de finish sport 139 Vlissingen gaat vol vertrouwen nacompetitie in, RCS blameert zich Verliezend SSV'65 loopt directe promotie mis Halve finale beker Smerdiek vierde na nederlaag bij kampioen Kloetinge speelt op 12 mei de halve finale van de districtsbeker tegen Vlissingen. Het duel is in Vlissingen en begint om 19.30 uur. maandag 3 mei 2010 Vlissingen-spits Sinan Coban scoort tegen IFC. foto Lex de Meester door Jan Dagevos HEERJANSDAM - De ghettoblaster in de kleedkamer barstte na afloop van het duel met Heerjansdam (2-2) bijna uit zijn voegen. Kloetin ge vierde de promotie naar de hoofdklasse van het zaterdagvoet bal met opzwepende housemu ziek. Maar misschien was het lied 'bloed, zweet en tranen' van André Hazes toepasselijker geweest. De Bevelandse formatie haalde strom pelend de finish. Kloetinge bleef in de eerste acht wedstrijden van het seizoen onge slagen en leek onaantastbaar. Tot dat Rijsoord op 14 november van het vorig jaar zand in de machine strooide. De 4-0-nederlaag werd als een incident beschouwd, maar het was het begin van een mindere periode. Kloetinge pakte bij tijd en wijle zijn overwinningen nog wel mee, maar haalde nimmer meer het niveau van de opening van het seizoen. De vertwijfeling sloeg in de laatste periode helemaal toe. Kloetinge bleek fragiel en labiel. Het resultaat was ernaar: vijf pun ten uit de laatste zes duels. De promotie moest daarom op de slotdag van de competitie worden gerealiseerd, tegen kampioen Heer jansdam. Kloetinge pakte het broodnodige punt, maar ook nu ging het niet vanzelf De eersteklas ser moest er diep voor gaan. „Het laatste gedeelte van het seizoen is erg zwaar geweest", zei trainer Cees Houtepen na afloop. „We hebben ons afgevraagd waardoor het kwam, maar het was moeilijk om de vinger op de zere plek te leg gen. Het scoren ging minder, som mige spelers waren minder in vorm en de lange winterstop heeft ons ritme ook gebroken." In zijn opsomming van mogelijke oorzaken had Houtepen het niet door Tom Vennink GOES - Zaterdag-tweedeklasser SSV'65 is er niet in geslaagd te pro moveren op de slotdag van het re guliere seizoen. De Goese ploeg verloor thuis met 4-2 van Duive- land. Het elftal van trainer Alexan der van Keulen speelt nu nacompe titie. FC Dauwendaele versloeg Zaamslag (2-1) en is al wel zeker van de stap naar de eerste klasse. SSV'65-Duiveland 2-4: Vanaf het eerste fluitsignaal kreeg Duiveland het vuur na aan de schenen gelegd door een scherp SSV. De felle start van de Goese club mondde uit in een vroege voorsprong, gecreëerd door de nauwkeurige lob van Jan Baaijens. Dennie le Comte stelde orde op zaken in de twintigste mi nuut: 1-1. SSV'65 bleef dreigend in de twee de helft en kwam uiteindelijk op over gemakzucht („Daar heb ik niets van gemerkt") of een gebrek aan mentale weerbaarheid, maar het viel de laatste weken toch niet te ontkennen dat Kloetinge in de wedstrijden waarin het op achter stand kwam, de schade nimmer kon herstellen. En dat er op nieuw puntenverlies soms wel heel laco niek werd gereageerd. „Vergeet niet dat we een heel jonge ploeg heb ben", zei Houtepen. Die jonge formatie mag het vol gend seizoen in de hoofdklasse gaan proberen. Verschillende spe lers (Jaco van der Schee, Jaap Esser, Daan Esser, Björn Quartel, Mark Schuit, Rick Mulder) hebben toege zegd de club trouw te blijven, met anderen (Corné Schilperoort, Mer- vin Niemantsverdriet, Maarten van Rosevelt) worden deze week afron dende gesprekken gevoerd. Verder komen Ingmar Quist (Zierikzee) en Ad van Meel (Halsteren) de gele deren versterken. „Voor een trainer komen de moeilijkste weken er nog aan", zei Houtepen. „Je weet nooit wat er allemaal nog op de transfermarkt gaat gebeuren. We zullen in elk geval heel creatief moeten zijn, want het budget blijft hetzelfde als dit seizoen." Kloetinge kampt nog altijd met de naweeën van de perikelen met de belastingdienst. Daarnaast heeft het verbeteren van de accommoda tie eerste prioriteit gekregen. „Het is niet anders", zegt Houtepen. „We zullen in de hoofdklasse waar schijnlijk de club zijn met het klein ste budget." Heerjansdam-Kloetinge 2-2 (1-2). 6. Mo Ben Sadik 1-0, 32. Daan Esser 1-1, 45. Daan Esser 1-2, 90. Kenny Papa 2-2. Scheidsrechter: B. L. J. M. M. Elis- sen (Udenhout). Gele kaart: Mo Ben Sa- dik, Mo Auassar (beiden Heerjansdam). Rode kaart: 81. Joren van de Linden (Heerjansdam) wegens grove overtre ding. Aantal toeschouwers: 150. 2-1 door Thomas Mattheijer. Na een lastige fase voor Duiveland pakten de gasten de draad weer op. Tien minuten na de 2-1 bracht Ronald Zwager zijn ploeg weer op gelijke hoogte. Duiveland nam de wedstrijd volledig over van het ver moeid rakende SSV. Marcel Zwa ger wist de stijgende lijn om te zet ten in de 2-3 in de 88e minuut. Ro nald Zwager zette de puntjes op de i en schoot de 2-4 binnen. Arnemuiden-Oostkapelle 1-1: Arjen Pattenier 0-1, Maarten Brasser 1-1. Zwaluwe-Serooskerke 6-0: Terry Schonk 1-0, Gijs van der Made 2-0, Lu- kas Eppinga 3-0, Lukas Eppinga 4-0, Lu- kas Eppinga 5-0, Jordy Bollaart 6-0. Bruse Boys-Veere 5-0: Peter Willemse 1-0, Mats Willemse 2-0 en 5-0, Gerard Vogel 3-0, George Geluk 4-0. FC Dauwendaele-Zaamslag 2-1: Ad Verlinde 0-1, Stefan Joosse 1-1, Davy Ernest 2-1. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De voetballers van zondag-eersteklasser Vlissingen beginnen met een goed gevoel aan de nacompetitie. De Walcher- se equipe versloeg gisteren in de laatste competitiewedstrijd IFC met duidelijke cijfers: 4-0. RCS, dat ook in de nacompetitie uit komt, leverde tegen Dongen een wanprestatie en ging met 5-0 ten onder. Vlissingen-IFC 4-0: Vlissingen heeft een week voor het begin van de nacompetitie de juiste ca dans weer te pakken. De formatie van trainer Ruud Pennings leverde tegen IFC prima werk af, domineerde de gehele wedstrijd en gaf geen enkele kans weg. „We zijn in onze opzet ge slaagd", stelde de oefenmeester na derhand vast. „We hebben geen schade opgelo pen en enkele spelers nog rust kunnen geven." Zo kwamen Joffrey Geldof en Björn Langeveld niet in actie. Zij zijn nog geblesseerd, maar kun nen volgende week in de nacom petitie waarschijnlijk wel spelen. Verder deden Jonathan Constan- cia en Sinan Coban een halve wedstrijd mee. Beiden waren ver antwoordelijk voor de 2-0-rust- stand. Na de pauze voerden Kjell van der Haeghen en Rudley St. Jago de score op tot 4-0. Dongen-RCS 5-0: Trainer Michel Leonhart van RCS was na afloop van de wedstrijd hevig teleurge steld in zijn spelersgroep. „Het was een beschamende verto ning", oordeelde de oefenmeester. „Op Arvid Pieterse en Yordy Nij- land na haalde niemand een vol doende. Volgens mij hadden de spelers Koninginnedag nog in de benen. Er zat totaal geen spirit in het team." Bij RCS werden Dennis de Nooijer, Gérard de Nooijer en André Siereveld met het oog op de nacompetitie gespaard. „Ande ren kregen een kans en dan mag je verwacht dat die mensen iets willen laten zien, maar ze maken het mij wel hel erg makkelijk", zei Leonhart. „Ik ben hier absoluut niet blij mee. Ik vind dat je altijd je sportieve plicht dient te vervul len, maar we hebben geen mo ment die indruk kunnen wek ken." Bij rust keek RCS al tegen een 2-0-achterstand aan. „We stonden na een kwartier al met 2-0 ach ter", foeterde Leonhart. Na de pauze liep de thuisclub uit naar 5-0. Dongen wacht overigens een be slissingsduel met De Valk voor de titel in de eerste klasse C. MIDDELBURG - De voetbalsters van eersteklasser Smerdiek hebben za terdag met 3-0 verloren bij kam pioen Stedoco. Smerdiek eindigde het seizoen als vierde. Stedoco-Smerdiek 3-0: Smerdiek moest zich vooral beperken tot voetbal op de eigen helft. De defen sie werd na twintig minuten in de luren gelegd toen een Stedo- co-schot de linies doorkruiste en doel trof Tien minuten later kon de bal opnieuw uit het net worden gevist. De grootste kans op een Smerdieks doelpunt kwam van An- gelique Hage. Ze kapte zich vrij voor het doel, maar faalde in de af werking. Stedoco sloeg in de slotfa se nog eenmaal toe. Oostkapelle-Wartburgia 2 4-0: Marieke Kwast opende de score voor rust en verdubbelde hem in de tweede helft. Anne Lavooij en Kelly van der Knaap zorgden voor de 3-0 en de 4-0. SSV'65-voetballer Salim Sandee wordt in de rug gezeten door een voetbal ler van Duiveland. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45