Zeeland Horeca deed goede zaken op 30 april PZC WËëüuüËv Zusje m mmmmm s/u www.deltaridefortheroses.nl Inbraak in boerderij almanak WALCHEREN KONINGINNEDAG Topsfeer, topomzet 12 en 13 II 12 Oranje 1 mei in Sint Laurens "Fiets met ons mee!" Zaterdag 12 juni 2010 robbert boogaard tweewielers Het fietsseizoen komt er weer aan! Ook wordt 2010 het jaar van de fiets. 1 Westernrijden op manege De Eendracht in Vrouwenpolder Maandag 3 mei 2010 Pieter Callenfels, NSB-burgemeester in Vlissingse oorlogsjaren Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De Middelburgse ho reca heeft goede zaken gedaan tij dens Koninginnedag. Vooraf was er door ondernemers binnen de veiligheidsring de vrees uitgespro ken dat het geen feest kon worden. De verordening dat pas na het ver trek van deiconingin de terrassen konden worden opgebouwd leidde tot veel kritiek. „Het was een fantastische dag", zegt Connie de Lange van De Vriendschap aan de Markt. Natuur lijk was er van tevoren een hoop gedoe over de terrassen, maar uit eindelijk is alles soepel gelopen. Echt super goed, een heel aangena me sfeer. Ik wil de gemeente een groot compliment maken." „Binnen driekwartier stond het ter ras er weer. Zo rond half drie draai den we volop", zegt Michel van Nielen van Cheerz op de Markt. „We hebben een hele leuke dag ge had." Mikkie Midavaine van De Mug aan de Vlasmarkt spreekt van een 'gigantische topdag'. Willem Nieuwdorp van eetcafé Bommel op de hoek van Markt zat 's och tends om half tien al helemaal vol met mensen die kwamen schuilen voor de regen. Na het vertrek van Beatrix was het terras van Bommel snel weer opgebouwd. „We had den onze stoelen en tafels achter op de Helm kunnen neerzetten. Met hulp van onze vaste gasten stond alles binnen zeven, acht mi nuten weer op zijn plaats. Het was een perfecte dag. „Inderdaad een topdag, topomzet en topgezellig." Overbuurmaan Ramon Gabriëlse van de Tympaan kijkt met een 'goed gevoel' terug op 30 april, al blijft hij het jammer vinden dat hij zijn terras tot de middag binnen moest houden. „We hebben er voor gekozen om de spullen bin nen in de zaak te zetten. Daardoor konden we 's ochtends niet open gaan en dat heeft wel omzet ge kost. Maar we wilden niet afhanke lijk zijn van anderen bij het opbou wen van het terras. We zijn om twee uur opengegaan en binnen vijf minuten stond alles buiten." Martijn de Munck van De Huifkar wachtte bij het opbouwen vergeefs op de door de gemeente toegezeg de hulptroepen. „Bij het weghalen van het terras waren ze keurig ko men helpen." Pluspunt in zijn ogen was wel dat de Markt al om twee uur werd vrijgegeven. Dat had in het ergste geval tot vier uur kunnen duren. Ook voor De Huif kar is Koninginnedag een goede dag geweest. De goede sfeer werd uit onverdach te hoek bevestigd. Nadat in de keu ken van Zanzi-bar brand was uitge broken moest die zaak en de aan grenzende Seventy Seven, Brooklyn en de Vriendschap ont ruimd worden. De brandweer meldde na afloop in een persbe richt: „Het aanwezige publiek werkte zeer goed mee aan een snel le en doelmatige ontruiming." Ride for the Roses in samenwerking met PZC Inschrijven: v1"' I ten behoeve van vSj-. 1 V Gazelle SPARTA SINT LAURENS - Op de Dag van de Arbeid 1 mei vierde Sint Laurens zaterdag Koninginnedag. Om de inwoners niet voor het dilemma te plaatsen naar Middelburg te gaan of in eigen dorp te blijven werd de viering een dagje uitgesteld. Een zeskamp was een van de onderdelen van het programma van het Oranjefeest in Sint Laurens. foto Lex de Meester Noordweg 19, 4356 EA Oostkapelle T/F 0118 581344 info@robbertboogaardtweewielers.nl www.robbertboogaardtweewielers.nl RITTHEM - In een boerderij aan de Scheeweg te Ritthem is in de nacht van vrijdag op zaterdag inge broken. De bewoners waren rond midder nacht thuisgekomen en zagen dat in hun woning was ingebroken. Volgens de politie hebben de in brekers geld uit de boerderij wegge nomen. Hoeveel geld gestolen is, kan de politie niet mededelen. Tip? redactie@pzc.nl Het gezin uit Goes zat die avond aan tafel om gezamenlijk de maal tijd te nuttigen. Zoonlief van zes is sinds korte tijd de grote broer geworden van een klein zusje. Het Goese gezin is zeer verheugd met de komst van het kleine meisje. Voor de zesjarige kleuter betekent het alleen dat hij vanaf nu moet de len en dus ook heel wat aandacht moet inleveren. Delen van de ouderlijke attentie blijkt niet altijd even makkelijk voor het jonge ventje. Tijdens het eten zit grote broer regel matig te morren en roept dan ook steevast dat hij vindt dat papa en mama meer van zijn zusje houden dan van hem. Plots zegt hij tegen zijn ouders: „Ik hou nul per uur van jullie, ik hou al leen nog maar van mijn zusje, mijn hond en de kat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11