zeeland 115 in het klein Girobaas ontvlucht eventjes hectiek van de laatste voorbereidingen P7 r Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een trendy bedelarmband van Tedora! Koninginnedag 2 Koninginnedag 3 maandag 3 mei 2010 foto Raymond Mallentjer Deze week: is het toneelaanbod in Zeeland heel mager, het einde van het sei zoen nadert. Op dinsdag ga ik kij ken naar - en verslag doen van - de afscheidsvoorsteÜing van Johan Simons bij NTGent. 'La grande bouffe', naar de gelijknamige, con troversiële film van Marco Ferreri uit 1973. Op donderdag speelt in Middelburg 'De Tweeling', naar de roman van Tessa de Loo. Zeker de moeite, maar een reprise. Daarom ga ik in Brugge naar de feestelijkhe den rond de Bloedprocessie, nu dat volksspektakel is uitgeroepen tot werelderfgoed. Op 13 mei is hij weer te beleven, in Brugge, die Bloedprocessie. Over precies een week rijden de wiel renners de derde etappe van de Ron de van Italië van Amsterdam naar Middelburg. Michele Acquarone, di recteur-generaal van het Italiaanse media- en sportconglomoraat RCS (eigenaar van de Giro) was zaterdag in Middelburg. door Theo Giele Met een lang weekeindje Nederland ontvluchtte Michele Acquarone even de hectiek die gepaard gaat met de voorbereidingen van de Giro d'Ita- lia. Om een idee te krijgen van de enorme organisatie: alleen RCS, het moederbedrijf van de Giro, heeft voor zijn medewerkers 1200 kamers afgehuurd, „ledereen wil nog wat van je, zo vlak voor de start. Sponsors die op het allerlaat ste moment nog om een plaatsje vragen, de media die van alles wil len weten en regelen. Je kunt je voorstellen dat het nu niet echt re laxed is binnen onze organisatie." Acquarone is de topman van RCS. Een verzameling mediabedrijven - Gazzetta dello Sport en de groot ste krant van Italië Corriera della Sera - en eigenaar van grote sport- evementen als de Ronde van Italië. Vrijdagmorgen arriveerde Acquaro ne in Amsterdam. Hij wilde Konin ginnedag meemaken. Zaterdag, na dat de Middelburgse Markt van oranje naar roze was verschoten, reisde hij per trein naar Zeeland. „Toen we het station uitliepen dacht ik: 'Wauw'. Het is echt een mooie stad." Acquarone viel met zijn neus in de boter, want tegenover het station lagen nog de historische schepen die ter gelegenheid van Koningin nedag naar Middelburg waren ge komen. Zijn komst was een combinatie van een kleine vakantie en het aan halen van de contacten. „Nu kan ik op mijn gemak de stad bekijken. Daar komt volgende week in alle drukte rond de wedstrijd niet veel van." In het stadhuis op de Markt bena drukte hij dat de Giro veel voor Michele Acquarone (links) in gesprek met wethouder Albert de Vries, afge lopen zaterdag op de Markt in Middelburg. foto Izaak Verkeste Middelburg kan betekenen. „Het zal de stad veel business opleve ren", voorspelde hij. En hij drukte de gemeentebestuurders op het hart om RCS te bellen als Middel burg in Italië aan stadspromotie wil doen. Acht jaar geleden was Acquarone, toen nog in dienst van de Gazzetta dello Sport, in Groningen. „Dat was een geweldige ervaring. Vol gens mij is er geen andere plaats in de wereld waar mensen zo van een evenement kunnen genieten als in Nederland. Ik heb er echt goede herinneringen aan. Mijn ver wachtingen voor de drie etappes in Nederland zijn dan ook hoogge spannen." Na met burgemeester Koos Schou- wenaar de roze Girovlag te hebben gehesen, verkende Acquarone za terdag het parkoers in de binnen stad. Zo bekeek hij ook de nu al veelbesproken haakse bocht vanaf de kaaien naar de Dam, waar op ro mei de finishlijn ligt. Geamu seerd luisterde hij naar de verta ling van de waarschuwing 'Pas op scherpe bocht', die Drukkerij Meu- lenberg, compleet met de Italiaan se driekleur, op een enorm span doek heeft gedrukt. Acquarone ziet de bocht niet als een pro bleem. In de Giro heeft hij het wel een straffer gezien. En dan de hamvraag: of hij nog fa- vorieren heeft voor de Giro 2010? „Ik heb er eigenlijk twee. Cadel Evans. Het zou mooi zijn als de we reldkampioen na de laatste etappe het roze tricot krijgt. En als ik een Italiaan moet kiezen is mijn ande re favoriet Ivan Basso. Ik ken hem persoonlijk vrij goed en ik weet hoe hard hij heeft gewerkt om in deze Giro goed aan de start te ko men. Vorig jaar kwam hij steeds op het tweede plan. Ik gun het hem dat het dit jaar beter gaat." humor of naar knalrode clowne rie. En omdat hij zelf zo 'klein' blijft, wordt ook hier de humor echt groots. Een verademing naast al die dikdoenerige en luidruchti ge Nederlandse cabaretiers. En toen nog heel even - omdat het nog niet al te laat was en ik de ar tiesten van een interview kende - naar De Wegwijzer. Daar traden Rob Kloet en Anne van Amstel op met een poëzieprogramma. Uit het staartje, dat ik nog net kon meemaken, kon ik proeven dat het goed was geweest. Maar wat is er misgegaan? Nog geen 20 toeschouwers! Er zijn toch véél meer poëzieliefhebbers in Zee land? Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl in het centrum van Middelburg en ik moest mijn fiets, die altijd voor het huis in een fietsenrek staat, ver wijderen. Dat heb ik niet gedaan omdat ik met mijn hernia niet in staat ben mijn fiets de trap op en af te dragen. Om vijf uur 's mor gens hoor ik een vrachtwagen stop pen. Ik zie nog net dat de klep van een vrachtwagen door een man wordt dichtgemaakt. De kans dat mijn fiets werd weggehaald zat er in natuurlijk. Wat schetst echter mijn verbazing dat om half elf twee fietsen in het fietsenrek staan voor mijn huis. Niemand die deze fietsen ziet staan. Ook politiemensen niet en ook de 'stille' die langs komt lopen kijkt en voelt alleen even in de fietstassen. Op het moment dat de koninklijke blauwe bus voorbij komt rijden staan er vier fietsen in en om het rek, maar mijn arme fietsje staat ergens op onbekend terrein. G. Boneschansker Londensekaai 10, Middelburg ons scootmobielbestuurders geen rekening gehouden en daar rijden er in Middelburg honderden van. Wim Adriaansen Gerbrandijlaan 72 Middelburg Op Koninginnedag moet het hart van vele Zeeuws-Vlamingen wel even zeer heftig hebben geklopt, toen zij hoorden dat dat grote koor in Middelburg de koningin niet liet luisteren naar een Zeeuws lied, maar naar een lied van Vlaamse oorsprong, namelijk 'Klokke Roe land'. Ik heb, niet Zeeuws-Vlaams van oorsprong, toch hartelijk gela chen en luidkeels meegezongen 'Luide triomf in Vlaanderland'. Henk van de Berg Kerkdreef 17, Axel. Al 28 jaar rij ik op dezelfde fiets. Nooit is hij gestolen, maar op Ko ninginnedag was het raak. Ik woon a k k i ft; Een initiatief van JL UVi Amsterdam [Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15