koninginnedag n verliest het van Oranjegevoel zaterdag 1 mei 2010 Een fiets die uitbundig oranje versierd is. Ook dat is Koninginnedag, zoals hier in Breskens. foto Peter Nicolai Hindernisrace tijdens de Oranjeviering in Hoofdplaat. foto Peter Nicolai De Oostburgse jeugd leeft zich uit op het springkussen. foto Peter Nicolai in het comité is niet zo groot. Desalniette min hopen we er in de komende jaren toch wat mensen bij te krijgen." In Sluis en de wat kleinere kernen, zoals Retranchement en Schoondijke daarente gen, is de animo om te helpen veel groter. Heel veel inwoners zijn daar betrokken bij de organisatie van de activiteiten in het ka der van het nationale volksfeest. In Schoondijke bestaat het Oranjecomité inmiddels al veertig jaar en in dat dorp loopt het feest al jaren gesmeerd. Iedere keer wordt er een ander program ma in elkaar geknutseld. Daar zorgt een groep voor die bestaat uit acht enthousias te, veelal jonge ouders. Ook gisteren wist het Schoondijkse Oranje comité de dorpsgemeenschap naar de voet balvelden te lokken, waar men kon deelne men of kijken naar de zeskamp. Ondanks de verhuizing van het markt plein naar het sportterrein blijven de inwo ners komen. Voorzitter Carlien Willemsen is dan ook zeer te spreken over de organisatie en me dewerking vanuit de plaatselijke midden stand. „Alles loopt hier op wieltjes en er is veel hulp uit het dorp. We hebben dona teurs en houden een verloting. Voor die verloting hebben we prachtige prijzen waaronder een reis naar Spanje. We hante ren ook lage prijzen voor de consumpties en dat waarderen de inwoners." In Schoondijke werd het Oranjefeest giste ren afgesloten met een barbecue in de feesttent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83