binnenland 17 PvdA wil begrenzer op bestelbusjes FEEST I.V.M. OPENING 20STE FILIAAL ma Ziggo zet Pirate Bay niet op zwart Premier op bres voor rechten mens China A- merken sanitair tegen bodemprijzen Bt «ueiikuup&te VOORSTEL Beperking snelheid goed voor milieu, meent partij NU! 3X FEESTVOORDEELOP ONZE TOCH AL LAAGSTE PRIJZEN, U vindt ons o.a. in: zaterdag 1 mei 2010 BRUSSEL - Bestelbusjes moeten ver plicht een snelheidsbegrenzer krij gen, waardoor ze hooguit 100 kilo meter per uur kunnen rijden. Europarlementslid Judith Merkies (PvdA) doet dat voorstel maandag bij overleg in Brussel over de C02-uitstoot van bestelbussen. „Boven 100 kilometer per uur neemt de C02-uitstoot enorm toe", stelde Merkies gisteren. „Dus een begrenzer is heel milieuvrien delijk." Vrachtwagens beschikken al over een snelheidsbegrenzer. „Dat moeten we gelijktrekken met de bestelbusjes", vindt de PvdA- Europarlementariër. Toenmalig minister Karla Peijs (Verkeer en Waterstaat) heeft in 2006 al eens proeven gedaan met begrenzers in bestelbusjes, samen met brancheorganisaties EVO, TLN en KNV. „Uit de proeven bleek dat het ef fect minimaal is, zowel voor de uit stoot als voor de verkeersveilig heid", zei Loes Spaander, beleids medewerker MKB bij EVO giste ren. „Sommige chauffeurs bleken juist meer brandstof te verbruiken, omdat ze steeds tegen de snelheid van de begrenzer aan zaten te du wen. Per saldo ging het om hoog uit 5 procent besparing." In Nederland kunnen bedrijven al wel vrijwillig een begrenzer laten inbouwen in hun bestelbusjes. Het bedrijfsleven heeft daarover een convenant met de overheid. „Maar we willen zeker geen ver plichte begrenzer. Dat jaagt de on dernemers alleen maar op onnodi ge kosten", aldus brancheorganisa tie EVO. De Europarlementscommissie voor milieu bespreekt maandag een voorstel van de Europese Com missie (het dagelijks bestuur van de Europese Unie) om de kool stofdioxide-uitstoot van nieuwe be stelbussen vanaf 2016 te beperken. Het plan is dat nieuwe busjes dan gemiddeld 175 gram CO2 per kilo meter mogen uitstoten. Vanaf 2020 mag dat 135 gram zijn. Mer kies wil die laatste norm verlagen naar 125 gram per kilometer. Zij meent dat dit technisch haalbaar is voor de fabrikanten. HOOFDDORP - Stichting Brein, die zich bezighoudt met de aanpak van piraterij, wil dat kabelbedrijf Ziggo de downloadwebsite The Pi rate Bay onbereikbaar maakt. Het kabelbedrijf zal niet aan dat ver zoek voldoen, zegt een woordvoer der. „Er is geen juridische basis voor. Wij zijn slechts een doorgeef luik. We verschaffen mensen toe gang tot internet en hebben niks te maken met die site." Ziggo blijft erbij dat Brein alleen kan klagen bij The Pirate Bay zelf. Via The Pi rate Bay kunnen mensen bestan den uitwisselen, zoals muziek, films en software. Dat is gratis en vaak illegaal. De rechter besloot vo rig jaar dat de site inbreuk maakt op het auteursrecht en daarom on toegankelijk moet worden ge maakt voor Nederlandse gebrui kers. Dat is niet gebeurd. medailles waren uitgereikt, moch ten de militairen inrukken. Daarna (foto) wierpen zij zich in de armen van hun dierbaren. foto Toussaint Kluiters/ANP SJANGHAI - Demissionair premier Jan Peter Balkenende heeft giste ren in een toespraak op de Fudan Universiteit in het Chinese Sjang hai uitgebreid stilgestaan bij de mensenrechten. Balkenende benadrukte het be lang van een open dialoog over de mensenrechten en sprak de hoop uit dat China als permanent lid van de VN-Veiligheidsraad op het punt van de mensenrechten en universele vrijheden meer met Eu ropa gaat optrekken. Het thema mensenrechten ligt in China ui terst gevoelig. Kritiek op bijvoor beeld het Chinese optreden in Ti bet wordt niet op prijs gesteld. China dreigde verschillende Euro pese landen, waaronder Neder land, vorig voorjaar dat de relaties beschadigd zouden raken als Euro pese regeringsleiders de dalai lama zouden ontvangen. Premier Bal kenende was een van de regerings leiders die afzagen van een ge sprek met de geestelijk leider van Tibet om de ruimte voor kritische dialoog die hij met China heeft over mensenrechten niet in gevaar te brengen. SAN I-DUMP sar ^0^ Voor iedere klant de Ballonprik actie met heel veel extra korting Leveranciers spektakel: extra korting op onze toch al laagste prijzen aangeboden door bijna alle kern-leveranciers zoals o.a. Villeroy&Boch, Sphinx en Grohe.... Diverse belachelijk scherpe aanbiedingen om gelijk mee te nemen.. Voorbeeldkorting: Sani-Dump korting Extra leverancierskorting Extra Ballonkorting max. Kranen 25% 10% 10% Amsterdam Woonmall Villa Arena Arena Boulevard 78 1101 DJ Amsterdam Bergen op Zoom Van Koniinenburgwea 7 4611 HK Bergen op Zoom Breda Huifakkerstraat 10 4815 PN Breda Delft Schiewea 73-75 2627 AT Delft leiderdorp W000N Leiderdorp Meubelplein 4 2353 EX Leiderdorp Roelofarendsveen De lasso 70 2371 GZ Roelofarendsveen Rotterdam Stadionweg 45a 3077 AS Rotterdam Sliedrecht Leeghwaterstraat 63 3364 AE Sliedrecht Spijkenisse Lucebertstraat 32 3202 SW Spijkenisse Tilburg Bosscneweg 253a 5013 AB Tilburg Utrecht Hollantlaan 28 3526 AM Utrecht Veghel Poort van Veghel 49-96 5466 SB Veghel Wijchen Graaf seweg 777 6603 CG Wijchen Zaandam Pieter Ghiisenlaan 16d 1506 PV Zaandam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7