cool paard in een coole outfit l 13 Johan Baas wint eerste kiassementswedstrijd Giro Stemmen voor de rondemiss 'Zeeland moet in de top vijf van fietsprovincies' Executieverkoop Kok Martin Dekker wint Amuse Me Tuinhuis gaat in vlammen op Oud-brandweerman Wim Kievit overleden maandag 3 mei 2010 w Hannie Hamming met haar paard in manege De Eendracht. ÖC door Sjaak Janse MIDDELBURG - Johan Baas uit Nieuwland is zaterdag in Middel burg de grote winnaar geworden van het ringrijden op het Abdij plein. De Middelburgse ringrijdersvereni- ging hield hier haar eerste klasse mentswedstrijd met 35 deelnemers onder wie gastrijders uit Nieuw en Sint Joosland en Zuid-Beve land. De ringbaan die op Koningin nedag werd gebruikt bij de demon stratie voor het koninklijke bezoek was Baas erg goed gezind. Met 29 van de 30 ringen werd hij dagwin naar, won hij de eerste beker en de pollepel. Johan liet zien dat hij afge lopen najaar een goede investering heeft gedaan met de aanschaf van zijn nieuwe ringrijpaard. De twee de plaats, ook met 29 ringen, en tweede beker was voor Peter de Vos uit Zuid-Beveland en de derde beker werd ook gewonnen door een gastrijder en wel Hubert van der Maas. De derde plaats was voor Jan Besuyen met 26 ringen. Agenda ZRV: 5 mei: Ringrijden Vrouwenpolder (Fort de Haakweg) 10.00-17.00 uur. 8 mei: Ringrijden Demonstratie Terneu- zen (Axelsestraatweg) 10.30-16.30, Ka- pelle (v.d. Biltlaan) 08.00-17.00 en Grijpskerke (Kerkring) 08.00-17.00 uur. MIDDELBURG - Het publiek beslist wie van de acht kandidaten van de wedstrijd Miss Giro Middelburg 2010 de winnaar van de derde etap pe van de Ronde van Italië mag kussen. Sinds hun presentatie in het PZC Wielercafé hebben ze ver schillende testen moeten afleggen, zoals zaterdag bij de opening van de fietsmaand in Renesse. Vanaf vandaag zijn de verrichtingen van de kandidaten dagelijks te volgen op TV Walcheren. Stemmen kan via de site www.giromiddelburg. nl. Vrijdag wordt de winnares be kendgemaakt. Meimaand, fietsmaand is van start ge gaan. Alles over fietsen in Zeeland op www.zeeuwsjaarvandefiets.nl. 1Topman Giro hijst roze vlag 2. Volle Markt en volle terrassen 3. Binnenbrand in Middelburgs café STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl foto's Lex de Meester Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst VLISSINGEN Martin Dekker heeft afgelopen za terdag in Vlissingen de Amuse Me kookwedstrijd gewonnen. Vijf ama teurkoks streden in Culi Consult Kookstudio in Vlissingen om de wisseltrofee. De vijfkoppige jury onder leiding van Edith Ramakers koos voor de amuse van Dekker: een tomaat gevuld met een mous se van gerookte paling en een oos terse pesto. VLISSINGEN Een tuinhuis bij een woning aan de Westerzicht in Vlissingen is in de nacht van zaterdag op zondag in vlammen opgegaan. De brand werd rond tien voor één ontdekt. De brandweer zette twee tank autospuiten in. De brand was snel onder controle, maar het tuinhuis moet volgens de brandweer als ver loren worden beschouwd. Ook is er schade aan de woning. Bij de brand raakte niemand gewond. MIDDELBURG De Middelburgse oud-brandweer man Wim Kievit is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden. Kievit hielp op 17 mei 1940 als 15-jarige re serve-brandwacht mee met het blussen van de branden na het bombardement. Over de gebeurte nissen op Vreselijke Vrijdag heeft hij als ooggetuige in diverse media verteld, laatst nog in De Wete, het blad van de Heemkundige Kring Walcheren. RENESSE - De zaterdag in Renesse geopende manifestatie Meimaand Fietsmaand moet Zeeland nog eens nadrukkelijk op de kaart zet ten. Commissaris van de koningin Karla Peijs: „Daar is behoefte aan, want we staan niet in de top vijf van fietsprovincies en dat verbaast ons. Maar met de Tour en de Giro nog in het vooruitzicht, moet het toch lukken." De Zeeuwse start van het landelijke fietsevenement werd zaterdagochtend geplaagd door regen. Daardoor schreven zich slechts 200 fietsers in. Vorig jaar, toen Zeeland niet het nationa le startpunt was, verschenen 1000 fietsers aan de meet. Voor mei heb ben de VW's elke zaterdag een route uitgezet. Die voert 8 mei over Zeeuws-Vlaanderen, 15 mei over Walcheren en Noord-Beve land, 22 mei over Goeree-Overflak- kee en 29 mei over Zuid-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13