sport 139 tweede klasse Kloetinge haalt strompelend de finish op het veld van Heerjansdam Vergouwen baalt van gebrek aan inzet Dauwendaele deelt tikje uit aan Zaamslag - maandag 3 mei 2010 'In de tweede klasse is het allemaal iets technischer. Dat ligt ons veel beter' Romano van Overmeire door René van Stee axel - Vorig seizoen zette Dau- wendaele AZW de voet nog dwars in een beslissingsduel. Zater dag was het wel raak voor de for matie van trainer Eddy van der Hooft. De Axelaars promoveren dankzij een 5-0-overwinning op Colijnsplaatse Boys naar de twee de klasse. Het eenzijdige duel was al na een half uur beslist. Op dat moment stond het 3-0 door treffers van Mustafa Yilmaz (fraaie individuele actie), Corné Langendoen (snoei hard in de rechterkruising) en we derom Yilmaz, die daarna ook de 4-0 scoorde. Bert Apperlo was vlak na de rust nog trefzeker voor de thuisploeg. Hoewel de viering van de promo tie centraal stond, werd er zater dag ook volop gefilosofeerd over wat AZW volgend seizoen kan verwachten. Volgens Romano van Overmeire heeft de ploeg zeker iets te zoeken op een hoger ni veau. „In de tweede klasse is het al lemaal iets technischer. Dat ligt ons veel beter dan het werkvoet- bal dat je in deze klasse vaak tegen komt", zei de voormalige aanvoer der van AZW. De 26-jarige oud-rechtsback zette dit seizoen vanwege zwaar schouderletsel, op gelopen op het veld van Kruinin- gen, voortijdig een punt achter zijn voetballoopbaan. „Het is de vierde keer in vijf jaar dat ik na een blessure moet revali deren. Dat was er nu echt te veel aan", vertelde Van Overmeire na de wedstrijd. Zijn emoties had hij toen alweer onder controle. Want dat zijn noodgedwongen afscheid nog veel pijn doet, was na het laat ste fluitsignaal duidelijk zichtbaar. Toch is er volgend seizoen een be langrijke rol voor hem weggelegd. mmrnmmmmmm door Jan Dagevos Van Overmeire wordt assistent van de nieuwe trainer Antoine Thoen. En die zal niet ontevreden zijn over wat zijn afscheidnemen de voorganger Van der Hooft sa men met zijn eveneens vertrekken de assistent Patrick Baumgarte heeft achtergelaten. Nadat AZW twee jaar geleden (ook in de na- competitie) degradeerde uit de tweede klasse, kon de oefenmees- ter uit Terneuzen bouwen aan een nieuwe ploeg. „Met het gewenste resultaat, kan ik wel zeggen. Promoveren met een jonge groep als deze (Corné Langendoen was zaterdag met zijn 27 jaar de oudste AZW'er in het veld) geeft veel voldoening. Er is een gezonde basis voor de toe komst gelegd. Want de groep blijft intact. En normaal gesproken zit daar nog heel veel rek in", zei een diktevreden Van der Hooft. Dat laatste kon Mustafa Yilmaz (22) alleen maar beamen. De top schutter van het seizoen met der tien treffers vindt dat de ploeg dit seizoen duidelijk is gegroeid ten opzichte van vorig jaar. „Maar het had toch iets constanter gemoe ten. Dan hadden we het ons deze competitie veel gemakkelijker ge maakt." Daar gaf Eddy van der Hooft zijn spits weer gelijk in. Na bijna een leven lang in de voetbal lerij is de 56-jarige trainer straks een vrij man, al sluit hij een nieu we klus niet bij voorbaat uit. Voor alsnog is de promotie met AZW een kroon op zijn werk, zeker na dat diverse pogingen daartoe met Sluiskil, HW'24 én AZW in het zicht van de haven strandden. AZW-Colijnsplaatse Boys 5-0 (4-0). 11. Mustafa Yilmaz 1-0, 21. Corné Lan gendoen 2-0, 30. Mustafa Yilmaz 3-0, 40. Mustafa Yilmaz 4-0, 50. Bert Apper lo 5-0. Scheidsrechter: V. Wagenaar (Goes). Gele kaart: Ben Ongenae (AZW). Aantal toeschouwers: 350. heerjansdam - De ghettoblaster in de kleedkamer barstte na afloop van het duel met Heerjansdam (2-2) bijna uit zijn voegen. Kloetin ge vierde de promotie naar de hoofdklasse van het zaterdagvoet bal met opzwepende housemu ziek. Maar misschien was het lied 'bloed, zweet en tranen' van André Hazes toepasselijker geweest. De Bevelandse formatie haalde strom pelend de finish. Kloetinge bleef in de eerste acht wedstrijden van het seizoen onge slagen en leek onaantastbaar. Tot dat Rijsoord op 14 november van het vorig jaar zand in de machine strooide. De 4-0-nederlaag werd als een incident beschouwd, maar het was het begin van een mindere periode. Kloetinge pakte bij tijd en wijle zijn overwinningen nog wel mee, maar haalde nimmer meer het niveau van de opening van het seizoen. Kloetinge bleek fragiel en labiel. Het resultaat was ernaar: vijf punten uit de laatste zes duels. De promotie moest daarom op de slotdag van de competitie worden gerealiseerd, tegen kampioen Heer jansdam. Kloetinge pakte het broodnodige punt, maar ook nu ging het niet vanzelf De eersteklas ser moest er diep voor gaan. „Het laatste gedeelte van het seizoen is erg zwaar geweest", zei trainer Cees Houtepen na afloop. „We hebben ons afgevraagd waardoor het kwam, maar het was moeilijk om de vinger op de zere plek te leg gen. Het scoren ging minder, som mige spelers waren minder in vorm en de lange winterstop heeft ons ritme ook gebroken." In zijn opsomming van mogelijke oorzaken had Houtepen het niet over gemakzucht („Daar heb ik niets van gemerkt") of een gebrek aan mentale weerbaarheid, maar het viel de laatste weken toch niet te ontkennen dat Kloetinge in de wedstrijden waarin het op achter stand kwam, de schade nimmer kon herstellen. En dat er op nieuw puntenverlies soms wel heel laco niek werd gereageerd. „Vergeet niet dat we een heel jonge ploeg heb ben", zei Houtepen. Die jonge formatie mag het vol gend seizoen in de hoofdklasse gaan proberen. Verschillende spe lers (Jaco van der Schee, Jaap Esser, Daan Esser, Björn Quartel, Mark Schuit, Rick Mulder) hebben toege zegd de club trouw te blijven, met anderen (Corné Schilperoort, Mer- vin Niemantsverdriet, Maarten van Rosevelt) worden deze week afron dende gesprekken gevoerd. Verder komen Ingmar Quist (Zierikzee) en Ad van Meel (Halsteren) de gele deren versterken. „Voor een trainer komen de moei lijkste weken er nog aan", zei Hout epen. „)e weet nooit wat er alle maal nog op de transfermarkt gaat gebeuren. We zullen in elk geval heel creatief moeten zijn, want het budget blijft hetzelfde als dit sei zoen." Kloetinge kampt nog altijd met de naweeën van de perikelen met de belastingdienst. Daarnaast heeft het verbeteren van de accommoda tie eerste prioriteit gekregen. Heerjansdam-Kloetinge 2-2 (1-2). 6. Mo Ben Sadik 1-0, 32. Daan Esser 1-1, 45. Daan Esser 1-2, 90. Kenny Papa 2-2. Scheidsrechter: B. Elissen (Uden- hout). Gele kaart: Mo Ben Sadik, Mo Auassar (Heerjansdam). Rode kaart: 81. Joren van de Linden (Heerjansdam) we gens grove overtreding. Aantal toe schouwers: 150. door Peter van Kouteren terneuzen - Terneuzense Boys kon in de laatste wedstrijd van de eerste klasse C niet imponeren. De Zeeuws-Vlamingen maakten een ongeïnspireerde indruk en verlo ren met 1-2 van het tot de nacom- petitie veroordeelde GPC. Volgens trainer Karl Vergouwen ge beurde dat in een wedstrijd om des keizers baard. „Ik heb in de rust gevraagd om in elk geval voor hun club te spelen. Maar op de één of andere manier zat Konin ginnedag nog in de benen." GPC, dat in de basisformatie aan trad met vier spelers uit het twee de elftal, profiteerde ervan. „Het was voor ons een wedstrijd waar in het nergens meer om ging", zei Matthijs Lugtenburg, die zelf ge schorst aan de kant bleef „We wil den de nacompetitie in gaan met een goed gevoel, maar niet ten kos te van alles. Aan inzet heeft het ons niet ontbroken." De bezoekers kwamen halverwege de eerste helft op voorsprong door een treffer van Meivin Caljouw. Sil- vano Tuhuleru verdubbelde de marge in de tweede helft. Kort voor tijd kon Abubakar Kourou- man de pijn voor de thuisploeg nog enigszins verzachten (1-2). „)e kon echt merken dat er niks meer op het spel stond", zei Karl Vergouwen. „Snappen doe ik dat niet. Het komt in elk geval niet voor in het karakter van Karl Ver gouwen en zijn assistent Arie Dek ker." Na een warm pleidooi voor aan andere instelling tapten de oranjehemden in de tweede helft wel uit een ander vaatje. Vergou wen: „We kwamen redelijk uit de startblokken." Het leidde tot kan sen voor Gokhan Ersahin, Djamel Buyse en Ruud Hoogesteger. „Sco ren deden we niet, maar ik kreeg weer wel het idee dat ik op het voetbalveld stond", zei de trainer veelbetekenend. Terneuzense Boys-GPC 1-2 (0-1). 24. Meivin Caljouw 0-1, 67. Silvano Tuhule ru 0-2, 85. Abubakar Kourouman 1-2. Scheidsrechter: S. van Wijk (Nieuw-Lek- kerland). Gele kaart: Sjoerd Rijnhout (Terneuzense Boys) en Wouter Vermeu- le (GPC). Aantal toeschouwers: 250. wrnKsmmmmmmm®» Spui-aanvaller Remco Hamelink heeft een verdediger van DFS achter zich gelaten. Zijn ploeggenoot Mark Otterloo (rechts) zoekt voor het doel naar ruimte. foto Mark Neelemans middelburg - In het kielzog van kampioen Zaamslag promoveren Dauwendaele en Bruse Boys naar de eerste klasse van het zaterdag voetbal. Bruse Boys won in het laatste competitieduel met 5-0 van Veere. Dauwendaele deelde nog een tikje uit aan Zaamslag: 2-1. Duiveland, SSV'65 en Wieldrecht spelen om promotie in de nacom petitie. Oostkapelle (1-1 tegen Ar- nemuiden) is veroordeeld tot de nacompetitie waarin de Walcherse ploeg degradatie klassenbehoud kan veiligstellen. Dauwendaele-Zaamslag 2-1 (2-1): Het duel was al voor de rust be slist. Ad Verlinde bracht Zaamslag in de negende minuut op een i-o-voorsprong. Dauwendaele stel de orde op zaken dankzij treffers van Stefan Joosse na een klein half uur en zeven minuten later door Davy Ernest. Na de rust viel er wei nig meer te beleven, waardoor Dauwendaele de promotie veiligs telde en voor het eerst in de ge schiedenis in de eerste klasse gaat spelen. Bruse Boys-Veere 5-0 (2-0): De thuisploeg had geen kind aan de gradant Veere. Peter Willemse en Mats Willemse scoorden voor de rust. Gerard Vogel, George Geluk, Mats Willemse voerden de score in de tweede helft op voor de pro movendus uit Bruinisse. Zwaluwe-Serooskerke 6-0 (3-0): Ter ry Schonk 1-0, Gijs van der Made 2-0, Lukas Eppinga 3-0, 4-0 en 5-0, Jordy Bollaart 6-0. SSV'65-Duiveland 2-4 (1-1): Jan Baai- jens 1-0, Dennie Ie Comte 1-1, Thomas Mattheijer 2-1, Ronald Zwager 2-2, 2-3 en 2-4. Arnemuiden-Oostkapelle 1-1 (0-0): Arjen Pattenier 0-1, Maarten Brasser 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57