121 koninginnedag Als Beatrix in de heli zit, gaat het feest door WALCHEREN Zeskampen, muziek en vrijmarkt zaterdag 1 mei 2010 door Theo Ciele Als de eerste wegver sperringen worden opgeruimd en de tri bunes voor het koor op de Markt zijn afge broken, kan het feest in de stad pas echt beginnen. Want zoals Zee land aan koningin en vaderland Koninginnedag heeft teruggege ven, geeft Beatrix daarna de stad te rug aan haar inwoners. Rond een uur of drie stijgt de helikopter met koningin Beatrix op vanaf de Veer- sepoort. Op de snel opgebouwde terrassen in de stad wordt dan het bier alweer geserveerd. Niet alleen in Middelburg, ook in Vlissingen en de dorpen op Walcheren - op één na - is het Koninginnedag als vanouds. Al wordt hier en daar col lectief op een groot scherm of ge woon thuis naar de televisierepor tage van het bezoek van de konin gin aan Zeeland gekeken. Op één na, want Sint Laurens viert op za terdag Koninginnedag. In Vlissingen is er de traditionele vrijmarkt, waar het door het slech te weer in de ochtend minder druk is dan in voorgaande jaren. In veel plaatsen op Walcheren staat de zeskamp op het program ma, nadat bij het ochtendkrieken eerst de aubade is afgenomen door de burgemeester of een van zijn plaatsvervangers. Middelburg feest tot in de nacht door met optredens van onder an deren Wesley, de Vengaboys en Jeroen van der Boom. De Markt in Middelburg stroomt vol als de optredens beginnen. Na de koningin mogen de Zeeuwse kapjes op het bordes, foto Izaak Verkeste Alternatief ringsteken in Serooskerke. Vrijmarkt in Vlissingen. foto Theo Ciele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84