PZCI, Zeeland Verruiming recreatie is bespreekbaar Drukte op Meikermis Koewacht www.deltaridefortheroses.nl 12 en 13 ZEEUWS-VLAANDEREN 12 en 13 CLINCE Staatsbosbeheer en Zeeuwse Landschap staan open voor gesprek met dorpsraad Designer Babies winnen Vestrockrally Drenkeling gered door 'Prinses Maxima' Deelname Fietsmaand valt tegen door weer Zaterdag 12 juni 2010 Restauratie Hervormde kerk Groede voltooid Pikdorsers zwoegen in de modder bij Driewegen Maandag 3 mei 2010 i HülliP «Baaaan ffi'ff'll'ii tltfTift'WW''ftrWB11l«iriyHiairW«'MMrMHWBI^ Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr CLINCE - Staatsbosbeheer en sticht- ging het Zeeuwse Landschap staan open voor een gesprek met de dorpsraad in Clinge over het ver ruimen van de recreatiemogelijk heden in de natuurgebieden in het dorp. Woordvoerders Marijke Lieman (Staatsbosbeheer) en Alex Wie- land (Zeeuwse Landschap) van de ze organisaties laten dat desge- door Edy de Witte KOEWACHT - Piet Apers van de werkgroep meikermismarkt Koe wacht complimenteerde gistermor gen bij de opening de Nederlandse en Belgische marktkooplieden die toch hun handel uitstalden op de grensoverschrijdende markt. „Het weer zit niet mee, maar als je maar enkele onbezette markt plaatsen telt, dan is de start toch veelbelo vend." Wethouder Jaap Bos van Terneu- zen loste duiven die als symbool van vrijheid en grensoverschrij ding het luchtruim kozen. De pu blieke belangstelling kwam rond de middag tussen de buien door redelijk op gang. De massale toe loop van de afgelopen jaren, toen het telkens prachtig weer was, bleef echter uit. De ruim 200 marktkooplieden hadden met extra parasols en dekzeilen hun voorzorgen genomen. De bezoe kers liepen veelal met paraplu in de hand. Een Belgische verkoper van felgekleurde boxer shorts had de bui al zien hangen. „Ik heb gis teren nog een handeltje paraplu's op de kop getikt. Die ben ik zo kwijt." De horecabedrijven pro beerden zoveel mogelijk ook hun buitenterrassen te overkappen. Weer of geen weer, de jeugd liep wel warm voor de kermis. HULST Designerbabies heeft tijdens de Vestrockrally op Koninginnenacht in Hulst de eerste plaats bemach tigd op het eerste Vestrockfestival in de Reynaertstad. De 'grunge met een electrosaus' van de driemansformatie uit Am sterdam en Londen viel bij de jury het best in de smaak. Aan de selec tiewedstrijd voor een podium plaats op Vestrock deden in totaal zes acts mee. Vestrock vindt plaats op zaterdag 5 juni. vraagd weten. De dorpsraad liet de inwoners van Clinge op de jaarver gadering weten dit jaar werk te willen maken van wensen die door de bevolking zijn aangegeven in het kader van het droomtraject 2006-2016. Een daarvan is het uit breiden van de recreatiemogelijk heden in de Clingse Bossen en de kreek van de Witte Bergen. De dorpsraad denkt aan menrou- tes en een survivalpad in de bos sen en een natuurzwembad in de Witte Bergen. „Dat klinkt mis BRESKENS De reddingsboot Zeemanshoop uit Breskens hoefde gisteren niet meer in actie te komen om een drenke ling te redden. Snel na de alarm melding kreeg de bemanning het bericht dat de vrouw door matro zen van de veerboot Prinses Maxi ma was gered. Ze had een half uur in het zeewater van amper tien gra den gelegen en vertoonde onder- koelingsverschijnselen. Een warme douche op de veerboot bracht haar er weer bovenop. schien allemaal heel futuristisch en misschien zal het ons niet luk ken maar we willen toch proberen de mogelijkheden hiervan in over leg met de instanties te onderzoe ken", aldus voorzitter Ellen Verst raten van de dorpsraad. Wieland van Staatsbosbeheer laat weten elke verbetering van de re creatiemogelijkheden in de Cling se Bossen toe te juichen, mits de mogelijkheden er zijn en de plan nen realistisch. „Wij waren toch al van plan om RENESSE Gedeputeerde Harry van Waveren en Racoon-zanger Bart van der Weide hebben zaterdag in Renesse de nationale Meimaand Fiets maand geopend. Rond 13.00 uur hadden zich tweehonderd fietsers ingeschreven. Door het slechte weer was de opkomst laag. Vorig jaar was Zeeland géén landelijk startpunt en verschenen 1000 men sen op de eerste dag. Zeeland moet nog dit jaar in de top vijf van fiets- provincies staan, zo is het streven. binnenkort het nieuwe padenplan voor de waterwinbossen te gaan bespreken met de dorpsraden van Clinge, Sint Jansteen en Heikant. In het kader van dat plan zijn we bijvoorbeeld onlangs ook al met de gehandicaptenorganisatie het bos in geweest om de haalbaar heid van een rolstoelpad te bezien. De dorpsraad Clinge is uiteraard welkom om met hun eigen sugges ties te komen", verklaarde Wie- land. Marijke Lieman en Peter Maas van Staatsbosbeheer zeggen net als Wieland altijd bereid te zijn met de dorpsraad in gesprek te gaan over de (on)mogelijkheid van een natuurzwembad bij de Witte Ber gen. „We moeten ons wel terughou dend opstellen want we willen geen valse hoop wekken bij de dorpsraad", zegt Maas. „Zo kun nen wij geen toezicht bij zo'n zwemvoorziening garanderen en is ons onbekend of het water ge schikt is om in te zwemmen." Drukte langs de kramen van de jaarlijkse Internationale Meikermismarkt in Koewacht. „Het weer zit niet mee, maar als je maar enkele onbezette markt plaatsen telt, dan is de start toch veelbelovend", stelde Piet Apers namens de organisatie vast. foto Peter Nicolai Inschrijven: y K2££3gtpM& ten behoeve van - "Mnw i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51