geeland 113 kwam in Goes terecht Rattenbouillon om te overleven Politie zoekt getuigen van mishandeling Executieverkoop Gastrijder Johan Baas wint ringrijden Zang en orgelconcert in de Grote Kerk Bemanning veerboot redt drenkeling maandag 3 mei 2010 aMMMBSMMmUMMIWIIj ui door Luc Oggel 'S-GRAVENPOLDER - Militairen in Nederlands-Indië hebben vele ont beringen doorstaan. Ze zijn niet meer stuk te krijgen, zo lijkt het. Dat geldt ook A. Korstanje uit 's-Gravenpolder, die zaterdag zijn honderdste verjaardag vierde. Kor stanje woont zelfstandig, in het huis dat hij zo'n vijftig jaar gele den betrok. „Ik had nooit gedacht dat ik het zou halen, maar het gaat vanzelf', verklaart de eeuweling zijn respectabele leeftijd, nippend van een graanjenevertje. Korstanje is geboren in Oudelan- de. Hij diende achttien jaar als Knil-militair in toenmalig Neder lands-Indië. Toen de Japanners het land in de Tweede Wereldoorlog bezetten, werd hij gevangengeno men. Ruim drie jaar zat hij in een Jappenkamp, waar Korstanje en zijn medegevangen veel zwarte sneeuw hebben gezien. „Er was geen voedsel, dus we aten alles wat bewoog. Apen, een hond van de Japanners. We trokken zelfs bouillon van ratten." Omdat de jaren in Indië dubbel tel den, kon hij op zijn 45e met pen sioen. „Maar ik ben altijd bezig ge bleven. In een winkel, bij de bank en als boekhouder." Ook nu nog steekt Korstanje nog graag de han den uit de mouwen in de moes tuin. Korstanjes vrouw is overle den. Hij heeft een zoon, drie klein kinderen en een achterkleinkind. journaliste Griselda Molemans interviewde voor haar boek Zwarte huid, Oranje hart tientallen afstammelingen van Afrikaanse Knil-soldaten. De oudste van hen is de 98-jarige Suzanna Schotel-Rath uit Goes. foto Willem Mieras Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst A. Korstanje uit 's-Gravenpolder werd zaterdag 100 jaar. foto Willem Mieras MIDDELBURG Johan Baas uit Nieuwland is zater dag in Middelburg de grote win naar geworden van het ringrijden op het Abdijplein. De Middelburg se ringrijdersvereniging hield hier haar eerste klassementswedstrijd met 35 deelnemers, onder wie gast- rijders uit Nieuw- en Sint Joosland en Zuid-Beveland. Baas werd met 29 van de dertig ringen dagwin naar, hij won de eerste beker en de pollepel. KAPELLE In de Grote Kerk te Kapelle wordt zaterdag om 19.30 uur een zang- en orgelconcert gegeven. Mannenkoor De Lofzang uit Goes onder leiding van Ron van Ommen, Kinderkoor Jong Asaf uit Goes met als dirigent Arjan Bij de Vaate en Meisjeskoor Rhodé uit Waarde met dirigent Jan Luteijn werken mee. Het orgel zal worden bespeeld door Martin Weststra te. BRESKENS De KNRM hoefde gisteren niet meer in actie te komen om een drenkeling te redden. Snel na de alarmmelding kregen de redders het bericht dat de vrouw door personeel van de veerboot Prinses Maxima was gered. Ze had een half uur in het koude water ge legen en vertoonde onderkoelings- verschijnselen. Een warme douche op de veerboot bracht haar er bo venop. GOES - De politie zoekt getuigen van een mishandeling die al vorige week dinsdag heeft plaatsgevon den in Goes. Tussen 21.15 uur en 21.30 uur werd een man van zijn fiets getrapt op de Keizersdijk, naast de stenen brug. De 51-jarige fietser werd even daar voor ingehaald door een personen auto die daarna met gierende ban den rond een kunstwerk reed en stil bleef staan. De fietser riep iets tegen de automobilist, waarna de ze uit zijn donkergroene Renault kwam en de fietser trapte, waar door deze ten val kwam. De man brak zijn duim en kneusde enkele ribben. De politie wil graag in con tact komen met een groepje jon gens en meisjes dat bij de fietsen rekken naast Java Palace stond tij dens het voorval. Zij en andere ge tuigen kunnen zich melden bij het politiebureau in Goes of bellen naar 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41