20 I n A M E S 55 Sonic Sr Sega all-stars racing: DS, ook op de mees te andere platformen. Sega, 7+. maandag 3 mei 2010 door Maarten Pennewaard en Johan Stobbe NIEUW KARTPLEZIER Een game die je vijfjaar na de release nog ge regeld speelt, mag je best een klassieker noe men. Laatst nog hebben we met vrienden ve le uurtjes Mario Kart op de DS gespeeld. Ein delijk is er nu een geduchte concurrent: Ma rio's eeuwige rivaal Sonic stapt deze keer met zijn vrienden uit het Sega-imperium in de karts. En ja, ook Sonic Sega all-stars ra cing heeft een levensduur die eerder jaren is dan weken. Toegegeven, er is door de makers goed gekeken naar het succesvolle Mario Kart. De overeenkomsten zijn af en toe zo duidelijk dat het geen toeval kan zijn. Zo rol len er bij Mario op bepaalde circuits grote sneeuwballen over het parkoers. Bij Sonic zijn het eieren. Krabben op een strandcir- cuit? Hé, dat kenden we al. En de dozen waar geheime wapens in zitten, zijn ook niet nieuw. De wapens zelf wel, al is de uitwer king vaak hetzelfde. Een bananenschil bij Ma rio, een pylon bij Sonic, een groene of rode schildpad bij Mario, een raket en een boks- handschoen bij Sonic. De schade die de wa pens aanrichten is exact hetzelfde. Maar hoe was het ook alweer? Beter goed gestolen dan slecht bedacht. Dat gaat voor sommige onder delen van de game wel op. Maar de circuits waarop de blauwe egel scheurt, zijn uitda gend genoeg en het onderdeel missies is goed bedacht. Ringen verzamelen, overeind blijven in een afvalrace, door poortjes rijden of zombies neerschieten: de variatie is groot en de afwisseling houdt het racen leuk. Voor een solo-speler is Sonic Sega all-stars racing goed voor tientallen uren plezier. Maar hoe zit dat met de multiplayer? Helaas is de single-cardversie omslachtig. Na elke race moet de gastspeler zich opnieuw aan melden. Je kunt niet onbeperkt blijven rij den, maar moet keer op keer dat ellenlange laadproces weer door. Dat is zonde, want So nic heeft het echt in zich om te tornen aan de alleenheerschappij van Mario. MEESCHREEUWEN Ik moest deze week sterk terugdenken aan een trip naar het WK schaatsen in Japan, een paar jaar geleden. Tussen de drukke wed strijden door was daar natuurlijk ook tijd voor ontspanning. Een massage die neigde naar mishandeling of met vier collega's die typisch Japanse vorm van vertier ondergaan. Karaoke dus. Het gaat er daar iets anders aan toe dan in Nederland, waar voorin een kroeg een karaoke-apparaat wordt opgesteld en een ieder zichzelf belachelijk maakt. In Japan huur je voor een uur, twee uur of een avond een kamertje met daarin een tv, twee micro foons, een boek met duizenden titels en een knop waarop je drukt als je een drankje wilt bestellen. Verder heeft niemand last van je valse noten. Tegenwoordig kan iedereen met een spelcomputer deze situatie in eigen huis nabootsen. Karaokegames zijn er zat: Singstar, Lips en Konami's Karaoke revolution. De PS3-versie van deze laatste titel deed mij deze week terugdenken aan die mooie tijd in Japan. Een beetje meeschreeuwen met pop- klassiekers uit een ver verleden of met de hits van nu.Robert Palmer, Michael Jackson, Pink en de Pet Shop Boys. Bekende namen zitten er zat in de game. In totaal telt Karao ke revolution 75 liedjes en wie dat niet ge noeg vindt, kan online voor 0,99 euro per nummer nog talloze covers downloaden. Het voordeel van ons karaoke-avontuur in Ja pan was dat we er na het diner naartoe gin gen en al flink wat drank achter de kiezen hadden. In een kroeg is dat niet anders. Eerst indrinken om de angst te overwinnen en dan vind je dat je fantastisch zingt. Ik deed het ditmaal nuchter en moet zeggen dat dan pijnlijk duidelijk wordt dat ik niets in pro gramma's als Idols te zoeken heb. Maar bin nenkort gaan we met vrienden voor de tv zit ten met een wijntje en een biertje. Wedden dat ik dan de sterren van de hemel zing? 55 Karaoke revolution: PS3, Konami, 12+. ZWAAIEN MET EEN ZWAARD Red steel was één van de titels die gelijktijdig met de release van de Wii op de markt ver scheen. De game beloofde meteen te laten zien waar de bewegingsgevoelige besturing van de spelcomputer allemaal toe in staat was. Dat lukte slechts voor een deel. Het schieten ging nog wel aardig, maar het deel waarin je met een zwaard vocht, werkte niet. De echte bewegingen kwamen niet over op het scherm. Red steel 2 kan alleen worden ge speeld met de motion-plus, de sensor die de bewegingen nog nauwkeuriger registreert. Nu werkt het wel. Alleen een polsbeweging is niet meer genoeg. Een krachtige zwaai le vert ook echt een krachtige slag met het zwaard op. Niet alleen op het scherm, want de omgeving is echt niet meer veilig door al die zwiepende bewegingen. Er is in het twee de deel meer veranderd. De graphics bijvoor beeld. Geen realistische, Japanse omgevingen meer, maar een tekenfilmisch wilde westen. Dat ook nog eens een futuristisch laagje heeft gekregen. Het doel van de game is niet veranderd. Wraak nemen op een rivaliseren de clan, wilde achtervolgingen overleven en met zwaard en geweer dood en verderf zaaien. Het werkt, het is leuk. Eindelijk een gave actiegame voor de Wii. De beginners- fout is volledig goedgemaakt. 55 Red steel 2: Wii, Ubisoft, 16+. MEER MEEZINGERS VOOR LIPS Lips werkt gestaag aan de uitbouw van de col lectie. De afgelopen maanden wekte Lips bij mij irritatie vanwege de reclames rond Pop stars - 'mede mogelijk gemaakt door Lips' -, maar dat heeft niets te maken met de kwali teit van de spellen. Die is altijd dik in orde. Ook nu weer levert Lips Party Classics ge woon degelijk werk af Veertig tracks om mee te zingen, en nog een heleboel extra, zijn online aan te schaffen. Ditmaal ligt de nadruk op partyknallers als Rehab van Amy Winehouse, Love Shack van de B-52'2S en I'm Too Sexy van Right Said Fred. Sympathiek: je hebt niet meer exclusief Lips-microfoons no dig, het spel is compatibel met een heleboel microfoons die bij muziekspellen als Guitar Hero worden meegeleverd. 55 Lips Party Classics: Xbox 360, Microsoft, leeftijd 12+. reageren? consument@wegener.nl Een reis om de wereld in 80 seconden In 1873 liet Jules Verne zijn karak ter Phileas Fogg 80 dagen doen over zijn reis rond de wereld. Te genwoordig zou iedereen de we reld rond kunnen reizen in 80 uur. Op internet ga je de wereld rond in 80 seconden. Een filmpje, samengesteld uit 640 foto's ge maakt in Londen, Cairo. Bombay, Hong Kong, Tokyo, San Francisco en New York. www.tourdumonde80.fr Ontwerp een voetbaldoodle voor Google Bij speciale gelegenheden past Google het logo op de startpagina aan. Google nodigt nu kinderen van 4 tot 17 jaar uit een mooi ont werp te maken voor het thema 'I love football'. De winnende dood le is in juni 2010, tijdens het WK, een dag op de startpagina van Google te zien. Meedoen kan tot 3 mei. Kijk voor voorwaarden op: „55 www.google.nl/intl/nl/lovefootball/ doodle4google/ Voor een dag de baas van Nederland Iedereen heeft een mening over de Haagse politiek. Op Debaasvan- nederland.nl kun je nu laten zien hoe jij het zou doen als je een dag de baas van het land was. Je kunt op de site geld verdelen aan ver schillende economische en maat schappelijke posten en een inge wikkeld rekenmodel laat vervol gens zien wat de effecten van je regeringsbeleid zijn. 55 www.debaasvannederland.nl Je mag niet harder dan 30 of 50 kilometer per uur Binnen de bebouwde kom wor den de snelheidslimieten van 30 en 50 kilometer per uur regelma tig overschreden. Dat kost jaar lijks circa tien voetgangers en fiet sers het leven. Met de 3050game, gemaakt in opdracht van het mi nisterie van Verkeer en Water staat, wordt iedere autorijder spe lenderwijs op de gevaren van te hard rijden gewezen. 55 www.3050game.nl Internetzoekmachine voor bekenden en onbekenden Weer een nieuwe site in het gen re zoekmachine voor mensen. Op 123people.nl voer je de naam in van de persoon die je zoekt en binnen enkele seconden krijg je alle mogelijke contactgegevens die te vinden zijn op internet: van telefoonnummers tot hyvesadres- sen. Dankzij de fotootjes (mits die te vinden zijn) kun je zien of je de juiste gevonden hebt. 55 www.123people.nl Fotos, van boven naar beneden: Red steel 2; Sonic Sega ll-stars racing; Karaoke revolution. foto's GPD I" to tour du monde en quofTC-vfngfs secondes tóssnA Gytw-shof HX5V p LECAÏRE BOMBAY HONGKONG TOKYO SAHFRWX3SCO NEW VORK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20