WERELDKAMPIOENE IN GIROTOERTOCHT 'Het is extra mooi als je met je naamsbekendheid iets nuttigs kunt doen' giro d'italia De Girotoertocht kent zaterdag drie afstanden: 30, 80 en 150 km.? De 30 km gaat vanaf Middelburg via Meliskerke naar Zoutelande en daar over het Giroparkoers naar Vlissingen en weer terug naar Middelburg. De 80 km gaat eerst naar Noord-Beveland om daarna vanaf de Veersedam het Giro-parkoers naar j Middelburg te volgen. De 150 km maakt eerst nog een ronde over Schouwen- Duiveland. Inschrijven kan zaterdag nog Boraccia maandag 3 mei Marianne Vos, wereldkampioene wielrennen en deelneemster aan de Girotoertocht Wie voor de tocht van 150 km kiest zal eerst via de Zeelandbrug naar Schouwen-Duiveland rijden. foto Dirk-Jan Gjeltema Nederlands, Europees, wereld- en Olympisch wielerkampioene Marianne Vos staat zaterdag aan de start van de Girotoertocht. Ze komt naar Zeeland om de Girotoertocht te rijden, samen met een aantal collega's van haar ploeg Nederland Bloeit. door Theo Giele Honderdvijftig kilometers over Walcheren, Noord-Be veland en Schouwen-Duive land liggen zaterdag te wachten op de deelnemers aan de langste route van de Girotoertocht. Tussen al die fietsers op de Middelburgse Markt staat de meest succesvolle Neder landse wielrenster van de afgelopen jaren aan de start. Marianne Vos haalde zowel op de weg, de baan als in het veldrijden ve le nationale en internationale titels. Afgelo pen winter voegde de 22-jarige Brabantse de wereldtitel veldrijden toe aan haar toch al indrukwekkende palmares. De Girotoertocht is voor haar een 'tussen doortje' tussen de etappewedstrijden Gra- cia Orlova in Tsjechië en de Tour de l'Au- de in Frankrijk. Marianne Vos rijdt op 8 mei met een aantal andere wielrensters van de ploeg Nederland Bloeit. Het fietsen tussen een grote groep niet-wedstrijdrijders vindt de wielrenster geen extra risico. Marianne Vos: „Je moet in een training of een wedstrijd ook goed uitkijken. En mensen die de route van 150 kilometer fietsen zijn getraind. Die weten echt wel wat fietsen in een groep is." Ze komt in de eerste plaats naar Zeeland omdat de toertocht gekoppeld is aan de Gi ro. „Voor onze sponsor is dit een ideaal platform om met Nederland Bloeit en dus de agrarische sector in het zicht te komen. De Giro is een fantastisch evenement." De toertocht helpt ook om het recreatieve fietsen te bevorderen en daar werkt Vos graag aan mee. Daarbij komt dat een deel van het inschrijf geld naar het goede doel gaat. Meer be paald naar Pink Ribbon, een organisatie die de strijd tegen borstkanker onder steunt. Marianne Vos zal na afloop van de Girotoertocht een cheque aan een verte genwoordiger van Pink Ribbon overhandi gen. „Het is extra mooi als je met je naams bekendheid iets nuttigs kunt doen. Wie zich nog niet heeft ingeschreven kan dat zaterdag voor aanvang nog doen bij de start op de Markt in Middel burg: - van 7.30 tot 10.45 uur voor de 80 en 150 km-tochten; - voor de 30 km-tocht van 7.30 tot 13.00 uur. Aan de deelname van Marianne Vos is in dit kader een 'veiling' gekoppeld. De per soon die of het bedrijf dat het meeste geld biedt, mag een team van maximaal vijf mensen afvaardigen om met het boeg beeld van het Nederlandse vrouwenwiel- rennen de tocht af te leggen. Marianne Vos is goed bekend met Zeeland als fietsprovincie. Twee weken geleden reed ze nog de Omloop van Borsele. „Voor trainingen kom ik niet speciaal naar de Zeeland. Wind hebben we hier ook,", lacht Vos, die in Meeuwen, in het Land van Heusden en Altena, woont. Marianne Vos in de Omloop van Borsele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 95