Zeeland Five Star Farm breidt activiteiten uit Zusje www.deltaridefortheroses.nl BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 JE MJ\ II 12 SPEEL-LEERBOEROERIJ Kamperlandse ondernemers geven educatieve tak vorm Zaterdag 12 juni 2010 Viertal mishandelt horecamedewerker almanak Maandag 3 mei 2010 Afstammelinge van Afrikaanse Knil-soldaat kwam in Goes terecht 'Zeeland moet nog dit jaar in topvijf van fietsprovincies staan' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel KAMPERLAND - Speel-leerboerderij Five Star Farm in Kamperland heeft de activiteiten op het terrein aan de Baas Huisweg uitgebreid. Met onder meer een info-doecen trum, gps-tocht over het erf en een voorbeeldakker krijgt ook het leergedeelte vorm. „Het was altijd al de bedoeling om breder te zijn dan een slechtweer- voorziening", zegt eigenaar Jan Pij nenburg. Hij vormde een grote schuur een kleine drie jaar geleden om tot binnenspeeltuin met hore cagedeelte, als zogeheten Nieuwe Economische Drager. Dat gaat vol gens hem 'best lekker'. „We wor den steeds meer gevonden, ook voor verjaardagsfeestjes." De investeringen waren en zijn echter pittig. Vandaar dat de plan nen fasegewijs worden uitgevoerd. In samenwerking met de Stichting Akkerleven en met subsidie van Vi taal Platteland is het leergedeelte, dat zich voornamelijk buiten af speelt, nu zo goed als klaar. „We wilden eigenlijk begin deze maand draaien, maar er moeten nog wat puntjes op de i worden ge zet." Een bijzonder onderdeel is het var kenskot uit 1776, dat is omge vormd tot hypermodern info-doe- centrum. Het biedt een schat aan informatie over het agrarische le ven en de natuur in Zeeland. Ook is er een anderhalf uur durende gps-tocht uitgezet over het zes hec tare grote terrein. „De insteek is om ook oudere kinderen iets te bieden en bijvoorbeeld schoolgroe- pen", legt Pijnenburg uit. Verder is er onder meer nog een 'natuur- muur' in aanbouw, wordt er een dijk met knotwilgen nagebootst, is een hophaag voor Peelander bier ingeplant en is er een cowboy- en indianendorp met tipi's en wig wams in opbouw. Ook ligt er in middels een skelterparcours en is er een idee om in het Guinness Book of Records te komen met de grootste verzameling bijzondere vogelhuisjes. De Five Star Farm wordt tot nu toe feitelijk gerund door het gezin Pijnenburg. „Op termijn willen we bepaalde dagarrangementen bieden, maar dan zullen we extra personeel moeten inzetten. Die stap hebben we nog niet gezet, we willen eerst even aankijken hoe dit gaat lopen", zegt Pijnenburg. De officiële opening van de nieu we activiteiten is op 10 juni. Q www.fivestarfarm.nl In het nieuwe info-doecentrum bij de Five Star Farm kun je onder meer beleven hoe het is om tussen de fouragerende ganzen te zitten. foto Willem Mieras masm^mBÊÊmmsmmÊÊBÊÊmÊKmBÊtmÊÊÊÊÊtÊKÊÊÊÊÊsm Inschrijven: ten behoeve van - MmmmmmamÊMamssm GOES De politie heeft zaterdag rond 05.00 uur in het centrum van Goes vier mannen aangehouden wegens mishandeling van een 47-jarige ho recamedewerker. De man hoorde een hoop lawaai op straat en zag dat enkele fietsen midden op straat lagen en de weg blokkeerden. Toen hij een man daarop aansprak, werd hij even later door hem en drie an deren geslagen en geschopt. De po litie zette een diensthond in om verdere escalatie te voorkomen. Tip? redactie@pzc.nl Het gezin uit Goes zat die avond aan tafel om gezamenlijk de maal tijd te nuttigen. Zoonlief van zes is sinds korte tijd de grote broer geworden van een klein zusje. Het Goese gezin is zeer verheugd met de komst van het kleine meisje. Voor de zesjarige kleuter betekent het alleen dat hij vanaf nu moet de len en dus ook heel wat aandacht moet inleveren. Delen van de ouderlijke attentie blijkt niet altijd even makkelijk voor het jonge ventje. Tijdens het eten zit grote broer regel matig te morren en roept dan ook steevast dat hij vindt dat papa en mama meer van zijn zusje houden dan van hem. Plots zegt hij tegen zijn ouders: „Ik hou nul per uur van jullie, ik hou al leen nog maar van mijn zusje, mijn hond en de kat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39