381 sport GPC wint tamme derby Kloetinge haalt strompelend^ Nacompetitie resteert voor Goes Van Damme zegeviert na vrije val in seizoensslot in cross Wemeldinge HOOFDKLASSE Kloetinge keert na twee seizoenen terug in de hoofdklasse van het amateurvoetbal. De Bevelandse voetbalploeg stelt op de slotdag promotie veilig. maandag 3 mei 2010 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Terneuzense Boys kon in de laatste wedstrijd van de eerste klasse C niet imponeren. De Zeeuws-Vlamingen maakten een ongeïnspireerde indruk en verloren met 1-2 van het tot de na- competitie veroordeelde GPC Vlis- singen. Volgens trainer Karl Vergouwen gebeurde dat in een wedstrijd om des keizers baard. „Ik heb in de rust gevraagd om in elk geval voor hun club te spelen. Maar op de één of andere manier zat Konin ginnedag nog in de benen." GPC, dat in de basisformatie aan trad met vier spelers uit het twee de elftal, profiteerde ervan. „Het was voor ons een wedstrijd waar in het nergens meer om ging", zei Mathijs Lugtenburg, die zelf ge schorst aan de kant bleef „We wil den de nacompetitie in gaan met een goed gevoel, maar niet ten koste van alles. Aan inzet heeft het ons niet ontbroken." De bezoekers kwamen halverwe ge de eerste helft op voorsprong door een treffer van Meivin Cal- jouw. Silvano Tuhuleru verdubbel de de marge in de tweede helft. Kort voor tijd kon Abubakar Kou- rouman de pijn voor de thuis ploeg nog enigszins verzachten (1-2). „Je kon echt merken dat er niks meer op het spel stond", zei Ver gouwen. „Snappen doe ik dat niet. Het komt in elk geval niet voor in het karakter van Karl Verg ouwen en zijn assisitent Arie Dek ker." Na een warm pleidooi voor aan andere instelling voetbalden de oranjehemden in de tweede helft wel beter. „We kwamen redelijk uit de startblokken", vond Vergou wen. Het leidde tot kansen voor Gokhan Ersahin, Djamel Buyse en Ruud Hoogesteger. „Scoren deden we niet, maar ik kreeg weer wel het idee dat ik het op voetbalveld stond", zei de trainer veelbeteke nend. Kloetinge heeft in de eerste klasse C de minst gepasseerde defensie. De ploeg in casseerde zestien treffers in 22 duels. 1 >2$? És tpi K'-ji «NÉ y- aeai <4f, -> v ■.v,''"' - Kloetinge viert de promotie naar de hoofdklasse. foto Rob Kamminga I nul l—iWHIlil—1IBI1 llili li' IIMII' wii'—li 1 mi 11' li Iiiiiiiui Ih uil Ui GOES - Wekenlang was Goes titel kandidaat nummer één, maar op het moment dat de prijzen ver deeld werden in de tweede klasse gaf het elftal van trainer Kees van der Sluis niet thuis. Door twee doelpuntloze gelijke spelen en twee nederlagen (gisteren 4-2 te gen RKDVC) duikelde Goes naar de vierde plaats en resteert de na competitie om te promoveren. Ko mende zondag wacht daarin Ne- melaer. Goes-RKDVC 2-4: Nadat de mid denmoter uit Drunen op 0-1 was gekomen, moest Goes al snel met tien spelers verder. Lionel Fitsch ontving nog voor rust zijn tweede gele kaart en kon vroegtijdig ver trekken. Kort na rust zorgde Gert-Jan Tie- rie toch voor de gelijkmaker. De thuisploeg zag de gasten vervol gens op 1-2 en 1-3 komen. Robin de Pagter zorgde vanuit een vrije trap voor de aansluitingstreffer. Jordy den Toonder had de 3-3 op zijn pantoffel, maar hij miste de strafschop. Snel daarna gooide RKDVC de deur in het slot. Goes begint in de nacompetitie te gen Nemelaer. Het team speelt eerst uit in Haaren. Terneuzen-Dubbeldam 7-2: De Zeeuws-Vlaamse ploeg eindigde door de zege op de vijfde plaats, maar weet pas woensdagavond of het de nacompetitie voor promo tie in mag. Terneuzen is daarbij af hankelijk van het resultaat van EBOH. De ploeg uit Dordrecht beëindigde de competitie als nummer drie en speelt daarom woensdagavond te gen EFC uit Eersel, dat derde werd in de tweede klasse F. Als EBOH wint, promoveert het team naar de eerste klasse en mag Terneuzen evenals Goes en Haarsteeg nacom petitie spelen. Verliest EBOH ech ter, dan gaat de Dordtse club de na competitie in en staat Terneuzen met lege handen. De conclusie mag dan zijn dat de ploeg van trainer Diederik Hiensch het meteen na de winter stop heeft laten liggen. Door vier nederlagen op rij raakten de bo venste plaatsen uit het zicht. Terneuzen begon eigenlijk pas weer te draaien toen Diederik Hiensch de jonge Fabian Wilson als aanvaller had geposteerd. De ploeg kreeg daardoor meer diepte in het spel en scoorde makkelijker. Tegen Dubbeldam maakte Wilson er gistermiddag twee, de 3-0 en de 6-1. De andere goals kwamen op naam Dominique Verlinde (2x), Niels Burm, Jordy den Bremen en Tom Janssen. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Motorcrosser As- win van Damme uit Zuiddorpe was zaterdag de sterkste crosser in de tweede wedstrijd voor het club kampioenschap van MC De Sproeier in Wemeldinge. In de sterkste klasse - de gecombi neerde MX 1 en MX 2 - was het in beide manches van begin tot eind spannend. In de eerste manche ging Jan Peter van der Weele lang aan kop. Voor de crosser uit Brou wershaven zat echter het venijn in de staart. Twee ronden voor het einde ging de 22-jarige autoverko per in de fout. Hij schoof onderuit en moest toezien hoe drie rijders hem voorbij snelden, onder wie Aswin van Damme. Die won ook, voor Thijs Lampio en Bart Kuzee. In de tweede manche pakte thuis- rijder Frank Rottier topstart. Hij werd echter al in de openingsron de door Van der Weele en Kuzee gepasseerd. In een superspannen- de slotfase wist een matig gestarte Van Damme Kuzee nog te achter halen, maar Van der Weele was niet meer te achterhalen. Ook bij de 85a: was het spannend. Uiteindelijk gingen Marvin Boone uit Yerseke (grote wielen) en Jor dan Lee van Maaren (kleine wie len) er met de winst vandoor. Jeremy van de Goor uit Vlissingen kon in deze klasse om een bijzon dere reden niet aan de start ko men. Het dievengilde was er in de nacht voor de wedstrijd met zijn crossmotor vandoor gegaan. De motor van vader Mykel waren ze vergeten. Hij won afgetekend bij de veteranen. Bij de 65CC was geen kruit gewas sen tegen Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44