dat de apothekers deze alternatieve medi cijnen volgens niet correct hebben gedeclareerd. Volgens een woordvoerder van zorgverzekeraar Uvit is fraude nog niet bewezen. Eerder leek Uvit-be- stuurder Martin Bontje daar wel van overtuigd. In notulen van een besloten bijeenkomst van de com- missie-Alders, die onderzoek doet naar de farmacie, sprak hij nog van 'een gigantische fraude'. De apothekersberoepsvereniging KNMP vindt deze beschuldiging onterecht. Het onderzoek van Zorgverzekeraar Uvit wordt naar verwachting in het begin van juli afgerond. NEW YORK - Toestellen van de luchtvaartmaat schappijen United Airlines, US Airways en Conti nental Airlines staan op het vliegveld van Frank furt. United en Continental Airlines kondigden gisteren aan te willen fuseren. De nieuwe maat- schappij wordt de grootste ter wereld. Voor de fu sie, waarmee ruim twee miljard euro gemoeid is, is wel eerst de goedkeuring nodig van de aandeel houders en de Amerikaanse mededingingsautori teiten. De nieuwe maatschappij krijgt volgens de aankondiging de naam United. De vliegtuigen houden de kleuren en het logo van Continental, maar met de naam United. De omzet van de nieu we maatschappij zou uitkomen op 22 miljard eu ro. foto Mauritz Antin/EPA MHKHnamBMMMI AMSTERDAM Toezichthouders bij grote Neder landse bedrijven zijn flink meer gaan verdienen. In 2009 steeg de beloning voor de raad van commis sarissen van een AEX-fonds met 5 procent. Over een periode van ze ven jaar is de beloning verdubbeld, aldus Het Financieele Dagblad. DEN HAAG Ruim 5 procent van de Nederland se export ging vorig jaar naar Ita lië. Daarmee staat dat land op de vijfde plaats van belangrijke export landen. Alleen de waarde van onze export naar Duitsland, België, Frankrijk en het Verenigd Konink rijk is hoger, aldus het CBS. AMSTERDAM Boskalis heeft een contract gekre gen om steen te storten op de gaspijpleiding Nord Stream, die Rusland via de Baltische Zee met Noord-Duitsland verbindt. De klus levert Boskalis 50 miljoen op. Het steen wordt op de pijpleiding ge stort ter bescherming. LONDEN De activiteit in de verwerkende in dustrie in de eurozone groeide in april naar het hoogste niveau in vier jaar. De inkoopmanagersindex voor de industrie klom van 56,6 in maart naar 57,6 in april. Een stand onder de 50 geeft krimp aan, een stand boven de 50 duidt op groei. HOOFDDORP - Post- en pakketbe- zorgbedrijf TNT heeft in het eerste kwartaal van dit jaar geprofiteerd van het herstel van de wereldeco nomie. Door het aantrekken van de internationale handel steeg vooral het expressvervoer, zo maakte het bedrijf gisteren be kend. TNT vervoerde in de eerste drie maanden van het jaar ruim 10 pro cent meer pakketten over de weg en ruim 22 procent meer door de lucht dan een jaar eerder. Daar mee kwamen de vervoerscijfers van de pakjesdivisie (Express) al weer redelijk dicht in de buurt van die van het eerste kwartaal van 2007, toen TNT nog geen last had van de internationale recessie. De omzet van Express was uitein delijk ruim 9 procent hoger dan in het eerste kwartaal van 2009, toen het internationale vervoer sterk achteruitging door de economi sche crisis. TNT verwacht dan ook dat de resultaten van Express dit jaar aanzienlijk beter zullen zijn dan in 2009. Volgens topman Peter Bakker is het herstel van de economie echter nog kwetsbaar. Omdat de prijzen van het express- vervoer door de sterke internatio nale concurrentie nog altijd dalen, is het volgens hem van het groot ste belang scherp op de kosten van het bedrijf te blijven letten. De omzet van de postdivisie was in het eerste kwartaal ongeveer even hoog als een jaar eerder. TILBURG - Zorgverzekeraar CZ heeft vorig jaar een positief resul taat geboekt van 252 miljoen euro. Dat komt vooral door een sterke verbetering van de beleggingsresul taten naar 133 miljoen euro in ver gelijking met een verlies van 94 miljoen in 2008. De zorgverzekeraar zag ook de om zet stijgen van 5,3 miljard in 2008 tot 7,4 miljard euro vorig jaar. De uitgaven aan ziektekosten stegen van 5,1 miljard naar 7 miljard. Het eigen vermogen bedroeg eind vo rig jaar 1,5 miljard euro, in 2008 was dit 1,3 miljard. Door groei en overname van de zorgverzekerin gen van Ohra en Delta Lloyd steeg het aantal verzekerden met 755.000 tot 3,3 miljoen. - - - - 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15