binnenlandI 7 Bonus houdt gemotiveerd Curatoren wikkelen leningen DSB zelf af Geen sprookjeshuwelijk, adellijke bruidegom vast 'Het faillissement is zo complex dat we meer tijd nodig hebben dan we eerst dachten' DSB Het DSB-kantoor in Wognum is veran derd in een sterfhuis, waar het faillise- ment van de bank wordt afgewerkt. Zeldzaam vogeltje zet opmars voort Hoofdstad halveert aantal stadsdelen Honderd gasten uit hotel na brand Verpleegkundige met de dood bedreigd Bom bij Bunnik probleemloos geruimd maandag 3 mei 2010 DSB-curator Rutger Schimmelpenninck In Wognum zijn nog honderden werknemers druk met de afwikkeling van het bankroet van 'hun' DSB. In Wognum zijn nog hon derden werknemers druk met de afloop van de afwik keling het faillissement van 'hun' DSB-bank. 'Iedereen hier doet zijn best'. door Ap van den berg Voor het voormalige DSB-hoofdkwartier zijn talrijke parkeerplaatsen onbenut. In het sterf huis zelf overheerst de aanblik van lege bureaus en kale muren. Geen inspirerende werkomgeving, maar degenen die werken in de failliete boedel hoor je niet mokken. „De sfeer hier is wel veranderd, want in je achterhoofd weet je dat dit eindig is", zegt Carla Buwalda van de afdeling klachtenmanage ment. „Zeker, er valt wel eens een onvertogen woord, maar ik ken geen collega's die de hakken in het zand hebben gezet, ruzie trappen of de kantjes ervan aflopen." Toen het concern in oktober kop je-onder ging, stonden ineens 1.200 van de 1.800 werknemers op straat. Zonder sociaal plan. Maar dezelfde week was er een banen- markt en intussen is 60 procent al weer aan de slag. „Het heeft ook geholpen dat DSB' ers bekend staan als harde wer kers", vertelt Carla Kiburg, bestuur der van FNV Bondgenoten. Van de zeshonderd werknemers die bij DSB achterbleven om de lo pende zaken af te handelen, wer ken er nu nog 415. Zij hebben een baangarantie tot 1 december. De achterblijvers bij DSB worden via een blijfpremie gecompen seerd voor de moeilijke arbeidsom standigheden. Ze krijgen 30 pro cent meer loon, mits ze niet voor tijdig vertrekken. De extraatjes hel pen voorkomen dat de bewind foto Olaf Kraak/GPD voerders mensen moeten inhuren. Curator Schimmelpenninck zegt dat de bonus bij DSB goed werkt: „Het personeelverloop is gering en daar ben ik blij om, want de afhan deling van het faillissement is zo complex dat we meer tijd nodig hebben dan we eerst dachten. Het gaat om 6 tot 7 miljard euro aan kredietportefeuilles, bij elkaar zo'n 150.000 contracten." Van de mensen die nu nog wer ken, moeten er volgens hem zeker tweehonderd blijven tot voorjaar van 2011. Het gaat onder andere om afdelingshoofden, facilitaire medewerkers, ict'ers, administra teurs en juridisch personeel. WOGNUM - De leningenportefeuil le van DSB Bank wordt voorlopig niet verkocht. De curatoren gaan deze zelf afwikkelen. Ze richten een beheermaatschappij op voor de 150.000 consumptieve kredie ten en hypotheken. De curatoren melden dat de afwik keling van het bankroet hierdoor veel langer zal duren dan was aan genomen. Om die reden houden ze tot volgend voorjaar op het hoofdkantoor van het DSB-con- cern in Wognum 'zeker tweehon derd werknemers in dienst en mis schien meer'. Momenteel werken er 415 mensen. In een toelichting zegt curator Rut ger Schimmelpenninck dat een verkoop van de leningenportefeuil le van DSB Bank niet voldoende oplevert. Hij heeft maanden onder handeld met geïnteresseerde par tijen, maar 'de markt bleek moei lijk'. Problemen met de klachten over overkreditering van DSB-klanten bleken ook een complicerende fac tor. De eerste, kleine uitkering aan een schuldeiser zal vermoedelijk in het tweede kwartaal van 2011 kunnen worden gedaan. De cura tor denkt dat het gehele DSB-dos- sier formeel pas na tien jaar kan worden gesloten. Volgens ingewijden zijn de curato ren er recentelijk in geslaagd enke le DSB-onderdelen te verkopen. Naar verluidt gaat het om Le- nen.nl, Geldshop.nl, DGA Finan cieel Adviseurs Zeeland BV en de Krediet Groep Nederland. Er wer ken bij deze onderdelen circa zes tig mensen. Schimmelpenninck wil hier niet op reageren. OUOENBOSCH - Het met klaroenge schal aangekondigde adellijke ker kelijke huwelijk dat zaterdag in de Basiliek in Oudenbosch zou wor den voltrokken, ging op het laatste moment niet door. Op de kerk, een kopie op halve grootte van de Sint-Pieter in Rome, hing 's och tends een briefje met de medede ling 'wegens omstandigheden plechtigheid afgelast'. Een betrok kene, hoogstwaarschijnlijk de brui degom, zit sinds vrijdag vast we gens oplichting. Diverse bloemisterijen hadden al dagenlang af en aan gereden. De basiliek van Oudenbosch was één grote bloemenzee. Uit naburige kerken waren kaarsen gehaald. Het sprookjeshuwelijk van Tara El liott, telg uit een oud Iers/Schots geslacht, en Marc-Anthonie van Wilderoden d'Aragon, wiens fami lie terugvoert naar de Spaanse adel, was al verschillende malen tij dens de dienst afgeroepen. De ap paratuur stond al opgesteld, koren en orkesten uit Bergen op Zoom en Brugge waren besteld. De bruid zou een prachtige trouwjurk met sleep dragen, er zou een koets zijn, getrokken door acht paarden, en een mis in het Engels. En daarna zou het hele gezelschap het feest verder vieren in paleis Het Loo. In advertenties had het echtpaar ook het 'volk' uitgenodigd. Om deelgenoot te zijn van de professio nele klassieke muziek en de bloe menpracht. De bruidegom, woon achtig in Ierland en in Brugge en in het dagelijks leven adviseur van diverse grote firma's, zou zijn opge pakt. Wegens oplichting. Hij zou een (groot) aantal rekeningen niet hebben betaald. Waaronder ook die voor de basiliek, de dienst, het gezang en alle bloemen. Cetti's zanger DRIMMELEN foto GPD Het aantal cetti's zangers in Neder land neemt volgens Staatsbosbe heer nog steeds toe. De bruine riet vogel werd in 2006 voor het eerst sinds 1979 weer met enkele tiental len paren in Nederland gesigna leerd. Maar in de Biesbosch zijn dit jaar al bijna 250 territoria vastge steld. In 2009 werden nog zo'n 150 paren gesignaleerd. AMSTERDAM Amsterdam doet het voortaan met veel minder stadsdelen. Voorheen had de hoofdstad nog veertien 'deelgemeenten'. Door een groot aantal daarvan samen te voegen, worden het er nu nog maar zeven. Vandaag worden de nieuwe stads delen officieel geïnstalleerd. De stadsdelen gaan over zaken als het ophalen van het vuilnis en ruimte lijke ordening. AMSTERDAM Ongeveer honderd gasten moesten gisteren hun hotel in het centrum van Amsterdam verlaten, nadat in de keuken brand was uitgebroken. Ook zouden verscheidene explo sies zijn gehoord, waarbij ramen sneuvelden en een muur ontzet raakte. Enkele hotelgasten zijn el ders ondergebracht omdat zij niet terug konden naar hun kamers. BREDA De politie in Breda heeft gisteren iets na middernacht een 36-jarige dronken man aangehouden die am bulancepersoneel bespuugde en met de dood bedreigde. De ambu lance wilde hem ophalen omdat hij pijn op zijn borst zou hebben. Ter plaatse begon hij meteen te spugen en te dreigen. Na behande ling in het ziekenhuis is hij achter de tralies gezet. BUNNIK De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft gisterochtend bij Bunnik zonder problemen een bom uit de Tweede Wereldoorlog weggehaald. De A12 en het spoor- tussen Utrecht en Ede-Wageningen gingen tijdelijk dicht. De Engelse ïooo-ponder was door een particu lier met een metaaldetector gevon den en wordt later vernietigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7