361 sport Mooi affiche wordt duel in de marge Complimenten met een bittere nasmaak voor teleurgesteld Ajax 1795! 1995! oranjevillage KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 4-sterren resort Oranje feestavond(en) Bezoek open-training Nederlands elftal Alle WK-wedstrijden op big screen Ontbijtbuffet Nederlandse KRAS.NL- begeleiding 24 uur per dag beveiligd ArkeFly Spectaculaire WK-arrangementen bij KRAS.NL! Boek op www.kras.nl/wk2010 NEDERLAND- DENEMARKEN KAMEROEN NEDERLAND maandag 3 mei 2010 door Theo Brinkman ALKMAAR - Het affiche was mooi, maar door het verloop van de com petitie ging de aandacht bij AZ-PSV (1-1) gisteren vooral uit naar andere zaken. De titelstrijd tussen Twente en Ajax bijvoor beeld, en het nakende WK. „Het zit erop, we gaan op vakantie", zegt Fred Rutten tijdens de pers conferentie. Het klinkt als een verzuchting van de PSV-trainer, na een wat verlo ren seizoen voor de Eindhovense club. PSV, lange tijd koploper, is derde geworden. Voor AZ bete kent het gelijkspel dat de club zakt naar de vijfde plaats. 'Jammer, maar helaas' is de algemene reac tie. „Het hoofddoel was Europees voetbal halen. Dat is gelukt", zegt trainer Dick Advocaat, die voor het laatst op de bank zat bij AZ. De constatering van Rutten dat 'we op vakantie gaan' geldt trou wens lang niet voor iedereen. Di verse spelers van AZ en PSV ho pen vandaag goed nieuws te krij gen als Bert van Marwijk zijn voor selectie voor het WK bekend maakt. Andere spelers, zoals de Mexicanen bij beide ploegen, zijn al zeker van een plek in de voorse lectie van hun nationaal elftal. Bondscoach Van Marwijk zat gis termiddag in Alkmaar op de tribu door Dick Sintenie ne, waar hij de nodige potentiële internationals aan het werk kon zien. Bij AZ David Mendes da Sil- va, bij PSV Otman Bakkal, Orlan do Engelaar, Ibrahim Afellay en André Ooijer. „Oh, was Van Mar wijk er?", zegt Mendes da Silva. „Da's mooi, dan heeft-ie me een keer rechtsback kunnen zien spe len. Volgens mij deed ik het niet slecht vandaag." De PSV'ers Bakkal en Engelaar dur ven nog geen verwachtingen uit te spreken. „Natuurlijk hoop ik erbij te zitten, maar het is afwachten." Stijn Schaars ontbrak gisteren van wege een blessure, maar de aan voerder van AZ maakt zich geen zorgen. „Ik heb contact gehad met de bondscoach en heb hem uitge legd dat het geen ernstige blessure is. Of ik op de voorselectie reken? Ik reken op het WK", zegt hij zelf verzekerd. 'In het huis van de rege rend landskampioen AZ', zoals de speaker om half drie trots nog even meldde, hadden veel toe schouwers vooral belangstelling voor wat er in Nijmegen en Breda gebeurde. De voorkeur van het Alkmaarse publiek was duidelijk. Gemor bij de voorsprong van Ajax, even later gejuich bij het doelpunt van Twente. Later nog harder gejuich toen duidelijk werd dat niet Ajax, maar de Tukkers de landstitel van AZ overnemen. NIJMEGEN - Aan de cijfers waarmee Ajax gisteren het seizoen 2009/2010 afsloot mankeert niet veel: 85 punten gehaald, 106 doel punten gemaakt en slechts twintig tegen. „Maar één ploeg is één punt beter dan wij", realiseerde trainer Martin Jol zich. En die ploeg, FC Twente, kreeg gis teren meteen na de 4-1-zege van Ajax op NEC de gelukwensen van Jol. „We hebben een strijd gele verd die tot het laatste moment spannend is gebleven. Noem het opzienbarend, of bizar, dat wij geen kampioen zijn geworden met Martin Jol deze statistieken, maar het is zoals het is." Op de tribune van stadion De Gof- fert zag voormalig topscorer Klaas-Jan Huntelaar, overgevlogen vanuit Milaan, zijn opvolger bij Ajax, Luis Suarez, tweemaal sco ren. Hij bracht zijn totaal op 35 goals, waarmee hij zich met Mate- ja Kezman (ex-PSV) de meest sco rende buitenlander van de eredivi sie mag noemen. Huntelaar maak te er voor Heerenveen en Ajax ooit 33 in één seizoen, maar ook hij weet hoe het voelt om een per soonlijke triomf te vieren terwijl het team met lege handen staat. Huntelaar won de KNVB-beker met Ajax, twee keer zelfs, maar hij werd nimmer landskampioen. En dat zit hem tot op de dag van van daag dwars. Suarez kan donderdag in de return tegen Feyenoord ook voor de tweede maal beslag leggen op de cup die alom wordt be schouwd als een troostprijs. Net als in het seizoen 2006/2007 greep Ajax op de laatste speeldag naast de landstitel. Drie jaar gele den kwamen de Amsterdammers tegen Willem II één doelpunt te kort, nu één punt. Het doelsaldo van Ajax (+86) is de ze competitie buitengewoon hoog. De ploeg scoorde gemiddeld iets meer dan drie goals per wedstrijd en hoefde in 34 duels slechts twin tig treffers te incasseren. De laatste keer dat Ajax minder goals tegen kreeg was in het seizoen 1972/1973: achttien. Ajax boekte de meest aan sprekende resultaten na de winter stop. Sinds januari verspeelde het elftal nog maar vier punten, de laatste veertien wedstrijden wer den gewonnen. Met een zelfs voor de eredivisie jonge en tamelijk on ervaren defensie: Gregory van der Wiel, Toby Alderweireld, Jan Ver- tonghen en Vurnon Anita. Die vier hielden de routiniers Ole- guer en Rob Wielaert uit de basis. Het zal een hard gelag voor die laatste zijn geweest dat notabene zijn oude club, FC Twente, giste ren voor het eerst in de historie de kampioensschaal buit maakte. Wielaert zag zijn voormalige ploeg genoot Jeroen Heubach, bankzit ter bij NEC, in een TWente-shirt langs de tribunes paraderen. Heel Nijmegen was gisteren op de hand van de Tukkers. Op het moment dat Twente tegen NAC een beslis sende 2-0 voorsprong nam, golfde de wave door De Goffert, terwijl de thuisploeg toch echt met 4-0 achterstond. „Dat is ook het mooie van Ajax", zei Jol. „We heb ben vier miljoen fans, maar dan zijn er nog altijd een stuk of tien miljoen geen fan van ons. Wij hoe ven niet op de hulp van anderen te rekenen, we moeten het zelf doen. En dat willen we ook. Ajax heeft een prachtige prestatie gele verd, maar het was net niet ge noeg voor het kampioenschap." In samenwerking met luchtvaartmaatschappij ArkeFly biedt KRAS.NL u geheel verzorgde 4- en 5-daagse WK-reizen naar Zuid-Afrika met verblijf in het exclusieve 4-sterren resort Oranje Village Kopanong. Wedstrijdkaarten (alle categorieën) zijn voor iedereen optioneel bij te boeken vanaf 64 per kaart. Boek snel om zeker te zijn van de laagste prijs voor een complete WK-reis! 4 dagen vanaf 5 dagen vanaf inclusief vlucht hotel transfers vlucht hotel transfers binnenlandse vlucht waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68