41 binnenland Afghanistan: 'ook Cohen is 'n Nederlanders in Zweden niet bang na mishandeling landgenoten Linkse betogers en ME slaags tijdens 1 mei-demonstraties Klasgenoot lijdt onder scholier met 'label' KLPD deelt bonnen uit bij Gumball 3000 Nieuwe informatie 'Economiestudent over vuurwerkramp heeft baat bij N T' Jongeren beschijnen politieheli met laser Man (42) betrapt met meisje (13) Nieuwe brug over de IJssel PAUL KUSTERS maandag 3 mei 2010 HILVERSUM Er zijn in bepaalde klassen van ba sisscholen zóveel scholieren die een leerprobleem of gedragsstoor nis hebben, dat klasgenoten daar onder lijden. Dat constateert de helft van de lera ren die over het onderwerp wer den bevraagd door het tv-program- ma Rondom 10 en CNV Onderwijs. Ruim 2.300 werknemers in het ba sisonderwijs vulden de uitgebrei de vragenlijst in. AMSTERDAM Het Korps Landelijke politiedien sten heeft zaterdagavond een onbe kend aantal bekeuringen wegens te hoge snelheid uitgedeeld tijdens de Gumball 3000, een groot rally evenement met een reeks Europe se steden als etappeplaats. Aan de race doen dit jaar onder meer Knight Rider-acteur David Hassel- hoff, Kill Bill-acteur Michael Mad- sen en rapper Xzibit mee. ENSCHEDE AMSTERDAM Een politiehelikopter is zaterdag avond in Amsterdam met een laser beschenen. Dat heeft het Korps lan delijke politiediensten (KLPD) ge meld. De helikopterbemanning heeft filmbeelden van zes jongeren ge maakt die worden verdacht van het beschijnen. Zij zijn aangehou den. De jongeren zijn gisteroch tend verhoord door de Groep Luchtvaartpolitie van het KLPD. BRUGGE Een 42-jarige Nederlander is in Bel gië aangehouden voor pedofilie. De man is opgepakt nadat hij be trapt werd met een 13-jarig meisje op een kamer in Zeebrugge. Het was volgens de politie zijn bedoe ling seks te hebben met het meisje. De man had ook een fototoestel bij zich. Hij had het meisje leren ken nen via de netwerksite Netlog en al eerder met haar afgesproken. HEERLEN De politie Twente heeft van RTV Oost nieuwe informatie ontvangen over het ontstaan van de Enschede- se vuurwerkopslagplaats SE Fire works op 13 mei 2000, waarbij 23 mensen om het leven kwamen. Volgens de omroep gaat het om 'ui terst belastende verklaringen' waar uit zou blijken dat het toch niet om brandstichting zou gaan, maar om een bedrijfsongeval. NIJMEGEN VWO-leerlingen die economie wil len gaan studeren, kunnen beter niet het profiel Economie Maat schappij kiezen. Nemen ze het pro fiel Natuur Techniek dan preste ren ze op de universiteit veel beter. Omdat ze wiskunde B kregen, be reiken ze een veel hoger analytisch niveau. Dat stelt hoogleraar Ivo Ar nold, verbonden aan de universitei ten van Rotterdam en Nyenrode. Bij de 'antikapitalistische 1 mei demonstratie', zaterdagmiddag in Nijmegen, is een confrontatie ont staan tussen betogers en de mobie le eenheid (ME) van de politie. De monstranten gooiden met stenen. Er is volgens de politie gebruikge maakt van de wapenstok. Meerde re mensen raakten gewond, onder wie een agent Hij kreeg een fles te gen zijn hoofd. Drie mensen zijn gearresteerd. De betoging escaleer de toen een groepje wilde afwij ken van de afgesproken demonstra tieroute. Volgens de politie pro beerden ze met geweld de politie begeleiding te doorbreken. Drie mensen zijn aangehouden. Het was de tweede editie (vorig jaar in Den Bosch) van deze demonstra tie, georganiseerd door diverse link se organisaties. Ook in Rotterdam liep een 1 meidemonstratie uit de hand. Veertien demonstranten zijn aangehouden. Een aantal betogers had stokken bij zich, die zij weiger den in te leveren. Daarop greep de politie in, met honden en paarden. ITiriTnTllllin^Tnillfn^^ ITIHIHiBlli'lllliTWWMWgllllMMBTli 1" 'TWIIII1IIIIMH1III ijfiMiMlTMIHI' TWENTE, MAAN&A® 3 MEI 2010 HATTEM - Spoorbeheerder ProRail van de nieuwe overspanning over heeft gistermiddag het plaatsen van de IJssel heeft twee dagen in beslag een 135 meter lang nieuw brugdeel genomen. De stalen brug van 1 kilo- over de IJssel voltooid. Het plaatsen meter lengte is onderdeel van de nieuwe spoorverbinding tussen Lely stad en Zwolle, de Hanzeiijn. De iets verderop gelegen spoorbrug is bijna anderhalve eeuw oud. Vele tiental- den haag - Ook gij, Brutus? De SP fulmineerde afgelopen weekeinde in de richting van PvdA-lijsttrek- ker Job Cohen. De partij verweet hem net als zijn voorganger Wou ter Bos tijdens de campagne van 2006 een 'draaitol' te zijn. Want was Cohen nu ineens wél voor een langer verblijf in Afgha nistan? Maar waarom had zijn par tij dan a) het kabinet laten vallen over 'Uruzgan' en b) de recente motie voor een politietrainingsmis- sie niet gesteund? Afgelopen woensdagavond toog Cohen naar Hilversum voor de opname van een interview, voor het program ma Oog in oog, dat gisteravond werd uitgezonden. Tijdens het ge sprek werd de PvdA-leider ge vraagd naar Afghanistan. Cohen stelde dat er met zijn partij te pra ten valt over een politietrainings- missie. Zelfs als ter beveiliging Ne derlandse militairen meegestuurd zouden moeten worden. „Als maar volstrekt duidelijk is dat het géén militaire missie is", aldus Co- hen. „Een draai", riepen CDA, SP, WD en D66 in koor. Cohen wist intussen van de prins geen kwaad. Op de viering van de Dag van de Arbeid in Haarlem herhaalde hij dat hij enkel de PvdA-lijn had ver woord. Precies zoals Kamerlid Mar- tijn van Dam tijdens het debat over de motie had gedaan. Zat er licht tussen de uitspraken van Cohen en het officiële PvdA- standpunt? Het debat over het voorstel van GroenLinks en D66 om meer politietrainers naar Af ghanistan te sturen, biedt ant woord. De motie werd destijds, dankzij CDA en WD, aangeno men. De PvdA gaf geen steun. Ka merlid Van Dam legde op 21 april in de Kamer uit waarom. „Door mijn partij is regelmatig aangege ven dat zij een bijdrage aan de EU-politiemissie een goede invul ling vindt van de toekomstige be trokkenheid van Nederland. Maar de formuleringen in de motie ge ven wellicht te veel ruimte voor an dere interpretaties." Hij vreesde dat door het aannemen van de mo tie de deur naar een nieuwe, mili taire missie in Afghanistan open zou komen te staan. ffluqiimum»minim SJÈOBO/lund - Nederlanders in de Zweedse provincie Skane zijn ge schrokken van het geweld tegen een Nederlands boerenpaar afgelo pen week, maar voor een groeien de haat tegen blanke buitenlan ders lijken de meesten niet bang. De naar Zweden geëmigreerde Ne derlandse melkveehoudster Floren ce Kuijer uit Vanstad bij Sjöbo werd op 22 april als eerste buiten landse benoemd in het bestuur van zuivelcoöperatie Skanemeje- rier. Vier dagen later legde ze haar functie neer na een telefonische bedreiging. Haar man werd diezelf de dag mishandeld door vijf ge maskerde mannen. De Nederlander Wim Boere is een kennis van het getroffen echtpaar. Met vrouw Arja runt hij een melk veehouderij en vakantieboerderij. „De schrik zit er wel in, maar ik denk dat het bij dit incident blijft", zegt Boere. Volgens hem wordt er als buitenlander in Zwe den wél extra naar je gekeken. „Op vallend vaak houden de overhe den een steekproef op de Neder landse bedrijven. Van discrimina tie hebben we als Europeanen niet zo veel last, dat is meer tegen men sen met een gekleurde huid." De agrariër kent wel mede-Neder landers 'die peentjes zweten' sinds het incident in Sjöbo, maar zelf blijft hij er nuchter onder. „Over een paar weken sta ik met foto, naam en bedrijfsverhaal op de melkpakken." Hij gaat daar ge woon mee door, want 'we moeten ons niet bang laten maken'. De extreemrechtse politieke partij Sverigedemokraterna (SD) is opval lend populair in Zuid-Zweden. Tij dens de gemeenteraadsverkiezin gen- van 2006 kreeg de politieke partij relatief veel stemmen in ver gelijking met andere regio's in Zweden. Volgens de laatste peilin gen kan de SD in september reke nen op 4 tot 6 procent van de stemmen voor het landsparle- ment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4