41 giro d'italia BIJZONDERE WEEK IN AANLOOP NAAR DE 'Ik kreeg alleen maar enthousiaste reacties. Iedereen dacht mee, iedereen hielp mee' Fietsen, de kleur 'oze, maar vooral 'talië. De Ciro biedt genoeg aanknopingspunten voor het bouwen van een feestje, -eestje, zeg maar gerust: Feest! De Ronde van Italië aspireert veel mensen om in actie te komen. Sommigen hebben er zelfs een complete dagtaak aan. maandag 3 mei 2010 Lina Tidili, organisator festival Klein Italië De leerlingen (vlnr) Yoran, Ravenna en Gary bij 'hun' houten fiets. foto Ruben Oreel doen mee, gewoon omdat het leuk is." En zo ontstond Klein Italië dat op vrijdag 7 en zaterdag 8 mei wordt gehouden. De hulp kwam niet alleen van dichtbij. Ook enkele van haar Italiaanse leveran ciers boden spontaan hun medewerking aan. Maar het zijn niet alleen ondernemers die meehelpen. Leerlingen van de Christe lijke Scholengemeenschap Walcheren figu reren op vrijdag in Venetiaanse kostuums op het Damplein. De stichting Danzee en Scoop hebben de Giro opgenomen in het programma van de Dansweek Zeeland, die vrijdag toevallig ook begint. II Giro di Dan- za heet de 'voortbewegende choreografie' van tientallen in het roze geklede dansers die door de straten van de stad trekt op za terdag en zondag. Lina: „We zochten naar een fysieke verbin ding tussen de Stadspicknick op de Markt en het Damplein. Daar zorgt Danzee nu voor." Op het Damplein komt een podium naar voorbeeld van de Scala in Milaan, er komen (straat)artiesten, en in de Graan- beurs een Italiaanse keuken in de Graan- beurs, Fiats 500 en Vespa's. Heel bijzonder wordt vrijdagavond het Dokconcert. Ope razangeres Lizet van Beek en I Capri geven een avondvoorstelling vanaf het water van het Prins Hendrikdok dat naast het Dam- Je hoeft niet van wielrennen te houden om de komende week wat van je gading te vinden in de binnenstad van Middelburg. Het Damplein in omgebouwd tot 'Klein Italië' en op de Markt en omgeving is er dagenlang straattheater. Het belooft een bijzondere week - una settimana particolare - te worden. door Theo Giele Als Tidili - Italiaanse vader, Nederlandse moeder - 'Italiaans' in een paar woorden moet typeren zegt ze gastvrijheid, tempera ment en passie. Dat viel goed te combine ren met de Zeeuwse nuchterheid. Na een lichte aansporing vanuit de gemeente om eens na te denken over wat meer dan een aangekleed terras, ging Tidili andere Mid delburgers polsen of ze wat voelden voor een Italiaans feest. „Ik kreeg alleen maar enthousiaste reacties. Iedereen dacht mee, hielp mee. Van Zeeuwse stugheid heb ik niets gemerkt. Het leuke is dat zó'n evene ment als de Giro mensen met elkaar ver bindt. Want de een kent weer iemand die dit kan regelen, de ander heeft weer con necties binnen de artiestenwereld. En het mooie is, iedereen gaat er bij voorbaat van uit dat ze belangeloos meewerken. Ze Het is inmiddels haar derde baan geworden, antwoordt ze op de vraag hoeveel tijd ze steekt in de organisatie van het evenement Klein Ita lië. Lina Tidili heeft een Italiaanse restau rant en importeert Italiaans voedsel. En dan heeft ze ook nog twee kleine kinde ren. Haar restaurant, La Piccola Italia, staat aan het Damplein, zo'n beetje schuin tegen over de finish van de Giro-etappe. Wat be gon als een bescheiden plan voor een ter rasje en een Venetiaans verkleedpartijtje is uitgegroeid tot een uitgebreid tweedaags evenement Het worden twee bijzondere dagen, belooft het affiche: due giornate parr- ticolare.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86