sport 141 Idigd als kampioenen ma Karakteristiek Duncan van Moll is niet op tijd uit bed Snookeraar Higgins in beklaagdenbank Ode aan trainers en selectie AZVV Drogba naar WK met pijnlijke rug maandag 3 mei 2010 Hoek-Spakenburg 4-2 (2-1). 8. Stijn Mahieu 1-0, 11. Thijs Hou wing (strafschop), 45+2. Koen Ver- syp 2-1, 73. Josimar Pattinama 3-1, 85. Ferry Alfons 4-1, 90+4. Ivo Rot- tiné 4-2. Scheidsrechter: C.J. van Ewijk (Utrecht). Gele kaart: Jurgen Lan- duyt (Hoek), Salim Amerzgiou en Maarten Woudenberg (beiden Spa kenburg). Aantal toeschouwers: 1200. Hoek: Lieven de Veirman (87. Joan van Belzen); Jurgen Landuyt, Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Mi chael Koné; Ferry Alfons, Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu, Musaba Selemani (86. Thomas Ragut); Koen Versyp (71. Regilio Pinas) en Josimar Pattinama. Bij Hoek mocht Joan van Belzen drie minuten voor tijd nog even Lieven de Veirman aflossen. De naar Vlissingen vertrekkende doel man kon daardoor in de laatste thuiswedstrijd ook nog even mee doen. „Dat heeft Joan verdiend", zei Gaby Demanet. De voorbereiding van Hoek op het eerste seizoen in de topklasse begint waarschijnlijk al eind juni. „We hebben een aanbod om op 29 juni tegen Cercle Brugge te spelen", aldus Demanet. „Alle spe lers krijgen een loopschema voor zes weken mee. Voor die wedstrijd trainen we dan één of twee keer, om daarna nog een week rust te nemen." De 'echte' voorbereiding van Hoek start dan op 5 juli. De competitie start op 21 augustus. keeper Sven Taberima) werden niet eens opgesteld. Daardoor was het vooral schijn dat de Zeeuwen na de rust in kwaliteit ver boven de tegenstander uitstaken. Stijn Mahieu, Koen Versyp (beiden voor rust), Josimar Pattinama en Ferry Alfons scoorden, voor Spa kenburg waren Thijs Houwing (strafschop) en Ivo Rottiné de af makers. Zo'n twaalfhonderd mensen wa ren er getuige van, in de topklasse rekent Hoek bijna op het dubbele. „Het wordt een hele toer om het elftal zo te versterken dat we goed meekunnen in de topklasse", zei Nico Boussen in de vip-room te gen de sponsors. Voor vijf spelers uit het elftal van nu (Demanet wilde voorlopig al leen Mahieu en Alfons noemen) is ook volgend jaar een belangrijke rol weggelegd. Hoek gaat vooral op zoek naar een topspits, die goed moet zijn voor twintig goals in een seizoen. Josimar Pattinama krijgt veel krediet na wat hij dit jaar heeft laten zien. Demanet: „Ik heb in België nog gewerkt met Tom de Sutter, die nu bij Ander- lecht speelt. Maar ik vind Pattina ma een betere voetballer, hij moet alleen nog leren werken." Bennie Langeraert trok na de vie ring op het veld ook champagne flessen open in de bestuurskamer. Karla Peijs was er niet, de toost op de promotie werd uitgebracht met onder anderen Harry van Wave- ren (gedeputeerde van sport), Jo hn Bravenboer, die zo'n veertig jaar geleden de aanzet gaf tot wat zijn club nu heeft bereikt, de trai ner en de sponsors. Het voetbal van die middag was achteraf gezien maar bijzaak ge weest. Het meest opzienbarend was de reeks van drie zeges op rij die Demanet tegen Spakenburg af sloot. Zo'n kunststukje, vertelde hij, heeft hij in België één keer eer der uitgehaald. „Maar dit is straf fer", vond hij. „Het is een soort zelfmoordactie geweest, omdat ik in één week een elftal op scherp moest zetten." De Belg wil nu graag een tweejarig contact om op de langere termijn aan een elftal te kunnen werken. „Ik weet dat club daar niet voor is, maar we moeten toch eens goed praten." dere linie minimaal één echte ver sterking nodig hebben. Types als John Schot en Istvan Bakx, die hier ook hebben gespeeld en het verschil konden maken. Ik heb er vertrouwen in dat er straks een goede selectie staat. Dat krijgen ze altijd wel voor elkaar hier." Tim Mechelinck, Regilio Pinas, Jur gen Landuyt, Michael Koné, Musa ba Selemani en Alfons blijven ze ker. Thomas Ragut, Giovanni Siere veld en Stijn Mahieu hebben aan gegeven dat ook te willen. De kans dat Hoessein Bouzambou, die de laatste weken weinig meer aan bod kwam, vertrekt is ook aanwe zig. De talentvolle Mark Schuit (18, Kloetinge) heeft aangegeven niet naar Hoek te komen. Ferry Alfons (links), Giovanni Siereveld, Stijn Mahieu, Regilio Pinas en Musa ba Selemani bejubelen topscorer Josimar Pattinama. foto Peter Nicolai „Nu is Inter door en werden we na afloop weer geconfronteerd met de Mourinho-show. Niet een klein beetje klasse tonen door eerst naar Pep Guardiola of Xavi te gaan, maar meteen alle aan dacht naar zich toe trekken. Sorry hoor, maar ik zal er nooit aan kunnen wennen." Oud-international Wim Kieft over Internazionale-coach José Mourinho. In De Telegraaf. „Ik vind water alleen lekker als het warm is. Een douche moet ook goed warm zijn. Ik heb van Peru tot Columbia, toen ik op reis was, dik anderhalve maand niet kunnen douchen met warm wa ter. je went er wel aan, maar die eerste twee weken... Mijn god, lie ver niet douchen dan wel." Surfster Marcelien de Koning. In Sportweek. „Ik heb een moeilijk en zwaar leven gehad. Toen ik vijftien jaar was overleden mijn ouders kort na elkaar. Ze werden ziek. In Ivoorkust heb je dan een probleem, want de medische hulp is niet zo goed als in Nederland. Mijn vader was al 78 jaar, mijn moeder jonger. Opeens ben je wees." Feyenoorder Sekou Cissé over zijn jeugd. In VI. „Hij praat met niemand, hij heeft geen ploeggenoten om zich heen, hij is altijd in zijn uppie. Er zijn wel meer renners die terug komen na een dopingschorsing, maar bij hem is het toch anders dan bij renners als David Millar en Ivan Basso. Die hebben be kend, hij niet. Er is in het peloton maar één grotere paria dan hij: Riccardo Riccö." Wielrenner Bram Tankink over Aleksandr Vinokourov. In De Pers. Het was zaterdagmiddag een aangename verras sing. Duncan van Moll, de spelbepaler van Spakenburg die in de basisopstelling ont brak, wandelde na 35 minu ten ineens voor de tribune langs, op weg naar de dug out. „Duncan is geblesseerd", verklaarde de voorzitter tij dens de rust met een stalen gezicht. Het echte verhaal was dat Van Moll zich op de ochtend na Koninginnedag had verslapen. De bus vertrok om 10.30 uur, maar zonder Van Moll. Die kwam iets later naar Hoek. Met de auto. De internationale biljart en snookerbond (WPB- SA) start een onderzoek naar omkoping. John Higgins, de Schotse nummer één van de wereld, zou volgens News of the World onderhandeld heb ben over het aannemen van 261.000 pond. In 'ruil' daar voor zou Higgins met opzet frames en wedstrijden, die la ter dit jaar op het programma staan, verliezen. Higgins is door de WPBSA voorlopig ge schorst. Higgins werd eerder deze week in de tweede ronde van het WK in Sheffield uitge schakeld. Rinus de Koeijer was zater dag na de promotie van AZW naar de tweede klasse een gelukkig man. Overtuigd van de goede afloop in het be slissende competitieduel met Colijnsplaatse Boys had het manusje-van-alles van de Axelse voetbalclub alvast een lofzang op de trainers en de spelers op papier gezet. De 74-jarige AZW-fan sprak zijn onvoorwaardelijke steun uit aan 'zijn jongens'. Hij besloot met de woorden: „Hopelijk kan en mag ik het volgende seizoen hetzelfde werk weer voor jullie doen." Didier Drogba heeft dit weekeinde laten weten de operatie aan zijn rug tot na het wereldkampioenschap voetbal uit te stellen. De aan valler van Ivoorkust heeft last van een hernia. Hij zou aan vankelijk de komende week onder het mes gaan. „Ik neem geen risico", stelt de spits van Chelsea. „Als ik me nu laat opereren loop ik de kans het WK te missen. Dat wil ik onder geen enkele voor waarde." Didier Drogba, die al maan den last heeft van zijn rug, is een van de sterspelers van Ivoorkust. Patrick Pothuizen is de nieuwe recordhouder wat betreft het aantal ontvangen gele kaarten in de eredivisie. De bijna 38-jarige verdediger van NEC kreeg gisteren in de thuiswed strijd tegen Ajax de 84e boeking uit zijn loopbaan voor een op zichtige handsbal. Pothuizen had tot gisteren het record sa men met Jean-Paul de Jong, de oud-prof van FC Utrecht, in bezit. Barry van Galen, die ook niet meer voetbalt, neemt met een totaal van 82 boekingen de derde plaats in. eren Gideon Imagbudu (derde van links) en Geert Bosscfiaart. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47