sport 143 Vlissingen is klaar voor de nacompetitie Walcheren verliest in laatste speelronde, gelijkspel Jong Ambon BV Souburg zit in de wachtkamer Vlissingse hockeysters vervolgen goede reeks I 1 S 1 1 li bd Goes met tien man onderuit in slotduel Terneuzen hoopt nog Doelman SDO scoort op de nacompetitie tegen Zeeland Sport w maandag 3 mei 2010 door Jan Dagevos VLISSINGEN - De voetballers van Vlissingen beginnen met een goed gevoel aan de nacompetitie. De Walcherse eersteklasser versloeg gisteren in de laatste competitie wedstrijd IFC met duidelijke cij fers: 4-0. RCS, dat ook in de na competitie uitkomt, leverde tegen Dongen een wanprestatie en ging met 5-0 ten onder. Vlissingen begint komende week de nacompetitie tegen Bekkerveld uit Heerlen. De Limburgse club eindigde als zesde en nam de twee- de-periodetitel over van kampioen Deurne. RCS stuit in de promotiestrijd op Groene Ster uit Heerlerheide. Die ploeg legde beslag op de vijfde plaats in de eindrangschikking. Vlissingen-IFC 4-0: Vlissingen heeft een week voor het begin van de nacompetitie de juiste cadans weer te pakken. De formatie van trainer Ruud Pennings leverde te gen IFC prima werk af, domineer de de gehele wedstrijd en gaf geen enkele kans weg. „We zijn in onze opzet geslaagd", stelde de oefen- meester naderhand vast. „We heb ben geen schade opgelopen en en kele spelers nog rust kunnen ge ven." Zo kwamen Joffrey Geldof en Björn Langeveld niet in actie. Zij zijn nog geblesseerd, maar kunnen volgende week in de nacompetitie waarschijnlijk wel spelen. Verder i. r 1 1 kwamen Jonathan Constancia en Sinan Coban een halve wedstrijd in actie. Beiden waren verantwoor delijk voor de 2-0-ruststand. Na de pauze voerden Kjell van der Haeg- hen en Rudley St. Jago de score op tot 4-0. Dongen-RCS 5-0: Trainer Michel Leonhart van RCS was na afloop van de wedstrijd hevig teleurge steld in zijn spelersgroep. „Het was een beschamende vertoning", oordeelde de oefenmeester. „Op Arvid Pieterse en Yordy Nijland na haalde niemand een voldoende. Volgens mij hadden de spelers Ko ninginnedag nog in de benen. Er zat totaal geen spirit in het team." Bij RCS werden Dennis de Nooijer, Gérard de Nooijer en André Siereveld met het oog op de nacompetitie gespaard. „Anderen kregen een kans en dan mag je ver wachten dat die mensen iets wil len laten zien, maar ze maken het mij wel heel erg makkelijk", zei Leonhart. „Ik ben hier absoluut niet blij mee. Ik vind dat je altijd je sportieve plicht dient te vervul len, maar we hebben geen mo ment die indruk kunnen wek ken." Bij rust keek RCS al tegen een 2-0-achterstand aan. „We stonden na een kwartier al met 2-0 achter", foeterde Leonhart. Na de pauze liep de thuisclub uit naar 5-0. Don gen wacht overigens een beslis singsduel met De Valk voor de ti tel in de eerste klasse C. Vlissingen-spits Sinan Coban scoort tegen IFC. Vlissingen won met 4-0 en treft nu Bekkerveld in de nacompetitie. foto Lex de Meester GOES De voetballers van zondag-tweede klasser Goes hebben gistermiddag hun laatste competitieduel met RKDVC met 4-2 verloren. Het elftal van trainer Kees van der Sluis ein digde daardoor als vierde. De ploeg neemt de periodetitel over van Jeka, dat gisteren kampioen werd, en gaat de nacompetitie in. Voor Goes waren Gert-Jan Tierie en Ro bin de Pagter de doelpuntenma kers. Goes speelde lange tijd met tien man. Lionel Fitsch ontving al voor rust zijn tweede gele kaart. TERNEUZEN LAMSWAARDE Op de laatste speeldag van de regu liere competitie walste Terneuzen gisteren over Dubbeldam heen. De Zeeuws-Vlaamse zondag-tweede klasser won met 7-2, eindigde daar door op de vijfde plaats, maar weet pas woensdagavond of het de na competitie voor promotie in mag. Terneuzen is afhankelijk van het re sultaat van EBOH. De ploeg uit Dor drecht beëindigde de competitie als nummer drie en speelt daarom woensdagavond tegen EFC, dat der de werd in de tweede klasse F. Zeeland Sport leed op de voor laatste speeldag in de vijfde klasse van het zondagvoetbal een neder- laag. SDO'63 was met 3-2 te sterk. Jeroen Bosgra bracht Zeeland Sport nog wel op 1-0, maar daarna waren het Dominique de Koning (2x) en Dennis Boonman (de doelman trad vanwege de vele personele pro blemen als spits aan) die de score naar 3-1 opdreven. Aarnoud Stok maakte de aansluitingstreffer, maar daar kon Zeeland Sport na de her vatting geen vervolg aan geven. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de laatste speelron de in de vierde klasse A van het zondagvoetbal liep Breskens in de strijd om de derde periode tegen het eerste puntenverlies aan. Hon- tenisse was met 2-4 te sterk, waar door Breskens deelname aan de na competitie misliep. Clinge won met 2-0 bij kampioen Axel en speelt hierdoor wel nacom petitie. Steen was met 5-3 te sterk voor Walcheren. Voor Corn Boys (0-4 tegen Patrijzen) wacht na één seizoen, waarin de ploeg geen en kele keer tot winst kwam, weer de vijfde klasse. Jong Ambon speelde met 1-1 gelijk tegen Luctor'88. Walcheren-Steen 3-5: Na een ge- lijkopgaand begin pakten de bezoe kers het initiatief, maar toch was het Walcheren dat in de 34e mi nuut de score opende via Boban Martinovic: 1-0. Op slag van rust maakte Gert-Jan Martens gelijk: 1-1. Kort na de rust werd het 1-2 door Sander van Remortele, maar al snel bracht Vincent de Rijke Wal cheren weer op gelijke hoogte: 2-2. Na de 2-3 van Serge Merckx liep Steen verder uit naar 2-5 door twee treffers van Sander van Re mortele, die hiermee zijn totaal op drie bracht. Kort voor het laatste fluitsignaal bepaalde Sjoerd Reijnhoudt de eindstand op 3-5. Luctor'88-Jong Ambon 1-1: In een matige wedstrijd vielen er wei nig doelrijpe kansen te noteren, met een o-o-stand halverwege als gevolg. In de tweede helft werd Luctor'88, dat met enkele B-junioren binnen de lijnen aantrad, op achterstand gezet door Jong Ambons Ferry Sa- bandar: 0-1. Twintig minuten voor het einde kwam de thuisploeg toch langszij via een doelpunt van Serge de Blaeij: 1-1. Breskens-Hontenisse 2-4 (1-2). Tom Rijk 0-1Jeroen Verschuren 0-2, Metin Yavuz 1-2, Joost Roelans 1-3, Kjeld Ver- schorre 2-3, Frans van Meele 2-4. Corn Boys-Patrijzen 0-4 (0-2). Joren Lammers 0-1 en 0-2, Edwin Capello 0-3, Richard Hardenbol 0-4. Koewacht-Oostburg 1-1 (0-1). Davy Maes 0-1, Peter Audenaerde 1-1. Axel-Clinge 0-2 (0-2). Kevin van Hoye 0-1, Lorenzo Denti 0-2. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de overgangsklasse van de basketbalcompetitie won nen de vrouwen van BV Souburg hun laatste wedstrijd tegen naaste concurrent Waldric. Of deze over winning voldoende is voor prolon gatie van de titel is echter nog on zeker. Er loopt nog een beroep van Wald ric tegen een opgelegde straf van twee verliespunten. Indien dit be roep wordt toegekend en Waldric haar laatste wedstrijd op 15 mei wint, eindigen drie teams gelijk en gaat de titel op grond van onder ling doelsaldo naar Den Dungk. BV Souburg-Waldric 78-50: Bei de titelkandidaten begonnen ge spannen aan de wedstrijd. Tegen de Souburgse zone-verdediging nam Waldric dankzij enkele drie punters een 11-18-voorsprong. Het eerste kwart werd afgesloten met 15-21, waarna coach Hans van der Linde zijn team liet overschakelen naar een man-to-man-verdedi- ging- Dit bleek succesvol, want BV Sou burg boog de achterstand om naar 26-22 en ging rusten met een 37-32-voorsprong. Na de pauze kwam de ploeg uit Woudrichem terug tot 41-40. Doordat een speelster van Waldric met een ernstige knieblessure uit viel, was dat team even van slag. Hierdoor kon Souburg uitlopen naar 55-44. In het laatste kwart stoomde de thuisploeg snel door naar 70-45 en won uiteindelijk met 78-50. Scores BV Souburg: Ilse Rijnberg 19, Linda de Meij 14, Immie Pattikawa 10, Annegret Scheers 8, Cindy de Nooijer 8, Shanice de Graaf 6, Nathalie Franke 5, Nicoline Craste 4, Suzan Plas 4. door Peter Snelders TERNEUZEN - Rapide is aan een goe de reeks bezig in de tweede klasse ja van de hockeycompetitie voor vrouwen. Het won met 1-0 bij Et- ten-Leur en heeft daardoor nog een minimale kans op promotie. In de derde klasse is Vlissingen de laatste weken op dreef Na de winst (3-1) op Udenhout is het na genoeg veilig. Vrouwen. Tweede klasse. Etten-Leur-Rapide 0-1 (0-1): De uitslag was een matige afspiegeling van het werkelijke krachtsverschil. J Een collectief sterk en zeer dege- lijk spelend Rapide had de gehele wedstrijd een veldoverwicht. Het kreeg diverse kansen, maar sprong daar niet altijd even zorgvuldig mee om. In verdedigend opzicht gaf het team echter nauwelijks iets weg. Halverwege de eerste helft viel de enige treffer. Uit een straf- corner liet Eva Willaert 0-1 note ren. Rapide staat nu vierde en heeft nog zicht op de tweede plaats die promotiemogelijkheden biedt. Derde klasse. Vlissingen-Uden- hout 3-1 (1-0): Ook tegen Uden hout had de thuisploeg het beste van het spel. In de negende mi nuut resulteerde dat in 1-0 door Iris Koole. Daarna zat het de thuis ploeg niet mee. De paal werd ge raakt. Acht minuten na de rust te kende Marlot Schuring voor 2-0. In de daaruit ontstane euforie viel even de concentratie weg. Binnen een minuut resulteerde dit in 2-1. De thuisploeg nam hierna het ini tiatief weer over. Dat werd vijf mi nuten voor het einde beloond. Op aangeven van Iris Koole scoorde Laura Jeras de 3-1. Mannen. Derde klasse. Voorne-Rapide 6-1 (3-1): De thuis ploeg was slagvaardiger en liep uit naar 3-0, voordat Rapide tegen scoorde via Hans Ringoot. Toch bood die stand nog enig perspec tief Vooral in de beginfase van de tweede helft was Rapide enkele ke ren dicht bij de aansluitingstreffer. Toen eenmaal de 4-1 viel, knapte er iets bij de bezoekers. Vrijdag ging het duel met Tempo, voor de tweede keer dit seizoen, niet door in Hulst. Slechts twee spelers van de ploeg kwamen opdagen. Vierde klasse. Olympia-DES 1-8 (1-3): Trainer Jan Boerbooms had zich een ander afscheid voorge steld. Een overwinning op het ster ke DES was misschien wat veel ge vraagd, maar hij rekende er toch op dat zijn team tegenstand van betekenis zou bieden. In het begin was dat nog het geval. DES nam wel de leiding, maar door een ver zilverde strafcorner van Gijs Schue- ler kwam Olympia langszij. Voor de rust liep DES echter al uit naar 1-3. Toen het na de doelwisseling 1-4 werd, was de veerkracht bij Olympia totaal weg. Zundert-Vlissingen 2-3 (1-1): On danks een goede start ontsnapte Vlissingen in die beginfase aan een achterstand. Doelman Pepijn van der Zanden moest een strafbal van Zundert onschadelijk maken. Niet veel later liet jeugdspeler Mar- tijn Heugen 0-1 noteren. Nog voor de rust kwam de thuisploeg langs zij. Vlissingen was ook in de twee de helft de betere ploeg. Het liep dan ook uit door treffers van Bou- dewijn Jagers en jeugdspeler Vin cent Snoek. Toen Vlissingen van wege een tijdstraf tien minuten met tien man speelde, kwam de thuisploeg op 2-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75