Spoormans redt Verbrugge in nabeurt sport 145 Regen legt tennis stil De Schelde is foutloos tegen DOS Rinus van de Ven rijdt weer als vanouds Verrassende smaakmaker in Yerseke Sterk debuut Stouten in klasse Z DRIEBANDEN Zeeuws team blijft in eredivisie w maandag 3 mei 2010 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT-JOOSLAND - De ope ning van de springwedstrijd van Stal de Kroo was voor de Zeeuwen gisteren weinig hoopvol. Met de overwinning en de tweede plaats was de Zuid-Hollander Jelmer Hoekstra in de klasse Z de beste. Hoekstra, die op Pavarotti reed, zet te als eerste starter in Z met 41,72 se conden meteen een scherpe tijd neer. Wilma Stouten startte met de op dit niveau debuterende Stou tens Suprice voortreffelijk. Maar met de finish in zicht trok de Vol- taire-dochter toch een paal naar de bodem. De tijd van 78,74 sconden was voor de combinatie, naar later bleek, goed voor de derde plaats. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - De tennisploeg van Oost-Souburg zag de bui al hangen na het verlies van de twee eerste enkelspelpartijen van de vrouwen. Gelukkig voor de Sou- burgse tennissers bleef het aanhou dend regenen en bleef het - voorlo pig - bij een 0-2-achterstand tegen MLTC, de aanstaande Middelburg se kampioenen in de vierde klasse landelijk gemengd. Mandy Wolfert legde het namens Souburg in de rally af tegen Jean- tien van den Dries. Het tweede punt kwam wel heel overtuigend tot stand voor MLTC. Jantien Bruijnzeel gunde Bianca Zwanen- door Sven Bakker VLISSINGEN - Het tennisteam van De Schelde is met een zegetocht bezig na het virtueel behaalde kampioenschap in de hoofdklasse van de districtscompetitie. De po tentiële kampioenen wonnen de Vlissingse derby tegen DOS in stijl met 6-0. De Schelde is nog twee wedstrij den verwijderd van het kampioen schap, één tegen Drive en één te gen tegen ASOC. Op papier zijn dat twee wedstrijden die in Vlis- sings voordeel beslist moeten kun nen worden. Tegen DOS verloor De Schelde geen enkele set. De Schelde drukte daarmee DOS in grotere onzekerheid of deze for „Suprice sprong super", zei de ama zone uit Serooskerke na haar de buut in de klasse Z. „Maar je moet ook een beetje geluk hebben. Ze tikte de balk licht aan. Heb je ge luk, dan blijft hij liggen, maar nu viel hij naar beneden. In de spring- sport leer je daarmee te leven. Ik ben met deze plaats best tevreden." In de klasse M plaatsten alleen An- niek van Linde met Quintina Z en Nadine Timmerman met Tio Karlo zich voor de barrage. Als eerste star ter trok Van der Linde met de Qui- nar Z-nakomeling een balk naar be neden. Het was een fout die door Timmerman onbestraft bleef Met twaalf strafpunten bleek de combi natie uit Veere in de basiomloop haar kruit al te hebben verschoten. burg geen enkele game: 6-0 6-0. De mannen waren beiden aan hun partij bezig toen het onmoge lijk werd verder te spelen. Rogier van Housselt stond met 2-5 achter tegen Dmitri van Hoof en Bart Ovaa stond op 3-3 in games gelijk tegen Stijn Sprinkhuizen. Groot nadeel van de afgelasting voor Sou burg is dat Ovaa tijdens de inhaal- dag niet aanwezig is en de wed strijd dus zal moeten worden opge geven. De confrontatie tussen Sou burg en MLTC wordt volgende week donderdag hervat. De Schelde (Vlissingen) en Tiola (IJzendijke) kwamen helemaal niet aan spelen toe, ook dat duel zal spoedig worden ingehaald. matie zich kan handhaven in de hoofdklasse. Jurjen Mooibroek opende de score voor De Schelde door zich tegen Brian Dijkstra te revancheren voor zijn nederlaag van vorig jaar. Mooi broek maakte korte metten met Dijkstra en won met tweemaal 6-1. Rogier van Housselt nam het op tegen Ferry Sonnemans en won met 6-4 6-1. Ook Dimitri Kaijser en Sven Bak ker zorgden voor punten tegen res pectievelijk Ernst-Dick Meyjes en Arthur Siereveld. DOS had gehoopt een punt te pak ken in het dubbelspel van Dijkstra en Sonnemans, maar die legden het desondanks in straight sets af tegen Mooibroek en Van Housselt. Het werd 6-4 6-1. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Ver- brugge Terminals hebben zich dankzij een 5-3-overwinning op MCR Metaalconservering verze kerd van een langer verblijf in de eredivisie driebanden. Delta/Fast Bouwservice won in Utrecht met 2-6 van Dekker Keukens. De spanning was voelbaar tijdens het gevecht tussen Verbrugge en MCR. Ronny Daniëls wendde af en toe zijn hoofd af in de slotfase van de allesbeslissende partij tus sen Martin Spoormans en Dave Christiani. De jonge Limburger had nagenoeg de gehele partij het initiatief en hield dat bijna tot het einde vol. Bij een stand van 41-49 in zijn voordeel raakte hij de regie echter kwijt. Nadat hij zijn laatste punt had ge mist, kwam Spoormans punt voor punt terug, en om pas op 48 te struikelen. Drie beurten later haal de Christiani alsnog de finish. door Wim de Vos YERSEKE - 's Ochtends had hij nog getwijfeld of hij die middag wel mee zou doen aan de Ronde van Yerseke. Een week lang had Brian van Goethem geen fiets aange raakt door een uitstapje met school naar Lyon. Uiteindelijk besloot de wielrenner uit Sluiskil toch mee te rijden en hij werd meteen een van de smaak makers van de koers. In de spurt moest de Zeeuws-Vlaming wel de geroutineerde Martijn Simons voor laten gaan, waardoor hij twee de werd. Van Goethem is bezig aan zijn eer ste jaar bij de beloften. Hij heeft na zijn overstap van de junioren het wielrennen enigszins naar het tweede plan verwezen, omdat hij zijn studie laat prevaleren. „Ik zet mijn maatschappelijke car rière op de eerste plaats. Volgend Het zesde punt werd binnenge haald door Bakker en Ruben Hen- drikse, die met 6-3 6-3 wonnen van Ronald van der Male en Wilf red Meulmeester. MLTC deed uiterst goede zaken in de strijd tegen degradatie door in Middelburg met liefst 5-1 van de gradatieconcurrent Yerseke te win nen. Aanstaande zaterdag tegen Animo kunnen de laatste punten door MLTC worden gehaald, want op de zevende speeldag komt de con frontatie met de Aardenburgers van Sjef te vervallen omdat zij zich hebben teruggetrokken uit de com petitie. MLTC kan dan toekijken of Yerseke en DOS nog bij machte zijn om MLTC te doen degrade ren. Spoormans had de nabeurt en moest er nog twee maken om zijn team te redden voor nog een jaar eredivisie. Dat deed de Belg onder oorverdo vend applaus en gejuich. Ronny Daniëls, die zelf had verloren, vloog zijn kopman om de nek. „Dit is veel straffer dan we vorig jaar hebben gedaan", aldus Daniëls. „Toen waren we de sterk ste ploeg en moesten we promove ren. Nu was het een loodzwaar sei zoen en hebben we ons kunnen handhaven. Da's pas echt straf." Voor het zover was, hadden Kees Wittens en Glenn Hofman goede partijen afgesloten met winst. Delta/Fast Bouwservice vocht in Utrecht om zicht te houden op de eerste plaats en daarmee als eerste de,play-offs in te gaan. De eerste stap werd gezet, al ging het soms moeizaam. Jean Paul de Bruijn begon stroef te gen Jozef Philipoom (25-17 achter na 24 beurten) maar nam met een jaar moet ik examen doen en daar na zien we wel verder. Hoe veel coureurs houden aan het wielren nen zo veel over dat ze daarna een onbezorgd leven hebben? Dat zijn er niet veel en daarom wil ik wat achter de hand hebben", vertelde de negentienjarige student aan de Hogeschool Zeeland. De Zeeuws-Vlaming heeft zijn doe len dan ook enigszins bijgesteld. „Het wielrennen is nu even een goede uitlaatklep voor school, maar ik hoop wel telkens mee te kunnen doen om de eerste plaats in een criterium of een Belgische kermiskoers." Ondanks de minder goede voorbe reiding reed Van Goethem zater dag een opvallende wedstrijd, die geplaagd werd door forse regenval. Desondanks werd er in een hoog tempo gereden, waardoor het bijna onmogelijk leek om al vroeg een beslissing te forceren. Het VARSSEVELD - Motorcrosser Rinus van de Ven mengde zich gisteren tot zijn eigen geruststelling einde lijk weer 's in de strijd met de top pers. In Varsseveld finishte de cou reur uit Vlissingen tijdens het Open NK in de tweede manche op de vierde plaats na rondenlang op de derde (podium)plaats te heb ben rondgereden. In die tweede omgang van de MX 2 had Van de Ven zelfs topstart, maar door een aanrijding met het jeugdige talent Jeffrey Herlings viel hij terug naar de tiende plaats. Hij knokte zich terug naar plek drie. „En toen werd ik een beetje ze nuwachtig", bekende Van de Ven. serie van 15 de wedstrijd in han den. Eddy Leppens begon slecht aan zijn partij en keek na acht beurten tegen een 28-9-achterstand aan.' Zijn inhaalrace was indrukwek kend, maar kwam te laat. Peter de Backer redde de meubelen voor Delta door John Tijssens met een punt verschil te kloppen. „Volgende zondag wacht ons een schitterend slot van de competitie tegen Van Donge&De Roo in Sluis kil", aldus teamleider Jan Kikken. „Over de play-offs heb ik geen goed gevoel. Ik vind de organisatie van de beste competitie van de we reld een Mickey Mouse-gebeuren. Pas om vijf voor twaalf hoor je daf de play-offs in Ridderkerk worden gespeeld, maar nog niet hoe en wat. Als het geen eendagsvlieg is, kan het een mooie opsteker voor het biljarten worden, maar eerst zien. Zulke zaken horen voor aan vang van het seizoen duidelijk te zijn." i«» 111 wêmmummemtm 1 iiiiww »i mw bleef in eerste instantie dan ook bij korte uitlooppogingen die tel-' kens geen succes hadden. Pas in het tweede deel van de wed strijd brak Cees-Jan Kortlever uit Zevenhuizen de koers open. Van Goethem zag ook wel wat in een uitstapje en ook de ervaren Mar tijn Simons uit Roosendaal sloot aan. Dit trio reed snel naar een voordelige marge van ruim dertig seconden. Kortlever viel door de vermoeienissen vooraan weg en Van Goethem en Simons mochten' voor de overwinning spurten. Sim ons maakte gebruik van zijn routi ne en dwong Van Goethem de koppositie op. Uiteindelijk sprong hij nog over de Zeeuws-Vlaming heen. Dennis Raadtgever (Kapel- Ie) eindigde als derde. Bij de nieuwelingen ging de over winning in Yerseke naar de vijf tienjarige Thijs de Lange uit Kat- tendijke. „Door blessures en ziekte was het een jaar geleden dat ik in die posi tie heb gereden. Wat ik heb meege maakt, heeft er ingehakt. Lichame lijk, maar ook geestelijk. Ik zag rij ders voor me die ik voorheen mak kelijk achter me hield." Van de Ven kreeg nu de bevesti ging dat hij nog steeds topklasse- ringen in zijn lijf heeft. In de eer ste manche mislukte dat nog. Hij was met zijn motor tegen een boom geramd omdat zijn achter® rem weigerde. In de MXt pakte Roy Gijsel (Hei kant) vier punten door zijn zeven tiende plek in de tweede manche^ In de eerste manche werd hij 22e. Mandy Wolfert verloor namens Souburg van Jeantien van den Dries in de gestaakte wedstrijd tegen MLTC. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77