sport 48 Eindzege Valverde in Romandië Turnploeg kijkt verder Nieuwe bronzen plak dan zevende plaats voor Schweertman op EK Wegman met Westa in finale play-offs Turnsucces voor juniore Moonen Usain Bolt snel op de 200 meter Waterpolosters eerste in kwalificatietoernooi Zesde WK-partij eindigt in remise WIELRENNEN Marianne Vos ijzersterk in Pools-Tsjechische rittenkoers Jorge Lorenzo ziet zijn droom uitkomen WESSEM Coach Wim Wegman heeft met de tafeltennissers van Westa de finale van de play-offs in de eredivisie be reikt. De ploeg versloeg Scyedam met 6-1. Westa ging vorige week nog verrassend met 3-4 onderuit. Wegman ontmoet in de eindstrijd in Veenendaal nu het team van Heerlen. Hotak'68, met Kim 't Hooft in de gelederen, greep naast de finale bij de vrouwen. Er werd met 7-0 verlo ren van Li-Ning/Infinity. Een week eerder had Hotak'68 met 4-3 ge wonnen. BIRMINGHAM Turnster Tess Moonen heeft giste ren bij de Europese kampioen schappen voor junioren in Birming ham brons gewonnen op het on derdeel balk. Moonen kwam tot een score van 13,975. Alleen de Rus sische Victoria Komova (14,900) en de Roemeense Larisa Iordache (14,575) deden het beter. Senior Céline van Gerner eindigde als vierde in de finale op balk. Van Gerner kwam tot een score van 13,850. Het goud was voor de Roe meense Elena Racea die 14,400 liet noteren. KINGSTON Usain Bolt is vroeg in vorm. De Ja- maicaanse atleet legde zaterdag, bij een internationale invitatiewed strijd in Kingston, zijn eerste 200 meter van het seizoen af in 19,56 se conden. Dat is de vierde tijd ooit. Bolt was zelf twee keer sneller dan zijn tijd van zaterdag. Ook voormalig wereldrecordhou der Michael Johnson had in 1996 in Atlanta met 19,32 minder tijd nodig dan Bolt in Kingston. DORDRECHT De Nederlandse waterpolovrou- wen hebben gisteren het EK-kwali- ficatietoernooi in Dordrecht ge wonnen. De regerend olympisch kampioen won ook het derde en laatste duel. De ploeg van bonds coach Mauro Maugeri versloeg Groot-Brittannië met 11-5. Zaterdag won Oranje al het cruciale duel met Griekenland, de nummer vier van de afgelopen WK: 14-9. De equipe was het toernooi begonnen met een monsteroverwinning op Tsjechië: 30-1. Het EK is van 29 au gustus tot en met 11 september. SOFIA De zesde partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen Viswanathan Anand en zijn Bulgaarse uitdager Veselin To- palov is zaterdag door herhaling van zetten geëindigd in remise. De titelverdediger uit India, die met 1 de witte stukken speelde, leidt nu met 31/2-21/2. De match in Sofia telt twaalf duels. De winnaar gaat met 1,2 miljoen eu ro naar huis. Vandaag zitten beide grootmeesters tegenover elkaar voor de zevende ronde. maandag 3 mei 2010 SION - Alejandro Valverde heeft de Ronde van Romandië gewonnen. De Spaanse wielrenner van Caisse d'Epargne zegevierde gisteren in de afsluitende vijfde etappe, over 121,8 kilometer met start en aan komst in Sion. Valverde greep de dagzege door de sprint van een kopgroep van vier in zijn voordeel te beslissen. Ra- bo-renner Denis Mentsjov eindig de als vierde. De Australiër Mi chael Rogers was als klassement sleider aan de slotrit begonnen, maar moest Valverde op de laatste klim laten gaan. Hij verloor iets meer dan 20 seconden. Rogers had één tel voorsprong op de Span jaard. Valverde wordt door zijn eindzege in Romandië ook de nieuwe leider op de wereldrangljst, die maandag uitkomt. Hij passeert de Belg Phi lippe Gilbert. De Duitse wielrenner Fabian Wegmann won zaterdag de semi- klassieker Rund um den Finanz- platz Eschborn-Frankfurt. De Duit ser van Milram was na een rit van ruim 200 kilometer de snelste in de sprint van een grote kopgroep. Wegmann prolongeerde zijn titel, want vorig jaar won hij ook al de Duitse klassieker, voorheen be kend als Rund um den Henninger Turm. Twee Belgen flankeerden Wegmann op het podium. Geert Verheyen arriveerde als tweede en Bert Scheirlinckx werd derde. Team HTC-Columbia vertrekt zonder al te veel klassementsaspi raties in de Giro d'Italia. De Duit ser sprinter André Greipel moet in de eerste grote wielerronde van het seizoen voor de dagsuccessen zorgen. Tweede speerpunt van de ploeg is de Italiaan Marco Pinotti. De start van de Giro is zaterdag in Amsterdam. Wielrenster Marianne Vos behaal de gisteren de eindzege in de Pools-Tsjechische rittenkoers Gar cia Orlova. De Nederlands kam pioene deed dit in stijl. Ze pakte zowel zaterdag als gisteren de ritze- ge. In totaal won ze drie van de vijf etappes. In de slotrit naar Orlo va reden Marianne Vos en haar ploeggenote Annemiek van Vleu ten weg uit een kopgroep van vier, om gezamenlijk hand in hand over de streep te komen. De jury wees Vos daarna aan als winnares. ■MHHMMHMMHHNMNMHHMMMMMHMMBNHMMIHHMMMMMMMNMnHnMMMNHMNMHHMMHNNnMMMMHNMMMMMMMNMHHMMMMMMMNMHMMNMBMMHMMMMNNHnHMNHWMHMNi JEREZ - Jorge Lorenzo bracht in de MotoGP van eindigde als derde. Dolblij sprong de winnaar na Jasper Iwema zette in de 125cc-klasse de beste Spanje het thuispubliek in vervoering. In de laat- afloop in het meer bij het circuit. „!k heb hier prestatie in zijn loopbaan neergezet. De Drent ste ronde passeerde hij zijn landgenoot Dani Pe- geen woorden voor", zei de drijfnatte Lorenzo pakte een tiende plaats. De zege ging naar Pol Es- drosa, die vanaf poleposition was gestart. De Itali- toen hij uit het water was geklommen. „Het was pargaro. aan Valentino Rossi, regerend wereldkampioen, een van mijn grote dromen om Jerez te winnen." foto Jose Manuel Vidal/EPA BIRMINGHAM - De teamgeest is in orde, de presentatie wordt steeds beter. „We geloven in onze aan pak", sprak hoofdcoach Gerben Wiersma nadat de Nederlandse turnsters de landenfinale bij de Eu ropese titelstrijd in Birmingham zaterdag als zevende hadden afge sloten. Tegelijk wist hij waar het beter kan. Net als in de kwalifica ties was het optreden van Oranje in de National Indoor Arena verre van stabiel. Op balk, het toestel waar donder dag de basis werd gelegd voor de kwalificatie, ging het in de finale mis. Mayra Kroonen en Sanne We vers, nota bene de twee meest er varen turnsters van het vijftal, stap ten eraf waardoor Zwitserland, dat op sprong afsloot, Nederland (156,000 tegen 158,675 in de kwali ficaties) nog passeerde in het klas sement. Het was een achterhoede gevecht met Oekraïne (achtste) als verliezer. Rusland won met een to taalscore van 169,700 maar zag de fanatiek aangemoedigde Britse vrouwen nog dichtbij komen: 168,275. Het brons was voor titel verdediger Roemenië. Nederland was op vloer en sprong degelijk begonnen, maar op brug begon de misère met een curieus incident Yvette Moshage, die Kroonen na een tegenvallend op treden in de kwalificaties op brug verving, miste de legger en was bij haar val verantwoordelijk voor een breuk van een van de balken die beide leggers met elkaar verbin den. Het leidde tot een langdurig oponthoud, waarbij Wiersma nog tevergeefs probeerde de jury over te halen Moshage opnieuw te la ten beginnen. De ongelukkige tie ner uit Deventer noemde het zelf een stomme fout. AIX-EN-PROVENCE - Net als in 2008 heeft Piëdro Schweertman uit Kou- dekerke een bronzen plak gewon nen op het EK squash voor landen teams. In het Franse Aix-en-Pro- vence was Oranje zaterdag in de kleine finale te sterk voor Wales. Schweertman, de nieuwe num mer 89 van de wereld, hoefde op de slotdag van de Europese titel strijd niet meer in actie te komen. Laurens-Jan Anjema en Dylan Bennett brachten Nederland op een 2-o-voorsprong en toen Sebas- tiaan Weenink ook zijn eerste ga me won, was de winst op Wales al binnen. Besloten werd om daarna niet meer verder te spelen. Schweertman stond op de rol voor de vierde en laatste partij. De Nederlandse squashsters zorg den voor een historische prestatie. De ploeg van bondscoach Nicole Beumer veroverde voor het eerst in de geschiedenis de Europese ti tel door Frankrijk in de finale met 2-1 te verslaan. De speelsters van Oranje zorgden vooral in de halve finale voor een gedenkwaardige prestatie. Neder land slaagde erin om Engeland voor het eerst in 33 jaar uit de fina le te houden. Bij de afgelopen ze ven edities van het EK moest Ne derland in de finale steeds buigen voor de Engelsen. Met een over winning op Frankrijk zetten de Nederlandse vrouwen de kroon op dit unieke resultaat. „We zijn zo ontzettend blij", zei bondscoach Nicole Beumer na af loop. „Het waren heel lange wed strijden. Het was zo spannend. Dit geeft zo'n heftig gevoel." Voor Atkinson was het haar twee de Europese titel. Ze werd in 2005 al eens individueel kampioene van Europa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80