giro d'italia 17 MET JE NEUS OP DE FINISHLIJN Speciale Giro d'italia o KORTING! Jl winkel CECIL MAC 'Vooruit, met een prosecco wordt het vast wel gezellig' De Dam in Middelburg staat voorlopig met stip op 1 in de toptien van veelgenoemde straatnamen van Zeeland in 2010. Vrijdag begon de koningin er haar wandeling door de stad. Op maandag 10 mei ligt er de finishlijn van de derde etappe van de\ Giro d'italia. De komst van de Giro heeft, net als Koninginnedag, gevolgen voor de mensen die in de buurt van het parkoers wonen. Op de Dam in Middelburg staat het hele Giro-circus letterlijk op de stoep. 'pihif PME JEANS Wrangier R3LAK2 B,^w-s.0 Op alle spijkerbroeken RNQEI5- 10% korting! nri blauwe sandwich_ iwTraguard maandag 3 mei 2010 Danniella Swiers woont op het adres Dam 35, pal voor de finishlijn Dennes (links) en Helen Kaptein en Wolfgang Krug (rechts) op de Dam waar de finishlijn wordt getrokken. foto Ruben Oreel door Jens Pauw Van alle toeschouwers hebben ze straks het beste uitzicht op de Giro-aankomst, de bewo ners van Dam 33 en 35 in de Middelburgse binnenstad. De finishstreep bevindt zich op de scheidslijn van hun twee huizen. Veel wielerliefheb- bers zouden watertanden van zo'n uniek plekje op de streep, maar hoe ervaren ze het zelf? Danniella Swiers van nummer 35 weet wel raad met haar bevoorrechte posi tie. „Er zullen wel cameramensen boven willen filmen. Voor niets gaat de zon op", zegt ze gekscherend. „Kunnen ze hier ook meteen blijven slapen, want ik heb toch genoeg ruimte in huis." Nee, Danniella heeft niet veel met wielren nen. „Het interesseert me geen biet." Voor haar echtgenoot Wolfgang Krug geldt het zelfde. Met Italië - en zijn culinaire gewoonten - hebben ze des te meer. „Vooruit, met een MO EXCESS PME LEGEND JEANS CASUALS Nieuwe Burg 27, Middelburg T. 0118 63 84 78 torn T«nof? prosecco wordt het vast wel gezellig", zegt ze. Ook bij Dennes en Helen Kaptein, de bu ren, zal er rijkelijk drank vloeien. „De bier tap staat al klaar", vertelt Dennes. „We krij gen onder andere vrienden uit Assendelft over de vloer. Zij houden wel enorm van wielrennen. We gaan de televisie aanzet ten en dan hier uit het raam het slot van de wedstrijd bekijken." Het echtpaar Kaptein woont boven hun taveerne 't Witte Paart. De zaak gaat be wust niet open op 10 mei. „Veel te veel ge doe", vindt Dennes. „Iedereen komt mas saal binnengestormd, bijvoorbeeld na de finish. Dan moet ik daarvoor een heleboel personeel inhuren. En vervolgens loopt het weer leeg. Daarnaast willen mensen toch naar buiten, dus dan kan ik heel veel plastic bekertjes gaan aanschaffen. Laat maar zitten." Beide koppels vinden het wel een unieke ervaring om de finish van zo dicht mee te maken, maar ze blijven het evenement kri tisch volgen. „Je concentreert de aandacht nu op twee grote evenementen: Koningin nedag en de Giro. Daar is ontzettend veel geld mee gemoeid. Dat kan je beter beste den aan het parkeerbeleid en aan de be wegwijzering voor toeristen. Ik vind Mid delburg niet echt toeristvriendelijk." Dennes Kaptein was vorig jaar nog aanwe zig bij de laatste Tour de France-etappe op de Champs-Élysées in Parijs. „Je ziet ze een paar keer langsrijden, maar wel kei hard." De Dam in Middelburg is het tegen overgestelde van de Champs-Élysées. In de nauwe straatjes van de provinciehoofdstad wordt het waarschijnlijk sprinten met een beperkt groepje. Voor een massasprint is op de Dam vrijwel zeker geen ruimte. Om Middelburg nog wat meer op de kaart te zetten, is aan de bewoners gevraagd hun straat eens goed te versieren. Met leuke aankleding in de straat heeft Daniella Swiers geen problemen. Ze doet er alles aan doen om Middelburg te promoten. „Ik hang zeker een Italiaanse vlag buiten!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89