binnenland 15 draaitol' Veel kiezers dubben nog U raadt het al. Ook deze week weer prijsverlagingen. Strooizout te duur betaald Dappere arts kon je in de oorlog met een maagzweer onheil besparen Tweeling (3) valt uit raam, moeder was niet thuis PEILING Driekwart twijfelt over partijkeuze Bi'v'Cruesli mm *V. Ook voor de prijs naar Albert Heijn. maandag 3 mei 2010 HILVERSUM - Nederlandse gemeen ten hebben de afgelopen winter veel meer dan gebruikelijk betaald voor strooizout. Dat blijkt uit onderzoek onder honderd gemeenten door RTL Nieuws. Twee van de drie gemeenten be taalden veel meer per extra inge kochte ton zout dan normaal. Vaak waren zij het dubbele kwijt, maar soms ook het drievoudige. Borsele in Zeeland betaalde als eni ge ondervraagde gemeente zelfs het viervoudige. Waar een ton zout normaal tussen de 50 en 70 euro kost, betaalden gemeenten nu tussen de 200 en 300 euro. „Het is simpelweg een kwestie van vraag en aanbod", stelt Johan de Jong van zoutleve- rancier Eurosalt. Hij noemt het op vallend dat gemeenten niet heb ben onderhandeld om tot een lage re prijs te komen. Hoogleraar Openbare Financiën Hans van Mierlo vindt dat gemeen ten en provincies een vuist moe ten maken om te voorkomen dat zoutbedrijven de prijzen kunnen opdrijven bij grote schaarste. WAALWIJK - Twee Waalwijkse tweelingzusjes (3) zijn in de nacht van zaterdag op zondag uit een raam op de eerste verdieping van een rijtjeshuis gevallen. De meisjes waren alleen thuis. Ze zijn ter observatie opgenomen in een ziekenhuis in Tilburg. Een van hen lijkt een aantal kneuzin gen te hebben. Twee voorbijgan gers hoorden de kinderen schreeu wen. Ze zagen een meisje in een raam staan en de andere op straat. Volgens een van de getuigen viel toen het tweede meisje uit het raam. De 27-jarige moeder werd opgespoord na contact met fami lie. De politie wil niet zeggen waar ze was. Er is inmiddels contact ge legd met jeugdzorginstellingen over verdere maatregelen. Een angst die werd gevoed door dat de oorspronkelijke tekst werd aangepast om ook de steun van CDA en WD te krijgen. De aan vankelijke formulering ('maximaal vijftig trainers plus eigen beveili ging') werd gewijzigd in een op roep aan de regering om de 'be hoefte op het gebied van civiele po- litietraining en -opleiding in Af ghanistan in kaart te brengen'. De vrees van de PvdA bleek gegrond. Vorige week haastte minister van Defensie Van Middelkoop zich te zeggen dat hij denkt dat Neder land méér kan doen. Van Dam ziet in de uitspraken van Van Middelkoop het bewijs dat 'we terecht tegen de motie hebben gestemd'. UTRECHT - Een maagzweer was een populaire aandoening in de Tweede Wereldoorlog, blijkt uit het boek Witte jassen en bruinhem- den. Arthur Strobbe vertelt in het boek bijvoorbeeld hoe dokter Van Loy uit Sas van Gent hem aan een maagzweer hielp, om te voorko men dat hij te werk werd gesteld in Duitsland. Hij moest een glas bloed drinken, bij zijn vrouw afge tapt. Een glas warm, zout water hielp hem vervolgens zijn avond eten en een groot deel van het bloed op te geven. Het braaksel werd bewaard, om aan de specia list te laten zien. Nederlandse artsen worstelden in de oorlog met dilemma's. Moesten ze gewoon hun werk blijven doen? Of saboteren door valse diagnoses te stellen en de patiënt af te keuren voor transport? Lid worden van de artsenverzetsgroep het Medisch Contact of van de pro-Duitse Artsenkamer? journalisten van Medisch Contact besloten de verhalen op te schrij ven van mensen die in de oorlogs jaren arts of geneeskundestudent waren. Ook joodse artsen die de oorlog overleefden komen in het boek aan het woord, net als Neder landse artsen die in Indië woon den en werkten tijdens de Japanse bezetting. Verder stuurden lezers herinneringen op aan artsen en de geneeskunde tijdens de bezetting. Artsen moeten onder grote span ning hebben geleefd. Zo werden ze onder druk gezet om zich bij de Artsenkamer te melden. De mees ten weigerden dit. Ze stonden on der toezicht van NSB'ers, moesten mannen keuren die in Duitsland moesten werken en gewonde ver zetsmensen melden bij de Sicher- heitsdienst. Er was een alternatief, het Me disch Contact, een illegale groep artsen die zich niet wilde neerleg gen bij de bezetting. www.wittejassenenbruinhemden.nl Bijna de helft van de mensen die denken 9 juni PVV te gaan stemmen, geeft ook de WD nog een kans. Ruim de helft van wie nu denkt PvdA te gaan stemmen, houdt GroenLinks in het ach terhoofd. DEN HAAG - Van de Nederlanders die 9 juni mogen gaan stemmen voor de Tweede Kamer, denkt 77 procent dat ze dat wellicht toch op een andere partij doen dan ze nu denken. Dat blijkt uit een onder zoek van opiniepeiler Maurice de Hond. Gemiddeld geeft een kiezer mo menteel 2,2 partijen een kans. Mo gelijke alternatieven bevinden zich vooral binnen de eigen rechter- of linkervleugel. Van de mensen die PW willen stemmen, noemt 49 procent de WD als een partij die zij ook een kans op hun stem geven. Van de WD-stemmers zegt 29 procent mogelijk PW te stemmen. Bij de WD-stemmers worden na de PW D66 (27 procent), het CDA (22 procent) en Verdonk (9 procent) het meest genoemd als mogelijke alternatieven. Van alle mensen die nu op de PvdA stemmen, noemt 52 procent GroenLinks als een partij die ook kans maakt op hun stem. Anders om is dat 45 procent. Van de D66-stemmers ziet 39 procent de WD als mogelijk alternatief en 36 procent GroenLinks. PW-leider Geert Wilders vindt het tijd dat Nederland gaat overwe gen om uit de euro te stappen. Hij roept het kabinet op om die optie 'nu onder de loep te nemen en er serieus naar te kijken'. Wilders reageert ermee op de Griekse schuldencrisis. „Grieken land gaat fout. Het gaat ons veel geld kosten waarvan het nog maar de vraag is of we het ooit terug zien." Hij acht de kans groot dat Spanje en Portugal volgen. Rita Verdonk van Trots op Neder land vindt ook dat overwogen moet worden om de gulden weer in te voeren. De partij is tegen Eu ropese steun voor Griekenland en ziet liever 'de route via het IMF'. len bezoekers hielden met camera's de verrichtingen bij. De komende maanden wordt het brugdek aange bracht op het brugdeel. Op 25 april 2011 kunnen de eerste treinen er overheen rijden. Vanaf eind 2012 moet de brug onderdeel uitmaken van de Hanzelijn. foto Frans Paalman Kellogg's Bijv. Loops Pak 375 gram - Quaker fUOtl 4 noten Pak 500 gram 2." 2* Brinta Volkoren tarwe ontbijt Pak 500 gram Wasa Bijv. Sandwich cream cheese Pak 111 gram 49 LU Cracottes Volkoren Pak 250 gram 49 Deze week een selectie van prijsverlagingen uit ons ontbijtassortiment Kijk In de winkel of op ah.nl/prijspell voor nog veel meer prijsverlagingen. Wijzigingen en zetfouten voortehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5