441 sport Van Damme is sterkste crosser in Wemeldinge Amazone Miltenburg blijft haar baas voor in dressuurwedstrijd Nieuw- en Sint Joosland Spectaculaire strijd om Zeeland Bokaal Rick Wiegmans weg bij Terneuzense Boys Actief weekeinde skeeleraars Mesu Tiende plek Lavrijssen in Ronde van Geldrop Pech dwarsboomt Eversdijk in Worldcup Mytilus ontsnapt alsnog aan degradatie w !M8«BBaa«t8P|ll III ^1, IM^OBpBMi BIERVLIET - Het was zaterdag wennen voor de deelnemers aan de derde autocross om de Zee land Bokaal. Is men normaliter gewend om over een mul en omgeploegd terrein te rijden, in Bier vliet moesten de deelnemers frequent kleine op hogingen verwerken. Dit leidde bij vlagen tot sen sationele situaties. Mickel de Jonge uit Heinkenszand was ook nu weer de sterkste in de regioklasse 1600cc. Zowel in de eerste als in deze derde wedstrijd van het seizoen pakte hij de dagprijs. Alleen in de voorgaande wedstrijd in Sluiskil moest hij Ico Bolle uit Middelburg voor laten gaan. Wim Capello uit 's-Heer Arendskerke was Adrie Rijk uit Overzande te snel af in de 2000cc-regio- klasse. Eddy Ghene uit Colijnsplaat won zowel de 2000cc als de 5000cc-toerklasse. Zeeuws-Vlaams succes was er in de superfinale. Martijn Ferket uit Graauw pakte de eerste plaats voor Adrie Rijk en Jeroen Ferket. foto Peter Nicolai maandag 3 mei 2010 TERNEUZEN Rick Wiegmans vertrekt aan het eind van het voetbalseizoen bij Ter neuzense Boys. De doelman kan het keepen bij de zaterdagclub niet langer combineren met zijn werk. Ook Djamel Buyse verlaat de Zeeuws-Vlaamse eersteklasser. De Belg, die de competitie eindigde als middenvelder, vertrekt zo goed als zeker naar Lovendegem. Eerder werd al bekend dat Jeroen van den Broeke terugkeert naar Hoek. Bij de Terneuzense zaterdagclub wordt verder rekening gehouden met een vertrek van Ali Eryürük. OLDEBROEK De Zeeuwse skeeleraars Erwin en Niels Mesu waren afgelopen week einde actiefin Emmeloord en Olde- broek. Daar kreeg de KPN Inli- ne-competitie haar vervolg, na de start in Domburg. Erwin Mesu reed in beide wedstrijden attent mee. In Emmeloord eindigde hij als vijftiende, in Oldebroek werd hij 21e. Niels Mesu finishte als 27e in Emmeloord. In Oldebroek moest hij in de laatste ronde de strijd staken. Winnaar van beide wedstrijden was de Belgische we reldkampioen Bart Swings. GELDROP Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Kapelle is als tiende geëindigd in de Ronde van Geldrop voor elite vrouwen. De sterk bezette ronde, met 61 deel neemsters, werd gewonnen door Ellen van Dijk (Team Columbia) vóór haar Duitse ploeggenote Ina Yoko Teutenberg. Beide rensters dubbelden het peloton. Lavrijssen liep door een valpartij een achter stand op, maar knokte zich toch weer terug in de grote groep. HOUFFALIZE Matthijs Eversdijk heeft een ver dienstelijk debuut gemaakt in de Worldcup mountainbiken. De ze ventienjarige inwoner van Wilhel- minadorp eindigde bij de junioren op de veertigste plaats. Hij werd in de slotfase teruggeworpen door een lekker band. De race werd ver reden in het Waalse Houffalize. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Ondanks een nederlaag tegen Zuvo komen de volleyballers van My tilus volgend seizoen opnieuw in de regiodivisie uit. De Goese formatie legde achter Zu vo in een driekamp beslag op de tweede plaats en zou daardoor moeten degraderen, maar profiteer de van terugtrekking van ploegen in hogere klassen. Mytilus begon de nacompetitie om een plaats in de regiodivisie sterk. De Bevelanders waren in Krimpen aan den IJssel met 2-0 te sterk voor VC Krimpen. De setstanden waren 25-22 en 25-20. In de ontmoeting met Zuvo was Mytilus echter geen schim meer van de ploeg uit het eerste treffen, wat resulteerde in een nederlaag: 0-2 (23-25 23-25). door Herman Heuvink WEMELDINGE - Motorcrosser Aswin van Damme uit Zuiddorpe was zaterdag de sterkste crosser in de tweede wedstrijd voor het club kampioenschap van MC De Sproeier in Wemeldinge. In de sterkste klasse - de gecombi neerde MX 1 en MX 2 - was het in beide manches van begin tot eind erg spannend. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De dressuurpaarden hebben geen moeite met de overstap naar het buitenseizoen. Dat bleek zaterdag uit de hoge scores tijdens de wed strijd van de ruiterclub Walcheren in Nieuw en Sint Joosland. Stephanie de Frel kon na een afwe zigheid van ruim een halfjaar te rugkijken op een goede rentree. De amazone uit Koewacht stuurde in de in handicap verreden klasse Z in de eerste proef de merrie Vir- gina met 62.35 procent naar de overwinning. In de herkansing stuurde de ex-jeugdinternational In de eerste manche ging Jan Peter van der Weele lang aan kop. Voor hem zat echter het venijn in de staart. 1\vee ronden voor het ein de ging de 22-jarige crosser uit Brouwershaven in de fout. Hij schoof onderuit en moest toezien hoe drie rijders hem voorbijsnel den, onder wie Aswin van Dam me. Die won ook, voor Thijs Lam- pio en Bart Kuzee. In de tweede manche pakte thuisrijder Frank de Fuego Du Prelet-dochter met 60.88 procent naar de vierde plek, maar er had beslist meer ingeze ten. „Eigen schuld", aldus De Frel. „Virgina liep ook in de tweede proef super, ze gaf mij een goed ge voel en werkte goed mee, maar ik maakte een stomme fout. Ik reed verkeerd en dat koste mij de over winning." Dominique van der Horst liet de door De Frel geboden kans niet on benut. De amazone uit Ossend- recht, in de eerste proef tweede, reed de merrie Wanawin van de Wolfshoeve met 62.05 procent naar de overwinning. Merel van der Nat met Mr Bean Rottier kopstart. Hij werd echter al in de openingsronde door Van der Weele en Kuzee gepasseerd. In een spannende slotfase kon de ma tig gestarte Van Damme Kuzee nog achterhalen, maar Van der Weele was gevlogen. Ook bij de 85CC was het spannend. Uiteinde lijk gingen Marvin Boone uit Yerse- ke (grote wielen) en Jordan Lee van Maaren (kleine wielen) er met de winst vandoor. Jeremy van de en Roos Mes met Wynona hiel den met 61.17 procent de balans in evenwicht. Merel van der Nat, die met de Beaujolais-zoon in de warmloopronde als derde was geëindigd, eiste dankzij de beslis sende onderdelen de tweede plek voor zich. In M2 toonde manegehouder Mar tin de Kroo zich met de merrie Uriant K in de warmloopronde baas in eigen huis. Hij stuurde de Gribaldi-dochter met 61.66 pro cent naar de zege. In de tweede proef moest Martin de Kroo zijn meerdere erkennen in de voor hem werkende stalamazone Sa- mantha Miltenburg met de merrie Goor uit Vlissingen kon in deze klasse om een wel heel bijzondere reden niet aan de start komen. Die ven waren er in de nacht voor de wedstrijd met zijn crossmotor van door gegaan. De motor van vader Mykel waren ze vergeten. Hij won afgetekend bij de veteranen. Bij de 65CC was niemand opgewassen te gen Stan Brons uit 's-Heer Abtsker- ke, terwijl Mike Beekers de club klasse op zijn naam schreef Caratina Z. De amazone uit Rit- hem bleef met 62 procent haar baas nipt voor. In Li was Marina Kuzee met de Friezin Nynke van de Breesendiek spekkoper. In de eerste manche reed de ama zone uit Yerseke de zwarte merrie met 63.66 procent naar de winst. In de tweede proef stuurde Kuzee de Tsjerk-dochter met 65 procent naar haar tweede zege, een half procent meer dan Karolien Goeree met de schimmelmerrie Pride. Het duo eindigde daarmee met een straatlengte voorsprong (6 pro cent) op Marielle Walhout met Ze- vita.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76