zee an< 13 35 kilometer/uur 25 piloten in de modder bij Driewegen Ernstprijs Proef met natuurlijk waterbeheer in de gemeente Hulst is deels mislukt Twee gewonden door botsing bij stoplichten Festiviteiten rond de haven in jubileumjaar Vrouw breekt haar schouder op schor Inschrijven mogelijk voor avondvierdaagse Jubileumconcert in Gerulphuskerk Executieverkoop maandag 3 mei 2010 mn - - m m m mmmÊMmmmmMmmmmmmmmmMmMmmmmm Dat is de topsnelheid van de deelnemers aan Driewegen Cross. Niet gek Voor de snelheidswedstrijd met landbouwmachines waren achttien machi- voor machines die gebouwd zijn in de jaren zestig van de vorige eeuw en in nes ingeschreven, maar een aantal daarvan reed met 'dubbele' chauffeur, de landbouw worden gebruikt bij de oogst van graangewassen of zaden. Daarom streden 25 voornamelijk Belgische coureurs om de titel. komst in de Nederlandse samenle ving. Kerk en Vluchteling is een oe cumenisch project waarin vele pro testantse en room-katholieke ker ken participeren. De prijs is gisterochtend door bis schop Ernst uitgereikt tijdens de eucharistieviering in de Emmaus- kerk in Terneuzen. De prijs wordt sinds 1995 tweejaarlijks uitgereikt door het bisdom en bestaat uit een kunstwerk en een oorkonde. De jury koos Kerk en Vluchteling op basis van de plaatselijke en re gionale uitstraling, het oecumeni sche karakter en de samenwerking met niet-kerkelijke organisaties, en omdat het project getuigt van zorg voor individu, groep en de samen leving. door Harold de Puysseleijr HULST - De proef van de gemeente Hulst met natuurlijk waterbeheer in de Binnenvest en de vijver aan de Poorterslaan is gedeeltelijk mis lukt. Het gaat dan hierbij om de inzet van graskarpers om overmatige plantengroei tegen te gaan in de vijver. Begin november vorig jaar zette de gemeente in samenwerking met hengelvereniging De Clingse Hengelaars graskarpers uit in de Binnenvest en de vijver met de be doeling de overvloedige planten groei te lijf te gaan. Graskarpers eten namelijk veel planten. Er werden zestig stuks van deze vissoort uitgezet in de Binnenvest en nog eens vijftien exemplaren in de vijver aan de Poorterslaan in de stad. In de Binnenvest doen de vissen dat werk naar behoren, maar in de vijver aan de Poorterslaan hebben de vissen niet overleefd, aldus een woordvoerster van de gemeente. De gemeente kan daar geen aan wijsbare oorzaak voor geven, maar volgens Cyriel Peeters van de Clingse Hengelaars zijn de graskar pers door zuurstofgebrek om het leven gekomen. De gemeente Hulst experimen teert de laatste tijd wel vaker met natuurlijk groenbeheer. Zo heeft een kudde van ruim honderd scha pen vorig jaar al eens de stadswal len begraasd. Dat was wel een succes, reden voor het gemeentebestuur om de grasmaaiers van vlees en bloed ook dit jaar weer in te zetten om het gras op de vestingwerken kort te houden. Onlangs was de schaapskudde ge durende vier dagen te bewonde ren en over twee maanden maken de schapen opnieuw een rondje. Aan het eind van dit seizoen wordt het werk geëvalueerd. ZAAMSLAG Een 85-jarige automobiliste uit de gemeente Hulst had gisteren rond 11.30 uur bij de tijdelijke verkeers lichten in de Terneuzensestraat in Zaamslag te laat in de gaten dat de auto voor haar stil stond. Ze pro beerde de auto nog te ontwijken maar kwam daardoor in de sloot te recht. De vrouw en haar 83-jarige passagier uit Oost-Souburg liepen letsel op aan hun handen. BRESKENS 'Behouden Beelden aan de Haven' heet het feest dat zaterdag plaats vindt in en om de haven in het ka der van de viering van 500 jaar Breskens. Van 10 tot 20 uur zijn historische schepen te bezoeken en is er een ambachtenmarkt. Verder is het Vis serijmuseum gratis te bezoeken en zijn er Oud Vlaamse spelletjes voor jong en oud en diverse optredens. EMMADORP Een Belgische vrouw is vrijdagmid dag door de traumahelicopter uit Koksijde naar het ziekenhuis in Antwerpen vervoerd. Dat gebeurde nadat de vrouw was gevallen op een schor in het Verdronken Land van Saeftinghe in Emmadorp. Dat gebeurde rond 12.35 uur. De oor zaak van de valpartij was onbe kend. Het slachtoffer brak daarbij haar schouder. SAS VAN GENT Het Comité Avondvierdaagse Sas van Gent houdt dinsdag 11 mei van 19 tot 20 uur voorinschrijving voor de wandelvierdaagse in het scou- tinggebouw aan de Sportkade 5. Het evenement vindt dit jaar plaats van 17 tot en met 20 mei. De afstanden die gelopen kunnen wor den, zijn 5,10 of 15 kilometer. Inlichtingen bij Gerard van den Berg via 0115 452004 of gcvdberg@hotmail.com. RAPENBURG Hoogtepunt van de viering van 150 jaar parochie in de Gerulphus Kerk in Vogelwaarde is zaterdag 12 juni met een jubileumconcert waaraan het J0R0 Choir uit Kloosterzande meewerkt. Ook violist Mathieu van Bellen en pianist Jaap Kooi werken mee. Kaarten zijn verkrijg baar bij supermarkt Attent in Vo gelwaarde, de Golff-supermarkt in Kloosterzande en de VW-kanto- ren in Terneuzen en Hulst. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst pitöö* meo«r<t Ssrt Inktzwarte rookwolken bliezen de deelnemende pikdorsmachines de lucht in tijdens de wedstrijd aan de Hoofdplaatseweg in Driewegen tijdens Driewegen Cross. om het Zeeuws-Vlaams kampioenschap op een akker foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53