HA. Fenomeen Bryan Ruiz verovert Twente krijgt 'steun' van Al Pacino 341 sport FENOMEEN Bryan Ruiz wordt in zijn vaderland Costa Rica de wezel ge noemd. Sinds dit seizoen snapt ook Nederland waarom hij die bijnaam ooit kreeg. Over Ruiz, fenomeen in Twente. GEZOCHT Voetballers voor het eerste elftal V.V.Hoofdplaat Kampioenstattoo voor Theo Janssen Boschker huilt, Perez is eindelijk kampioen N'Kufo: Hier samen naar toe gegroeid Bosz keert terug als trainer bij Heracles keer scoorde Bryan Ruiz dit seizoen. De Costaricaan was de meest effec tieve speler uit de eredivisie. Bryan Ruiz loopt juichend weg nadat hij de 0-1 achter NAC-doelman Jelle ten Rouwelaar heeft geschoten. De topscorer was ook in de kampioenswedstrijd weer beslissend. foto Koen van Weel maandag 3 mei 2010 V.V. Hoofdplaat is op zoek naar eerste selectiespelers voor seizoen 2010 - 2011Hoofdplaat heeft een jong team met ambities. Wil je graag in een eerste elftal voetballen of heb je interesse, neem vrijblijvend contact op met: Johanan van den Ameele secretaris WHoofdplaat joenellen@zeelandnet.nl 0117-720380 BREDA Theo Janssen gaat snel een ta toeage laten zetten van de behaal de landstitel met FC Twente. De middenvelder gaat zijn volgeta- toeëerde lichaam aanvullen met een afbeelding van de kampioens- schaal. „Die tattoo gaat er zeker ko men. Ik denk op mijn voet", ver klaarde Janssen. Hij was ook emo tioneel: „Ik ben blij, maar het is toch heel dubbel. Het was voor mij een raar jaar." Janssen was in no vember betrokken bij een auto-on geluk waarbij zijn vriend Kevin Moeliker zwaargewond raakte. BREDA Twee routiniers van FC Twente ge noten gisteren op hun eigen ma nier. Sander Boschker (39) zat al leen op een stoeltje in de kleedka mer. Huilend. „Dit is pure vreug de", zei Boschker. „Dat we dit berei ken en wat de regio allemaal voor ons doet. Ik kan het niet bevatten." Even verderop staat Kenneth Perez (35). De middenvelder was drie keer bijna kampioen, maar sleept met Twente zijn eerste titel bin nen. „Ik ben rustig, door het dolle gaan is niet mijn stijl. Maar achter gesloten deuren ga ik wel even los hoor. Dit is heel knap van ons." BREDA Het is gedaan, sprak Blaise N'Kufo nadat hij gisteren in Breda zijn laat ste wedstrijd voor FC Twente had gespeeld. „Ik heb een mooie tijd ge had. Deze afsluiting is er een die je niet kunt bedenken. Ik ga verder met mijn leven. Het was mooi." N'Kufo groeide uit tot clubtopsco rer van FC Twente aller tijden. „We zijn samen naar dit niveau toege groeid. Deze titel komt niet zo maar uit de lucht vallen. FC Twen te is gewoon goed." Twijfels waren er wel geweest op de slotdag. „We hadden controle over de wedstrijd, maar je weet het nooit. Gelukkig hebben we het gered." ALMELO Heracles Almelo, de grote rivaal van landskampioen FC Twente, heeft Peter Bosz opnieuw aange steld als trainer. De 46-jarige coach volgt Gertjan Verbeek op, die ko mend seizoen bij AZ aan de slag gaat. Bosz heeft een contract voor twee jaar ondertekend. Bosz was tussen 2004 en 2006 ook al hoofd trainer van Heracles Almelo. In 2005 behaalde hij met de Tukkers de titel in de eerste divisie. In zijn eerste eredivisieseizoen plaatste Bosz zich met Heracles voor de toenmalige play-offs om een ticket voor de Intertoto Cup. door Leon ten Voorde BREDA - Wie had er ooit gedacht dat filmster Al Pacino nog zou figu ren in het kampioenschap van FC Twente? Gistermiddag kwam hij 'even langs in de kleedkamer' en gaf hij de spelers het laatste zetje richting eeuwige roem. Twente won in Breda met 0-2 dankzij goals van Bryan Ruiz en Miroslav Stoch. De spelers van FC TWente hebben hun tas na de aankomst in het sta dion nog maar net in de hoek van de kleedkamer gezet, als ze wor den gemaand om even te gaan zit ten. De trainer heeft vlak voordat ze aan de warming-up beginnen nog een speciale boodschap voor ze. De tv gaat aan. „We kregen een montage van een minuut of vijf van de film Any Given Sunday te zien", vertelt Wout Brama. „In die film speelt Al Pacino de hoofdrol en hij is de coach van een Ameri can Football-team dat helemaal aan de grond zit. Maar hij weet zijn spelers zo op te peppen dat ze weer vleugels krijgen. Die monta ge was schitterend in elkaar gezet en na die beelden wisten we het zeker: dit gaan we niet meer uit handen geven, we gaan het van daag doen. Die film gaf ons het laatste zetje, de wil om te slagen was enorm." Wout Brama Maar eigenlijk, zegt Brama, kon het al niet meer mis toen de spe lersbus zaterdag op al die viaduc ten werd uitgezwaaid. Achter het glas vielen de monden open. 'Cra zy Tukkers', werd er geroepen... Brama: „Die acties hebben wel wat losgemaakt in de groep, leder een had zoiets van: die mensen mogen we niet in de steek laten." Als de bal eenmaal rolt is er van stress bij de spelers helemaal niets van te merken. Twente oogt opval lend kalm en straalt vanaf de eer ste minuut uit dat de klus geklaard gaat worden. Dit is een ploeg die kampioen wil worden en dat ook duidelijk laat weten. „We hadden totaal geen last van de spanning, iedereen was relaxed. We hebben ons ook nooit laten opjutten door die plaagstootjes van Ajax. Ik snap te hun houding ook wel, want zij moesten iets proberen te force ren." TWente is tegen NAC al superieur als beide ploegen nog met elf man op het veld staan. De jonge mid denvelder speelt geweldig. Maar wie eigenlijk niet in die eerste 45 minuten? Alleen de doelpunten blijven uit. Bij rust moet het al 4-0 staan, maar is het nog maar 1-0. Maar de stress zit alleen bij de fans, in de ploeg heerst de absolu te rust. De beslissing valt uiteinde lijk diep in de tweede helft als Mi roslav Stoch Twente de bevrijding schenkt: 0-2. Brama: „Sander Boschker en ik zijn de enige spelers uit de eigen opleiding die op het veld stonden. Wij weten wat deze titel in de re gio teweeg brengt. Ik zit al vanaf mijn twaalfde bij deze club. Dan doet je dit wel wat. Dit is zo uniek. En al die verhalen dat Ajax meer in de Champions League heeft te zoeken dan een zogenaamde pro vincieclub.... Dat vind ik zo'n on zin. Hoezo een provincieclub? Twente is een grote club gewor den. Wij hebben bijna het hele sei zoen bovenaan gestaan en als je volhoudt tot het eind ben je ge woon de beste."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66