spectrum 18 P s E IS ANTWER PORT P AL W'm* Zaterdag 1 mei 2010 uit, als de dakrenovatie gereed is. vierkante meter grote dak. Tien dakdekkers werken sinds medio Jr iêf m april dagelijks aan het 10.000 Zo ziet het dak van het Antwerpse Sportpaleis er in september Locatie Sportpaleis lR2l 'a12*' WgHHü MERKSEM Sportpaleis ANTWERPEN txygpi j A12 '||v Top 5 bezoekers 2009 1.02 Arena, Londen (foto) 2.349.252 bezoekers 2.Manchester Evening News Arena, Manchester 1.348.090 bezoekers 3.Sportpaleis Antwerpen, Antwerpen 1.090.407 bezoekers 4. Madison Square Garden Arena, New York 977.868 bezoekers 5.02 Arena, Dublin 927.154 bezoekers Donja Odijk bron Pollstar De vertrouwde aan blik van het immen se groene dak ter lin kerzijde van de Ant werpse Ring voelt voor menig Zeeuws-Vlaming na een lange autorit door Holland een beetje als thuisko men. Het Sportpaleis krijgt de komende maanden echter niet alleen nieuwe dakbe dekking, maar veran dert ook van kleur. Groen wijkt na bijna tachtig jaar voor blauw. De renovatie kost twee miljoen eu ro en is in april be gonnen. Een omvang rijke klus, want het dak meet io.ooo vier kante meter. door Harold de Puysseleijr Fans van Whitney Houston (24 mei) of Mark Knopfler (6 juni) hoeven zich geen zorgen te ma ken. Tijdens het werk gaan de shows gewoon door. Dat kan, legt operationeel manager Peter Dobbels van NV Sportpaleis uit, omdat de originele dakconstructie nog in perfecte staat is. Daardoor kan de vorm behouden blijven. „Het is een groot voordeel dat we alleen de dakbedekking moeten laten vervangen. Dat werk gebeurt overdag, terwijl de shows 's avonds steeds door kunnen gaan." Concrete aanleiding voor de ver nieuwing is het feit dat het Sportpaleis in 2013 een nieuwe milieuvergunning moet hebben. Het slechts centimeters dikke dak is totaal niet geïsoleerd, het houdt geen warmte en geluid binnen. Bovendien lig gen de houten planken er los op, als ge volg waarvan een aantal jaren geleden een deel bij hevige storm de lucht inging. „Die planken gaan wij nu met 91.000 schroeven vastzetten", vertelt marketingmanager Marc Poppe van ATAB, het Antwerpse dakbedekkingsbedrijf dat de renovatie uit voert. „Vervolgens leggen we er een der tien centimeter dikke isolatielaag op. Daar door wordt de geluidsoverlast van de sto rende lage tonen buiten met de helft ver minderd. Het dak is nu nog het grootste geluidslek van het Sportpaleis. Dat zorgt bij wind uit ongunstige richting vaak voor overlast in de buurt." Bovenop de isolatie komt een nieuwe 'dakhuid' die de evene mentenhal een totaal andere aanblik geeft. Het baken aan de Ring straalt vanaf sep tember dit jaar een donkerblauwe gloed uit. Die kleur is gekozen omdat blauw kleurvaster is én mooi integreert met de blauw getinte zonnepanelen. Figuurlijk ge sproken blijft een deel van het dak dus 'groen'. „Aan de zijde van de Ring gaan we ruim tweeduizend vierkante meter zonne cellen leggen", aldus Poppe. „Die leveren naar schatting jaarlijks 45.000 kWh elektri citeit, voldoende om in de basisbehoefte aan stroom te voorzien." Als leidende concertzaal, onlangs door Pollstar uitgeroepen tot op drie na populairste muziekarena ter wereld, wil het Sportpaleis ook op het gebied van ecologie en duurzaamheid toonaangevend zijn, zegt Dobbels. Gesti muleerd door de overheid weliswaar, want die legt daar de eisen voor op. Beide zalen van de NV, het Sportpaleis (18.400 bezoekers) en de naastgelegen Lotto Arena (7500 bezoekers) mogen die maximumca paciteit namelijk slechts benutten, als veer tig procent van de bezoekers niet met de auto komt „Wij tonen onze zorg voor het milieu en de buurt met de introductie in 2006 van het combiticket in samenwer king met openbaar vervoersmaatschappij De Lijn." ledereen betaalt vijftig eurocent meer voor een concertkaartje, zodat men-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 96