z sport 143 nacompetitie ZwÏÏÏiïL Breskens mist de nacompetitie, hebben er zn n CHngc speelt wel voor promotie Zevenklapper voor Terneuzen RIA W. verliest en keert na één seizoen terug naar vierde klasse maandag 3 mei 2010 HVV-trainer Erik Brems door Aector Dooms HULST - HW'24 is klaar voor de na competitie. De ploeg van Erik Brems pakte gisteren dankzij een 4-1 overwinning tegen Zierikzee de derde periodetitel in de derde klasse. „Deze uitslag is goed voor het vertrouwen", zei Brems. De trainer was realistisch en had zijn ploeg niet constant zien spe len. Maar dat had hij ook niet ver wacht gezien het ontbreken van een aantal basisspelers. Zo zaten Kieran O'Shea en Job Inghels een schorsing uit en is Evert van den Berg na een afgeronde studie voor een paar maanden vertrokken naar Australië. Dennis Buijs zat na een afwezigheid van drie weken door blessureleed op de bank. Hij viel echter prima in. HW'24 moest tegen Zierikzee een beroep doen op de twee zeventien jarige A-junioren Stijn Anbeek (ba sisspeler) en Peter de Valck (inval ler). Brems: „Goede periodes wer den afgewisseld met mindere mo menten. Maar alle doelpunten wa ren mooi." Daarmee zei de oefen- meester niets te veel. HW domi neerde met goed spel fases in de wedstrijd, maar het spel verzand de ook door slordigheden. In de eerste twintig minuten eiste Jaimy de Visser een hoofdrol voor zich op door twee kansen op be heerste wijze af te ronden. Beide keren stond Christoph Praet aan de basis. Bij de eerste treffer ging de spits een luchtduel aan met Zie- rikzee-doelman Stefan Smalheer, waarna de bal hoog opstuitte voor De Visser. Die rondde met het hoofd fraai af: 1-0. Bij het tweede doelpunt gaf Praet de bal in de diepte op De Visser, die met een schuiver zijn ploeg naar 2-0 schoot. Daarna verloren de Hul stenaren de grip op de wedstrijd en bracht Ingmar Quist de span ning terug: 2-1. In de zevende minuten na rust kwam Zierikzee met tien man te staan. Marijn van Grunsven kreeg een gele kaart vanwege commen taar op de leiding, waarna scheids rechter Oosterom de middenvel der na provocerend handgeklap met een tweede gele kaart van het veld stuurde. De overtalsituatie werkte niet inspirerend op de Hul stenaren. Quist kreeg een kans op de gelijkmaker. Toen na een kwartier Dennis Buijs inviel, leefde de thuisclub weer op. De snelle spits werd door Michal Szczawinski met een fraaie steekbal gelanceerd en scoorde de bevrijdende treffer. Zierikzee was geslagen. De gretig spelende Buijs scoorde nog de 4-1 door de tegen stander uit te kappen en de bal in de korte hoek te schieten. HW'24 treft in de nacompetitie Madese Boys en speelt eerst thuis. „De nacompetitie is vaak een lote rij. Maar de spelers hebben er zin in", verzekerde Brems. HW'24 wil graag naar de tweede klasse en is op zoek naar versterkingen. Vast staat dat Tim Mechelinck bij Hoek blijft. Brems: „We hebben pech ge had met de trainerswisseling bij Hoek. Als Paul Telussa bij Hoek was gebleven, dan was Tim zeker naar HW teruggekeerd." Carlo Blommaert van de techni sche commissie stelde dat er nog tenminste drie versterkingen bij moeten komen. De in Hulst woon achtige Ewout Bel komt over van derdeklasser Rhoon. HW'24-Zierikzee 4-1 (2-1). 17. Jaimy de Visser 1-0, 19. Jaimy de Visser 2-0, 31. Ingmar Quist 2-1, 66. Dennis Buijs 3-1, 81. Dennis Buijs 4-1. Scheidsrech ter: E. Oosterom (Veldhoven). Rode kaart: Marijn van Grunsven (Zierikzee). Gele kaart: Ben Verwest (Zierikzee). Aantal toeschouwers: 300. ■HMHHNMMnHMHHMHMMMMMNNMHM door Jos van Belzen VLISSINGEN - Op de laatste speel ronde in de vierde klasse A liep Breskens in de strijd om de derde periode tegen het eerste punten verlies aan (2-4 tegen Hontenisse), Daardoor liep de ploeg deelname aan de nacompetitie mis. Clinge won met 2-0 bij kampioen Axel en speelt hierdoor wel nacompetitie. Steen zit in de wachtkamer. De ploeg was met 5-3 te sterk voor Walcheren. Corn Boys verloor met 4-0 van Patrijzen, waardoor de ploeg na één seizoen en zonder een wedstrijd te winnen degra deert. Breskens-Hontenisse 2-4: De be zoekers kwamen in een gelijkop- gaande eerste helft al na vijf minu ten op 0-1 door Tom Rijk. Nadat Jeroen Verschuren 0-2 had aangete kend, kreeg Thomas Kodde de ro de kaart voorgehouden en zag het er voor Breskens somber uit. De ploeg toonde echter veerkracht en kwam op slag van rust terug tot 1-2 door Metin Yavuz. In de tweede helft bracht Joost Roelans de marge weer op twee (1-3), maar opnieuw kwam de thuisploeg te- TERNEUZEN - Op de laatste speel dag van de reguliere competitie walste Terneuzen over Dubbel dam heen. De Zeeuws-Vlaamse zondag-tweedeklasser won met liefst 7-2, eindigde daardoor op de vijfde plaats, maar weet pas woens dagavond of het de nacompetitie voor promotie in mag. Terneuzen is daarbij afhankelijk van het resultaat van EBOH. De ploeg uit Dordrecht beëindigde de competitie als nummer drie en speelt daarom woensdagavond te gen EFC uit Eersel, dat derde werd in de tweede klasse F. Als EBOH wint promoveert het naar de eer ste klasse en mag Terneuzen even als Goes en Haarsteeg nacompeti tie spelen. Verliest EBOH echter, wjnmnw rug, ditmaal via Kjeld Verschorre: 2-3. De wedstrijd werd definitief beslist door Frans van Meele. Hij maakte er na een uitval 2-4 van. Corn Boys-Patrijzen 0-4: Al snel werd duidelijk dat ook het laatste duel de thuisploeg geen punten zou gaan opleveren. Joren Lam mere bepaalde de ruststand met twee treffer op 0-2. Edwin Capello en Richard Hardenbol zorgden voor een 0-4-eindstand. Walcheren-Steen 3-5: Na een ge- lijkopgaand begin pakten de bezoe kers het initiatief Toch was het Walcheren dat in de 34e minuut de score opende via Boban Mar- tinovic: 1-0. Op slag van rust maak te Gert-Jan Martens gelijk: 1-1. Kort na de thee werd het 1-2 door Sander van Remortele, maar al snel maakte Vincent de Rijke ge lijk: 2-2. Na de 2-3 van Serge Mer- ckx liep Steen verder uit naar 2-5 door twee treffers van Sander van Remortele, die hiermee zijn totaal op drie bracht. Kort voor tijd be paalde Sjoerd Reijnhoudt de eind stand op 3-5. Koewacht-Oostburg 1-1: De eer ste mogelijkheid leverde na twin tig minuten de openingstreffer op dan gaat de Dordtse club de na competitie in en staat Terneuzen met lege handen. De conclusie mag dan zijn dat de ploeg van trainer Diederik Hiensch het meteen na de winter stop heeft laten liggen. Door vier nederlagen op rij raakten de bo venste plaatsen uit het zicht. De achterstand op kampioen Jeka be droeg gistermiddag uiteindelijk tien punten. Terneuzen begon eigenlijk pas weer te draaien toen Hiensch de jonge Fabian Wilson als aanvaller had geposteerd. De ploeg kreeg daardoor meer diepte in het spel en scoorde makkelijker. Tegen Dubbeldam maakte Wilson er gis termiddag twee. Het duel begon van Davy Maes: 0-1. Hierna waren er tot aan de rust kansen voor Reimbert Broos en Jordy Rietjens, die echter namens Koewacht niet tot scoren kwamen. Davy Maes kreeg een goede kans op de 0-2, maar via de doelman en de lat mis te zijn inzet het doel. De tweede helft leek geen treffers meer op te leveren, maar in de extra tijd be zorgde Peter Audenaerde de thuis ploeg alsnog een punt: 1-1. Axel-Clinge 0-2: De thuisploeg miste door blessures, schorsingen en vakantie veel spelers, waardoor er vier B-junioren aan de aftrap verschenen. Clinge, dat nog in de race was voor een plaats in de na competitie, kwam op voorsprong door Kevin van Hoye: 0-1. Enkele minuten voor rust kwam Lorenzo Denti goed voor zijn tegenstander en verdubbelde hij deze voor sprong: 0-2. Ook in de tweede helft probeerde Axel tevergeefs in zijn spel te komen. De beste kan sen waren echter voor de bezoe kers, maar vooral bij Percy Verlin den stond het vizier ditmaal niet zuiver. Het bleef dan ook bij 0-2. Luctor'88-Jong Ambon 1-1 (0-0). Fer ry Sabandar 0-1, Serge de Blaeij 1-1. overigens bijna een half uur later, omdat het veld blank stond. Scheidsrechter Berben wilde het duel in eerste instantie afgelasten, maar de wedstrijd werd op aan dringen van beide ploegen toch ge speeld. Na een 2-o-voorsprong bij rust, was Terneuzen in de tweede helft oppermachtig. Net als Wilson scoorde ook Dominique Verlinde twee keer. Terneuzen-Dubbeldam 7-2 (2-0). 30. Niels Burm 1-0, 42. Dominique Verlin de 2-0, 50. Fabian Wilson 3-0, 57. Do minique Verlinde 4-0, 65. Jordy van Bre men 5-0, 70. Wesley Bosboom 5-1, 77. Fabian Wilson 6-1, 81. Patrick de Kievit 6-2, 86. Tom Janssen 7-2. Scheidsrech ter: C.J.L.P. Berben ('s-Gravenmoer). Aantal toeschouwers: 100. De spelers van RIA W. veriaten met gebogen hoofden het veld. Het elftal degradeert na een verblijf van één jaar uit de derde klasse, foto Peter Nicolai door Jack Begijn WESTDORPE - RIA W. is na één sei zoen weer terug in de vierde klas se. Na afloop van het verloren duel met FC Bergen (1-4) was er bij spelers en begeleiding van de degradant berusting. „We zijn ge wogen en te licht bevonden", was het veelzeggende commentaar van de verliezende trainer Jean-Pierre Hubregsen. De Terneuzense oefenmeester los te eind oktober Piet de Vries af als trainer, wist het voetbal en plezier terug te brengen in de ploeg, pakte na de winterstop veertien punten, maar zag dat de meet net een paar meters te ver lag om het derdeklas serschap veilig te stellen. „Als je ziet waar we vandaan kwamen, dan hebben we het nog niet zo slecht gedaan. We hebben onze stinkende best gedaan, maar dat was dus niet genoeg. Het is uithui len en opnieuw beginnen." Al in de rust wist RIA W. dat het heel moeilijk zou worden. De naas te concurrent, MOC'17, stond met 1-0 voor. Dat betekende dat recht streekse degradatie op dat mo ment een feit was, terwijl de hoop minimaal gevestigd was op het spe len van een beslissingswedstrijd te gen MOC'17. Maar daarvoor moest er wel gewonnen worden tegen de andere ploeg uit Bergen op Zoom: FC Bergen. De Westdorpenaren kregen gisteren kansen, maar wis ten de weg naar het net niet te vin den. Daar waar de thuisploeg faal de, waren de bezoekers trefzeker. De kopjes gingen omlaag en de hoop op een goed resultaat ver dween met het verstrijken van de minuten. Het Bengaalse vuurwerk dat voor vreugde moest zorgen, werkte eerder verstikkend en werd brandend naast de kantine wegge gooid. Het publiek droop ver vroegd af Gert-Jan Vael had zich een ander afscheid voorgesteld. De naar Zaamslag vertrekkende aan voerder vond dat de druk verlam mend op zijn ploeg had gewerkt. „De tegengoals vielen te gemakke lijk en de inzet was niet honderd procent. We lopen al een heel sei zoen achter de feiten aan, met een paar flinke nederlagen tegen BSC, Halsteren en HW'24 als uitschie ters. Eigenlijk hebben we het nog lang volgehouden." Behalve Vael vertrekken ook Stijn Eggermont (Corn Boys) en Wim de Pauw (Wippelgem) bij RIA. Voor de rest is het nog ongewis. Ryan de Regt heeft aangekondigd niet op het niveau van de vierde klasse te willen voetballen. Ook met zijn vertrek wordt rekening ge houden. „Drie spelers twijfelen nog", gaf Hubregsen aan. „De rest blijft. Je moet alleen afwachten hoe de degradatie op de groep werkt. Daarom is het zaak om snel met de spelers rond de tafel te gaan zitten. Ik wil volgend seizoen met een sterke ploeg starten." RIA W.-FC Bergen 1-4 (0-1). 16. Rick Heymans 0-1,61. Robbert Belleter 0-2, 66. Tim Cornel 0-3, 74. Hubert van den Hemel 1 -3 (strafschop), 87. Roald Wilbrink 1-4. Scheidsrechter: G. Stee man (Baarle Nassau). Aantal toeschou wers: 125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61