381 sport Jeugdig AZW is klaar voor de Spui krijgt toch nog een herkansing PROMOTIE AZW Vanwege de versterkte promotie door de komst van de topklasse volstaat de tweede plaats van Het aantal competitietreffers dit AZW voor promotie naar de tweede klasse. Mustafa nimaz. Wiegmans, Buyse weg bij Terneuzense Boys Cadzand komt niet van laatste plaats af Reserves Hoek sluiten af met een nederlaag Ad Roovers nieuwe trainer Vogelwaarde Rinus van de Ven rijdt weer als vanouds maandag 3 mei 2010 seizoen van AZW-topschutter De spelers van AZW vieren feest na de 5-0-overwinning op Colijnsplaatse Boys. De Axelse ploeg van de afscheid nemende trainer Eddy van der Hooft keert daardoor terug in de tweede klasse. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Rick Wiegmans vertrekt aan het eind van het seizoen bij Terneuzen se Boys. De doelman, die een heel seizoen eerste keus was, kan het keepen bij de zaterdagclub volgend seizoen niet langer combineren met zijn werk. Ook Djamel Buyse verlaat de Zeeuws-VIaamse eerste klasser. De Belg vertrekt zo goed als zeker naar Lovendegem. Eerder werd al bekend dat Jeroen van den Broeke terugkeert naar Hoek. Bij de zaterdagclub wordt verder reke ning gehouden met een vertrek van middenvelder Ali Eryürük. CADZAND De voetballers van Cadzand waren niet opgewassen tegen Borssele. Op eigen veld ging de Zeeuws-Vlaamse zaterdag-vierdek lasser met 4-1 onderuit. William Boone opende voor de rust de sco re voor Borssele. Peter Dojcinovski en Avner van der Westen bouw den de voorsprong na de rust ver der uit. Patrick Vercouteren was daarna trefzeker voor de thuisclub. Dojcinovski bracht de marge weer op drie: 1-4. Cadzand sluit de com petitie af als nummer laatst met acht punten uit 26 wedstrijden. HOEK Hoek 2 sloot zaterdag het seizoen af met een nederlaag. Op eigen veld verloor de ploeg van trainer Rob van den Hemel met 1-3 van Heerjansdam 2, dat nog één punt nodig had om zich veilig te spelen. De ruststand was 0-1. Gert-Jan Hamelink, die kort tevo ren een strafschop had gemist, scoorde bij een 0-2-achterstand te gen. Zaamslag 2 kwam in zijn laat ste wedstrijd in de hoofdklasse tot een 2-2-gelijkspel in de thuiswed strijd tegen LRC 2. TERNEUZEN Voetbalvereniging Vogelwaarde heeft een trainer voor volgend sei zoen gevonden Ad Roovers uit Hulst wordt de nieuwe oefenmees- ter van de zondag-vijfdeklasser. Begin jaren negentig startte Roovers zijn trainerscarriërre bij Vogelwaarde. De oefenmeester was ook actief bij onder meer HW'24, AZW en Hontenisse. Vogelwaarde maakte een zeer moeilijk seizoen door. De Oost-Zeeuws-Vlamingen delen de laatste plaats in de compe titie met Terhole. VARSSEVELD Motorcrosser Rinus van de Ven mengde zich gisteren tot zijn eigen geruststelling eindelijk weer eens in de strijd met de toppers. In Vars- seveld finishte de coureur uit Vlis- singen tijdens het Open NK in de tweede manche op de vierde plaats. In de eerste manche dwars boomden problemen met zijn rem men een fraaie klassering. In de MXt pakte Roy Gijsel uit Hei kant vier punten door zijn zeven tiende plek in de tweede manche. In de eerste manche werd hij 22e. door Peter van Kouteren SPUI - Rowen Ulveling ging languit tegen het gras en ook Remco Ha melink dacht dat Spui na de 2-2 te gen een met verbeten inzet strij dend DFS was gedegradeerd. Het laatste fluitsignaal van de goed lei dende scheidsrechter Van Hoogda len zorgde bij Spui in eerste instan tie voor verwarring en niet veel la ter voor gemengde gevoelens. Te leurstelling maakte plaats voor hoop, toen iedereen ervan door drongen was dat behalve SKNWK ook Kruiningen met 2-1 had verlo ren. Spui kwam in de allerlaatste wed strijd van de competitie op gelijke hoogte met Kruiningen en dwong daardoor een beslissingswedstrijd af. De Zeeuws-Vlamingen hebben lijfsbehoud weer volledig in eigen hand. De formatie van Chris de Beer, die volgend seizoen een stap je terug doet en de tweede selectie onder zijn hoede krijgt, voelde zich na afloop van een memorabe le middag zelfs moreel winnaar. „We zijn als minste aan deze wed strijd begonnen", zei Veli Eryürük. „Het is ongelooflijk dat zowel SKNWK als Kruiningen heeft ver loren. Toen ik (tijdens de wed strijd) hoorde dat Kruiningen met 2-1 had verloren en wij op 2-2 wa ren gekomen, vond ik het ver schrikkelijk spannend. We hebben vandaag ongelooflijk aanvallend ge speeld, omdat we ervan uitgingen dat we moesten winnen. Maar bij 2-2 mochten we ook geen doel punt meer tegen krijgen. Een ge lijkspel hebben we zeker ver diend." Doelman Jeroen Bottinga vroeg zich direct na afloop luidkeels op het veld met recht af waarom zijn ploeg niet had gewonnen. Spui, dat met vier invallers in de basis begon en op de bank alleen maar spelers had zitten die al een hele wedstrijd met het tweede elftal hadden gespeeld, kreeg de beste mogelijkheden. Zo stuitte Mark van Minnen in de eerste minuut tot twee keer toe op doelman Le- ander Rouw, miste Remco Hame link op aangeven van Veli Eryürük op een haar na het doel en werd bij 0-1 een kopbal van de Turkse aanvaller van de doellijn gehaald. De gelijkmaker ontstond op een psychologisch belangrijk moment, kort voor rust. De sterk spelende Leonard van Floresteijn mikte met links buiten bereik van Bottinga loeihard op de paal. Uit de daarop volgende tegenaanval schoot Jo- han Meulbroek de gelijkmaker in het dak van het doel: 1-1. DFS drong de thuisploeg in het eerste kwartier na rust ver terug op eigen helft. Het resulteerde al vroeg na de hervatting in een nieu we voorsprong voor de bezoekers. „Ze hebben hun sportieve plicht gedaan", vond Chris de Beer. Met nog een half uur te gaan en bij een 1-2-achterstand koos Spui voor een alles-of-niets-offensief Eryü rük stuitte op de keeper, niet later tikte Van Minnen de gelijkmaker binnen: 2-2. Chris de Beer: „Kruiningen wordt weer een ander verhaal. We heb ben er twee keer tegen gelijkge speeld. Het is een ploeg die er al tijd voor blijft: gaan." Mark Otterloo, die in de tweede helft met een kopbal uit de mooi ste aanval van de wedstrijd door een katachtige reflex van doelman Rouw van de gelijkmaker werd af gehouden: „We zullen nog één keer vol aan de bak moeten." Spui-DFS 2-2 (1-1). 31. Kevin Veer- hoek 0-1, 42. Johan Meulbroek 1-1, 47. Leonard van Floresteijn 1-2, 77. Mark van Minnen 2-2. Scheidsrechter: C. van Hoogdalen (Leerdam). Gele kaart: Hans Kolbeek, Mark Otterloo (beiden Spui) en Leon de Bruine (DFS). Aantal toeschouwers: 100. n <-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56