buitenland 19 Taliban claimen mislukte aanslag Dutje in nepgras na urenlang in de rij staan of SYRIA KRAS.NL NEW YORK Politie ziet geen bewijs voor betrokkenheid terreurbeweging bij bomauto Times Square 'Duitse aardbeien zijn bedrog' Protesten tegen immigratiewet Eerste joodse parade Duitsland sinds oorlog Dronken man rijdt in op menigte Opstandelingen nemen piratenstad in maandag 3 mei 2010 Pakistaanse Tarik-e-Taliban zegt dat bomaanslag wraak is voor doden kopstukken Al Baghdadi en Al Masri. Mogelijk verband met tv-pro- gramma 'South Park'. Burgemeester Bloomberg: amateuristische bedrading. OUBAl - De Pakistaanse radicaalisla- mitische talibanbeweging Ta- rik-e-Taliban heeft de verantwoor delijkheid opgeëist voor de misluk te aanslag op Times Square in New York. Dat stond gisteren te le zen op een website die vaker door islamisten wordt gebruikt. De aan slag zou een wraakactie zijn voor het doden van twee islamisten en 'moslimmartelaren'. De Pakistaanse talibanleiders Abu Omar al Baghdadi en Abu Ayub al Masri werden op 18 april gedood in Pakistan. Ze zouden in directe verbinding staan met Al Qaedalei- der Osama bin Laden. Baghdadi was de politieke leider van Al Qae- da in Irak (AQI) en Masri, een Egyptenaar, was de 'minister van Oorlog' van de terreurgroep. De politie van New York ziet geen verband tussen de mislukte aan slag en de claim van de taliban. Po- litiecommandant Raymond Kelly zei gisteren dat er geen bewijs voor is. Kelly sloot het gebouw van het mediaconcern Viacom als mogelijk doelwit niet uit. De bomauto was in de buurt van kantoren van het bedrijf gepar keerd, meldden Amerikaanse me dia. Viacom is eigenaar van zender Comedy Central, die satirische se rie South Park uitzendt. De makers wilden de profeet Mohammed op de korrel nemen. Maar na dreige menten van moslims werd South Park gecensureerd. De politie van New York vond de auto vol explosief materiaal op Ti mes Square zaterdagavond na een tip van een straatventer. Bomex- perts ontdekten in de donkergroe ne SUV drie flessen met uiterst brandbaar propaan, consumenten vuurwerk, twee jerrycans benzine en twee tijdklokken. Een explosie had tot doden kunnen leiden, stel de burgemeester Michael Bloom berg van New York. Volgens hem zag de bedrading van de explosie ven er amateuristisch uit. Mogelijk werkte daardoor het ontstekings mechanisme niet. Times Square en omgeving wer den ontruimd. Duizenden men sen, onder wie toeristen, moesten het gebied verlaten. Minister Napo- litano van Binnenlandse Veilig heid zei later tegen de nieuwszen der CNN dat er vingerafdrukken zijn aangetroffen en dat er video materiaal is met mogelijk bewijs. New York was negen jaar geleden en in 1993 doelwit van radicaalisla- mitische terroristen. Bij de aansla gen van li september 2001 kwa men 2.700 mensen om het leven. INCLUSIEF Zie www.kras.nl/38147 DE ALLERV00RDELIGSTE VAN NEDERLAND! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm p. p.p.. tenzij anders vermeld. Prijzen /»;n exclusief reservermjiskosten en Calamiteitenfonds. waarom zou je meer betalen HAMBURG LOS ANGELES BERLIJN MARKHAUSEN MOGADISHU Voor het eerst sinds de Tweede We reldoorlog hebben joden in Duits land gisteren een parade gehou den. Door de straten van Berlijn trokken ongeveer 1.500 joden ach ter drie rijk versierde wagens. De parades zijn onderdeel van een feest dat al tweeduizend jaar wordt gevierd om de einde van een plaag te herdenken. Een dronken man is zaterdagoch tend in Markenhausen in de Noord-Duitse deelstaat Nedersak- sen met zijn auto op een menigte ingereden. Veertien voetgangers raakten gewond. Een jonge vrouw verkeert in levensgevaar en twee anderen liepen ernstige verwondin gen op. De man is kort na het inci dent aangehouden. De Somalische opstandelingen groep Hizbul Islam heeft gisteren de havenstad Haradheere ingeno men. Dat hebben inwoners van de stad gezegd. Uit Haradheere ver trekken vaak piraten voor hun ac ties in de wateren voor de kust van het Oost-Afrikaanse land. De op standelingen kunnen zo betrokken raken bij de lucratieve piraterij. 7-daagse vlieg-/rondreis door onze correspondent Remko Tanis SHANCHAI - Het eerste weekend van Expo 2010 in de Chinese stad Shanghai was er één van rijen. Dat zal de komende 182 dagen die de wereldtentoonstelling nog duurt niet snel veranderen. In de hete zon stonden honderd duizenden mensen te wachten tot ze één van de ruim tweehonderd paviljoens in mochten. Wit-Rus- land: drie kwartier wachten. Dene marken: drie uur. China: onmoge lijk binnen te komen. De testdagen van Expo 2010 verlie pen vorige week chaotisch. De be veiliging bij de ingang kon de mas sa niet aan en ook de restaurants en snackbars op het Expo-terrein bleken nog niet klaar. Dat was afgelopen weekeinde an ders. Deels liep het nu beter, om dat op de eerste dag 'slechts' 205.000 mensen kwamen opda gen. Er waren 355.000 kaartjes voor die dag verkocht. Expo-direc- teur Hong Hao zegt slechts te kun nen gissen waarom 150 duizend mensen met een kaartje zijn weg gebleven. Het is opmerkelijk, omdat een toe gangskaartje voor afgelopen week einde ruim 20 euro kostte, zeker in China geen bedrag dat je weggooit door het kaartje niet te gebruiken. De overheid heeft de laatste we ken echter rijkelijk gestrooid met gratis toegangsbewijzen. Er zullen en moeten bij het sluiten van Ex po 2010, op 31 oktober, minstens 70 miljoen bezoekers zijn geweest, het lang van tevoren vastgestelde doel. Om dat te halen, moeten er het komende halfjaar dagelijks 380.000 mensen door de poorten. Liu Wing (43) stond ruim een uur te wachten om het paviljoen van Singapore binnen te kunnen. „En wat krijg je dan: een paar trampoli nes waar je op kunt springen, een promofilm over Singapore en een tuin op het dak. Ik had hele hoge verwachtingen, maar ik ben diep teleurgesteld." Het Nederlands paviljoen 'Happy Street' valt tussen al dit wachtge- weld in goede zin uit de toon. Wie de straat op wilde lopen, hoefde maar aan te sluiten in een rij waar het nog geen kwartier schuifelen naar de ingang was. De ruimte on der de zwevende straat, een wei land met blauwe slootjes en scha pen om op te zitten, blijkt min stens zo populair. Veel Chinezen doen er even een dutje in nepgras. Het is op de eerste publieksdag van Expo 2010 een drukte van jewelste onder het Nederlandse paviljoen Happy Street. Dit weekend begon de wereldtentoonstelling in Shanghai. foto Frans Schellekens/GPD Deelnemers aan de parade, foto EPA Verscheidene handelaren op mark ten in Noord-Duitsland hebben af gelopen week Hollandse aardbeien uitgegeven voor Duitse. Dat meld de de Duitse omroep NDR giste ren. Door het bedrog zouden de handelaren prijzen hebben gekre gen die zo'n 15 procent hoger lagen dan gebruikelijk. Volgens NDR-Ma- gazin Markt zijn nog geen aard beien uit Duitsland in de handel. Tienduizenden mensen hebben in het weekeinde op verschillende plaatsen in de VS gedemonstreerd voor hervorming van de immigra tiewet Aanleiding voor de demon straties was de nieuwe immigratie- wet in Arizona. De politie mag daar al bij de geringste verdenking mensen naar hun papieren vragen. Critici zeggen dat de wet in strijd is met de grondwet. vliegreis v" rondreis per bus y' overnachtingen met ontbijt i/ excursies y/ Ned.sprekende reisleiding V Engelsspr. gids Vertrek: 2 juli RONDREIS SECRETS OF SYRIA Laat u betoveren door het mystieke Syrië met haar burchten, ruïnesteden, moskeeën, kerken, archeologische opgravingen en tal van andere schatten! met Nederlands sprekende reisleiding en lokale Engelsspre kende gids langs alle highlights: Syrië's tweede stad Aleppo met o.a. het St. Simeon klooster het spectaculair gelegen kruis vaarderskasteel Crac de Chevaliers de indrukwekkende opgravingen van de oase- stad Palmyra Damascus, de oudste bewoonde stad ter wereld optioneel naar het indrukwekkende Ba'albeck in Libanon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9