sport 143 Stavenisse verlaat laatste plek op slotdag afscheid met zevenklapper Kruiningen moet in beslissingsduel degradatie afwenden Corn Boys speelbal van gretig Patrijzen Zeelandia Middelburg na 9-0-zege kampioen Kwadendamme houdt Robur op 0-0 Hansweertse Boys blijft in slot overeind Volharding legt NVS na rust over de knie Vosmeer verslikt zich in DZC'09 Van Klooster redt punt voor Lebo VIERDE KLASSE B Vosmeer klaar voor nacompetitie maandag 3 mei 2010 ■aniiiiiiHiiiiiiiiiiBiiiinniii MNNNMMNM waeMaiMiiiMrmiJWfii MIDDELBURG Zeelandia Middelburg is gisteren kampioen geworden in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. De ploeg won op de slotdag van de competitie met 9-0 van ZPR'84. Bij rust was het 2-0. Hoeven, dat voor afgaand ook op 44 punten uit 21 duels stond, verloor de laatste wed strijd thuis van Meto. Zeelandia Middelburg degradeerde vorig seizoen uit de derde klasse. KWADENDAMME Eerder dit voetbalseizoen bezorg de Kwadendamme Robur, de Goe- se kampioen van de vijfde klasse B, zijn eerste en enige thuisneder laag. Op de slotdag van deze com petitie werd het onderlinge treffen een wedstrijd waarin het spel wel op en neer golfde, maar er na genoeg geen doelrijpe kansen wa ren. RENESSE Hansweertse Boys heeft gisteren in de vijfde klasse B met 2-3 bij Renes- se gewonnen. Tim Jacobusse zorg de in de eerste helft voor de 0-1 en in de tweede helft voor de 1-2. Frank Quakkelaar zette zijn ploeg snel daarna op 1-3. Jeffrey Over- weel en Dennis Huttinga (straf schop) scoorden tegen. In de slotfa se ging Renesse nog op jacht naar de 3-3. OVEZANDE Zondag-vijfdeklasser Volharding won op de slotdag met 3-1 van NVS. Voor rust kwamen beide ploe gen niet tot scoren, maar na de thee was het al snel tweemaal raak. De bezoekers kwamen op 0-1, maar al snel bracht Bart Terra Vol harding op gelijke hoogtei. Ramon Verbart en Barend Schik bepaalden de eindstand op 3-1. DREISCHOR Vosmeer is gisteren in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal met 2-1 onderuit gegaan bij DZC'09. Karst van de Linde en Jimmy Ver sluis waren in de eerste helft trefze ker voor DZC'09. De tweede helft was rommelig, waardoor beide ploegen nauwelijks aan voetballen toekwamen. Kort voor tijd werd het 2-1 door een van richting veran derd schot van Jeffrey Kruf. LEPELSTRAAT Zondag-vijfdeklasser Lewedorpse Boys sloot af met een 3-3-gelijkspel bij Lepelstraatse Boys. Job Segers opende namens de thuisploeg de score. Marcel Rooze zorgde met twee treffers, respectievelijk num mer 25 en 26 van dit seizoen, voor een 1-2-ruststand. Na de 2-2 en 3-2 van de Brabanders scoorde Dave van Klooster nog in de slotminuut. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Door een 4-1-zege bij WIK'57 sloot Stavenisse het voetbalseizoen 2009-2010 af met een twaalfde - en voorlaatste - plaats in de vierde klasse B. Vos meer klopte kampioen Smerdiek met 2-1 en opent de nacompetitie met een uitwedstrijd tegen SPS. Die ploeg sloot de competitie af met een teleurstellend 1-1-gelijk- spel tegen Chrislandia. SPS-Chrislandia 1-1: SPS was niet in goeden doen en dat werd geïllus treerd door een gemiste strafschop. Na een overtreding op Stefan Bo- gers miste Ramon Voshol bij een o-o-stand vanaf elf meter. Later was het wel raak. Na een afgesla gen corner kwam Jan-Pieter Bevel ander in balbezit. Hij bediende Jorn Elenbaas, die via de binnen kant van de paal doel trof: 1-0. Een slechte inspeelpass van Ap van de Belt leidde tot de gelijkmaker van Raymond Heinsius. Smerdiek-Vosmeer 1-2: Smerdiek kwam uit een vrije trap van Leroy Pors nog wel aan de leiding, maar de druk was duidelijk van de ketel bij de thuisploeg. Vosmeer, dat in het ritme wilde blijven voor de na competitie, kwam na een verdedi- gingsfout via Jaouad Allouchi aan de gelijkmaker. Na een scherpe counter zette Mourat Tihani Vos meer op voorsprong. Vlak voor tijd kreeg Erik van Haaften nog wel een grote kans op de 2-2. FSV-Waarde 6-0: Waarde kon nau welijks wat uitrichten tegen FSV, dat klaar lijkt voor de nacompeti tie. Edward de Rooij was met vier treffers een grote plaag voor de ver dediging van Waarde. Voor rust opende hij de score en in de twee de helft maakte hij de 4-0, 5-0 en 6-0. Tussendoor hadden Bas van Sprundel, voor rust, en Raymond mgranHM De Middelburgers sloegen echter terug en door twee goals van Alexander Bom namen ze de lei ding. Wilfred van den Dries en Harm Fluijt stelden vlug orde op zaken, waardoor de ruststand 3-2 was. Arnold van Gemerden maakte in de tweede helft een zuiver hat trick, waarna Alexander Bom nog zijn derde maakte. Apollo'69-Nieuwland 0-4: Voor de thuisclub stond er weinig meer op het spel, terwijl Nieuwland nog voor de tweede plek voetbal de. André Goedhart en Janot Joos- se schoten de bezoekers naar een o-2-voorsprong bij rust. In de tweede helft bleven de machtsverhoudingen identiek aan helft een. Apollo moest het vooral van counters hebben. Hans van Ginkel kreeg de grootste kans op een thuistreffer, maar zijn schot werd gekeerd door de paal. Michel Carol en Joachim Springer brach ten de eindstand naar 0-4. SVD-Wemeldinge 1-5: Wemel- dinge had bij rust (0-0) nog maar tien man over door een rode kaart voor Pieter Bolle na aanmer kingen op de grensrechter. Pas in de laatste dertig minuten kwa men de gasten op stoom. Ivo Lo- kerse scoorde dankzij zijn snelle benen driemaal, afgewisseld door de kopbal van Wilco Zuijddijk en de slottreffer van Christian Bras. Alex Lievense wist de Wemelding- se verdediging te omzeilen en te door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Op de slotdag in de derde klasse A van het zaterdag voetbal verloor Kruiningen op ei gen veld met 2-1 van Kapelle. Om dat Spui een punt pakte tegen DFS speelt Kruiningen een beslis singsduel tegen de Zeeuws-Vla mingen. De verliezer degradeert. Nieuwdorp, dat de nacompetitie voor promotie naar de tweede klasse in gaat, blameerde zich met een 7-0-nederlaag tegen Yerseke. Nieuwdorp-Yerseke 0-7: Nieuw dorp kreeg bij 0-0 twee grote kan sen, maar het vizier van Niels Mul der en Roderick Gakeer stond niet op scherp. Yerseke creëerde voor rust vier mogelijkheden en trof drie keer doel. Michel de Rooij opende in de achtste minuut de score en via Frank en Rody Bak ker liep Yerseke voor rust uit naar 0-3. De Rooij deelde vlak na rust met de 0-4 de doodsteek uit. Nieuwdorp zakte weg en liep nog tegen treffers op van Rody Bakker, Elco de Schipper en Jarno van de Kreeke. Kruiningen-Kapelle 1-2: De wed strijd begon nog goed voor Krui ningen, want uit een voorzet van Gert-Jan van de Pol zorgde Urvin van Hekelen voor de 1-0. In de tweede helft bleek dat Kapelle de sportieve plicht deed, want door een treffer van Jasper de Troije kwam de ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse op gelijke hoogte. Marco den Deurwaarder bezorgde Kapelle daarna de voor sprong. In de laatste minuut was Kruiningen nog dicht bij de broodnodige gelijkmaker, maar Edwin van Houte raakte de paal. AZW-Colijnsplaatse Boys 5-0: Colijnsplaatse Boys had niets in te brengen bij AZW, dat met de overwinning directe promotie naar de tweede klasse afdwong. Mustafa Yilmaz (3x) en Corné Langendoen zorgden voor een 4-0-ruststand. In de vijftigste mi nuut verzorgde Bert Apperlo de 5-0. De Meeuwen-SKNWK 3-1: Fahrid Quadirzada 1-0, Eddie Matthijsse 2-0, Timo Verkaart 2-1, Kevin Janse 3-1. Spui-DFS 2-2: Kevin Veerhoek 0-1, Johan Meulbroek 1-1, Leonard van Floresteijn 1-2, Mark van Minnen 2-2. VCK-De Noormannen 0-3: Bart Dek kers 0-1, Jacco Cijsouw 0-2, Niels Ga- brielse 0-3. Lingen, na rust, de andere twee treffers verzorgd. WIK'57-Stavenisse 1-4: De strijd om de elfde plaats werd beslist in het voordeel van de bezoekers. Sta venisse leidde bij rust door treffers van Perry Potappel en Jos van der Jagt al met 0-2. Na de hervatting zorgde Potappel met zijn zevende treffer in twee duels al voor de 0-3. WIK'57 kwam door een doelpunt van Jeffrey van Kooten nog wel te rug tot 1-3, maar het slotakkoord kwam van Lorenzo van Haaften. Hij hielp Stavenisse aan een vierde treffer. Brouwershaven-Vrederust 4-1: Pa trick Berrevoets 1-0, George Barnes 2-0, Jurrian de Ruiter 3-0, Nicolai Vos 4-0, Arjan Boeijkens 4-1. Mevo-Halsteren 3-4: Thomas Vos 1 -0, Dennis van de Avert 1-1, Erik Goossens 1-2, Dennis van de Avert 1-3, Erik Goossens 1 -4, Sander de Vries 2-4, Matthijs Heeres 3-4. Spelmoment uit de derby Kruiningen-Kapelle, die door de gasten gewon nen werd. foto Willem Mieras kende voor het enige SVD-doel punt. Bevelanders-Domburg 0-3: Chiel Maranus schoot Domburg in de eerste helft naar de 0-1. Na rust tilden Sander Willemse en Ronald Hendrikse de stand naar 0-3. Domburg, dat getraind wordt door Goesenaar John Tahapary, gaat nu de nacompetitie in. Cadzand-Borssele 1-4: De Borsselse ploeg was goed op dreef in Zeeuws-Vlaanderen. Wil- lian Boone zorgde voor 0-1 bij rust. In de tweede helft zorgden Petar Dojcinovski (2x) en Avner van der Westen voor nog drie Borsselse treffers. Patrick Vercoute- ren scoorde nog tegen voor Cad- zand. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Patrijzen heeft het seizoen in de vierde klasse B van het zondagvoetbal beëindigd met een 4-0-overwinning op het al ge degradeerde Corn Boys. Luctor'88 kwam een remise overeen met Jong Ambon: 1-1. Voor zowel Pa trijzen als Luctor'88 zit het sei zoen er nu op. Corn Boys-Patrijzen 0-4: Al snel werd duidelijk dat ook het laatste duel in de vierde klasse de thuis ploeg geen punten zou gaan ople veren. Joren Lammers scoorde voor rust twee keer. Ook in de tweede helft waren de voetballers uit 's-Heerenhoek be ter. Edwin Capello en Richard Hardenbol zorgden voor nog twee doelpunten en de 0-4-eind- stand. Luctor'88-Jong Ambon 1-1: In een matige wedstrijd vielen er weinig doelrijpe kansen te note ren. Dit had in Heinkenszand een o-o-stand halverwege als gevolg. In de tweede helft werd Luc tor'88, dat met enkele B-junioren binnen de lijnen aantrad, op ach terstand gezet door Ferry Saban- dar: 0-1. Twintig minuten voor het einde kwam de thuisploeg langszij via Serge de Blaeij: 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49