de finish sport 139 FC Dauwendaele doet het weer Bruse Boys bezegelt lot Veere mm Trainer Cees Houtepen: maandag 3 mei 2010 „We zullen in de hoofdklasse waarschijnlijk de club zijn met het kleinste budget, maar we zullen ervoor moeten zorgen dat er een sterk collectief staat, net als vandaag tegen Heerjans- dam. Ook dan kun je een eind komen. Dat heeft iedereen kun nen zien." w door Jan Dagevos HEERJANSDAM - De ghettoblaster in de kleedkamer barstte na afloop van het duel met Heerjansdam (2-2) bijna uit zijn voegen. Kloetin- ge vierde de promotie naar de hoofdklasse van het zaterdagvoet bal met opzwepende housemu ziek. Maar misschien was het lied 'Bloed, zweet en tranen' van André Hazes toepasselijker ge weest. De Bevelandse formatie haalde strompelend de finish. Kloetinge bleef in de eerste acht wedstrijden van het seizoen onge slagen en leek onaantastbaar. Tot dat Rijsoord op 14 november van het vorig jaar zand in de machine strooide. De 4-0-nederlaag werd als een incident beschouwd, maar het was het begin van een minde re periode. Kloetinge pakte bij tijd en wijle zijn overwinningen nog wel mee, maar haalde nimmer meer het niveau van de opening van het seizoen. De vertwijfeling sloeg in de laatste periode hele maal toe. Kloetinge bleek fragiel en labiel. Het resultaat was ernaar: vijf punten uit de laatste zes duels. De promotie moest daarom zater dag op de slotdag van de competi tie worden gerealiseerd, tegen kam pioen Heersjandam. Kloetinge pak te het broodnodige punt (2-2), maar ook nu ging het niet vanzelf. De Bevelandse eersteklasser moest er diep voor gaan. „Het laatste ge deelte van het seizoen is erg zwaar geweest", zei trainer Cees Hout epen na afloop. „We hebben ons met de technische staf afgevraagd waardoor het kwam, maar het was moeilijk om de vinger op de zere plek te leggen. Het scoren ging minder, sommige spelers waren minder in vorm dan in het begin en de lange winterstop heeft ons ritme ook gebroken." In zijn opsomming van mogelijke oorzaken had Houtepen het niet over gemakzucht („Daar heb ik niets van gemerkt") of een gebrek aan mentale weerbaarheid, maar het viel de laatste weken toch niet te ontkennen dat Kloetinge in de wedstrijden waar het op achter stand kwam, de schade nimmer kon herstellen. En dat er op nieuw puntenverlies soms wel heel laco niek werd gereageerd. „Vergeet niet dat we een heel jonge ploeg hebben", zei Houtepen. Die jonge formatie mag het vol gend seizoen in de hoofdklasse gaan proberen. Verschillende spe lers (Jaco van der Schee, Jaap Es- ser, Daan Esser, Björn Quartel, Mark Schuit, Rick Mulder) hebben toegezegd de club trouw te blijven, met anderen (Corné Schilperoort, Mervin Niemantsverdriet, Maar ten van Rosevelt) worden deze week afrondende gesprekken ge voerd. Verder komen Ingmar Quist (Zierikzee) en Ad van Meel (Halsteren) de gelederen verster ken. „Voor een trainer komen de moei lijkste weken er nog aan", zei Houtepen. „Je weet nooit wat er al lemaal nog op de transfermarkt gaat gebeuren. We zullen in elk ge val heel creatief moeten zijn, want het budget blijft hetzelfde als dit seizoen." Kloetinge kampt nog al tijd met de naweeën van de perike len met de belastingdienst. Daar naast heeft het verbeteren van de accommodatie eerste prioriteit ge kregen. Heerjansdam-Kloetinge 2-2 (1-2). 6. Mo Ben Sadik 1-0, 32. Daan Esser 1-1, 45. Daan Esser 1-2, 90. Kenny Papa 2-2. Scheidsrechter: B. L. J. M. M. Elis- sen (Udenhout). Gele kaart: Mo Ben Sa- dik, Mo Auassar (beiden Heerjansdam). Rode kaart: 81. Joren van de Linden (Heerjansdam) vanwege grove overtre ding. Aantal toeschouwers: 150. door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - FC Dauwendaele heeft geschiedenis geschreven door voor het eerst in de clubhisto rie te promoveren naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Door de 2-1-overwinning op kam pioen Zaamslag schaarde de ploeg van vertrekkend coach Gérard de Nooijer zich bij de eerste drie pro motieplaatsen. „Hartstikke blij dat we in één keer door kunnen", zei Dauwendae- le-aanvoerder Gert-Jan van Leiden na afloop. Dauwendaele promo veerde vorig seizoen al vanuit de derde klasse. De Middelburgers openden zater dag sterk en hadden in de tweede minuut al de kans om de score te openen. Een gevaarlijk indraaien de corner van Jasper Leuvelink raakte de lat en in de rebound schoot Gert-Jan van Leiden op de paal. Het waren echter de bezoekers die de leiding namen. Na een voorzet van Peter Dieleman kopte Ad Ver linde in de negende minuut de bal binnen. Ondanks die vroege tegen- goal bleef FC Dauwendaele door gaan met druk zetten op de tegen stander. „Ik denk ook dat de zenu wen meespeelden bij de jongens, angst om een goal tegen te krijgen, maar dat werd wel rechtgezet door onze twee goals", zei Gérard de Nooijer, die bij Dauwendaele voor de laatste keer als coach langs de zijlijn stond. De gelijkmaker voor de thuisploeg viel in de 27e minuut. Stefan Joos- se schoot de bal, na een assist van Ghalid Kaldoon, achter keeper Bart Corstanje en bracht de stand op 1-1. Tien minuten later maakte Davy Ernest 2-1. Hij had een vrije doortocht naar het doel van Zaam slag, maar zijn schot raakte de paal; in de rebound kopte hij toch raak. Na de rust kreeg Gert-Jan van Lei den nog een grote kans op de der de treffer, maar hij raakte de bal to taal verkeerd. Zaamslag kon niet meer voor ge vaar zorgen in de tweede helft. De Nooijer: „Zaamslag was niet zo scherp. Ik vond dat wij het in de tweede helft af hadden moeten maken. Maar eigenlijk zijn we niet meer in de problemen geweest." De ontlading was groot na het eindsignaal. Als je het over de he le competitie bekijkt, denk ik dat we het verdiend hebben om te pro moveren met deze jonge groep", al dus De Nooijer, die na afloop op de schouders werd genomen door het team. „Als je ziet wat we opgebouwd hebben, dan hebben we vier uitste kende seizoenen gehad, met als re sultaat dat we twee keer gepromo veerd zijn. Ik ga dus met een goed gevoel weg." FC Dauwendaele-Zaamslag 2-1 (2-1). 9. Ad Verlinde 0-1, 27. Stefan Joosse 1-1, 37. Davy Ernest 2-1. Gele kaart: Gert-Jan van Leiden, Stephan van de Boor (Dauwendaele). Scheidsrechter: B.M.R.J. Wirken (Sleeuwijk). Aantal toe schouwers: 150. Het doelpunt van Arjen Pattenier voor Oostkapelle (witte shirts). Arnemui- den kwam later toch nog op gelijke hoogte. foto Lex de Meester door Tom Vennink MIDDELBURG - Bruse Boys bezegel de in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal het lot van Veere. De thuisploeg won met 5-0. Veere degradeert hierdoor naar de derde klasse. Bruse Boys-Veere 5-0: De eerste kans om op eigen kracht promotie af te dwingen, liet Bruse Boys vori ge week in Oostkapelle liggen. Bij de tweede mogelijkheid was het zaterdag wel raak voor de ploeg uit Bruinisse, die daarmee promoveer de naar de eerste klasse. De thuisploeg begon sterk, maar vond pas in de 28e minuut voor het eerst het net. Peter Willemse schoot de bal onhoudbaar voor Veere-keeper Carlo Kerkhove in de verre hoek. De opdracht voor Veere, dat moest winnen om nog een kans op lijfsbehoud te maken, werd er niet makkelijker op. Zeker niet toen Mats Willemse in de slot fase van de eerste helft al kappend en draaiend voldoende ruimte voor zichzelf creëerde om de 2-0 maken. In de tweede helft bouw den Bruse Boys via Gerard Vogel, George Geluk en Mats Willemse de score verder uit en viel het doek voor Veere. Arnemuiden-Oostkapelle 1-1: Een schot van Arjen Pattenier be landde na 24 minuten voetbal op de paal. Twintig minuten later raakte de bal voor de tweede maal het aluminium van Arnemuiden. Pas in minuut 51 was Pattenier wel trefzeker. Ondanks de voorsprong van Oost kapelle bleef het spelbeeld in even wicht. Maarten Brasser zorgde twintig minuten voor tijd voor een verdiend punt. Hij was zelfs ook nog dicht bij de winnende treffer, maar dat bleek een brug te ver voor Arnemuiden. Zwaluwe-Serooskerke 6-0: In Brabant wilde het maar niet vlot ten voor Serooskerke. De spaarza me kansen bleven onbenut, ter wijl Zwaluwe elke mogelijkheid tot score met open armen ontving. De drie gaatjes in de Serooskerkse dijk van het eerste halfuur werden afgestraft door Terry Schonk, Gijs van der Made en Lukas Eppinga. Eppinga raasde door in de tweede helft en scoorde ook in de minu ten 50 en 70. Serooskerker Marvin Etsburg werd met rood van het veld gestuurd, zijn tien overgebleven ploeggeno ten kregen in de laatste minuten de zesde en laatste tegentreffer te verwerken. SSV'65-Duiveland 2-4: De thuis ploeg startte fel en scherp. Dat mondde uit in een vroege voor sprong, die tot stand kwam dank zij een. nauwkeurige lob van Jan Baaijens. Dennie le Comte stelde namens de bezoekers orde op za ken in de twintigste minuut. De Duivelandse defensie moest vervol gens alle zeilen bijzetten, maar hield SSV lange tijd tegen. SSV bleef dreigend in de tweede helft en kwam op 2-1 door Thomas Mattheijer. Na een lastige fase kwam Duiveland toch weer terug in de wedstrijd. Ronald Zwager bracht zijn ploeg op gelijke hoog te. Duiveland nam de regie over de wedstrijd daarna zelfs volledig over van het vërmoeide SSV. Mar cel Zwager maakte 2-3 in de 88e minuut en Ronald Zwager schoot daarna ook nog 2-4 binnen. iroüfp? h'tinni, ?tïÜMï|S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71