koninginnedag 15 scheelt aanzienlijk' spekkoek Prins Constantijn gekroond tot Koning Voetbal zaterdag 1 mei 2010 „Recht in de camera kijken alstublieft". De koninklijke garderobes zijn zoals we dat gewend zijn: modieus en degelijk. En ook naar verwachting: prinses Mabel is het meest vooruitstrevend. Vergeleken met haar stilettohakken lopen de andere prin sessen op gemakkelijke schoenen - terwijl de oranje pumps van Maxima toch ook een zeer respectabele hoogte bereiken. Wonder boven wonder gebeuren er geen ongelukken op de ongelijke steentjes in de binnenstad. Mabel schroomt zelfs niet om even tegen een bal te trappen. Nee dan de prinsen. Floris en Bernhard schoppen bereidwillig hun schoenen uit om in een paar klompen te stappen, maar struikelen na een paar meter. Toegegeven: de klompen zaten vast op plank en de prin sen dus aan elkaar. foto Lex de Meester Tijd weer voor foto's. Prinses Anita zet zonder morren een veel te grote oranje bril op. Aimée heeft een Zeeuws kapje ge kregen - ene zijde oranje, andere zijde roze (voor de Giro d'Italia) - maar dat houdt ze wijselijk in haar hand. Bij de Nieuwe Burg laat een span doek niks te raden over: Jullie in Zeeland, wij een hand, super be dankt roept een beschilderde driekleur de koninklijke hoogheden toe. En ze geven gehoor. Zelfs aan de smeekbede van rod delbladfotograaf Edwin Smulders richting Pieter-Christiaan en zijn Aimée: „Een zoen, alsjeblieft, we missen alleen jullie zoen nog." En ach, zie je de prins denken, waarom ook niet, en hij plant zijn lippen Koninklijke belangstelling op het Abdijplein voor streekdrachtmode uit vroeger eeuwen. foto Robin Utrecht/ANP op Aimées wang. Weer een paar fotogra fen gelukkig gemaakt. „Yes!" roept Smul ders als een kind zo blij, en slaat de hand tegen die van een collega. Een groep scouts zeult met grote oranje tassen waarin ze de cadeautjes verzamelen die het publiek aan de prinsen en prinses sen meegeven. Zeker dertig volle tassen gaan mee terug. En één lege, want konin gin Beatrix vond de tassen zo mooi dat ze er graag zelf een wilde hebben. De koningin werkt ook mee aan een Mid delburgse traditie, waarbij op Koninginne dag alle ouderen van de verzorgingshuizen een stuk taart krijgen van de Koninklijke Vereniging Uit het volk, voor het volk. De koningin snijdt dit keer de taart aan, prin ses Mabel deelt punten uit en Wil- lem-Alèxander neemt een voorproefje. 'Lekker', luidde volgens Maaike IJdema van Uit het volk Voor het volk zijn oor deel over de taart van bakkerij Jan Schrieks. „Grandioos", roept Sjaak van den Berg, de grote organisator in Middelburg als het ko ninklijk bezoek is vertrokken. „Die men sen zijn zó ontzettend relaxed, en zó mak kelijk te benaderen. Als je met ze praat is het alsof je ze al jaren kent. Ik begrijp niet dat ze zo afgeschermd worden. Wat ik me wel afvraag: of het echt zo heavy moest zijn in de stad, met de beveiliging. Het was gezellig, er was zoveel sfeer: ik ben nu een graadje erger vóór de koninklijke familie." Nog onder de indruk van haar ontmoeting met koningin Beatrix rijdt Petra Tramper in haar rolstoel over de Markt. Ze mocht met andere medewerkers van Arduin-ate lier Knip-Oog zelfgemaakte schorten over handigen. Petra gaf de schort aan Beatrix, met opschrift OMA. „Ze was 't-er stikblieë mee." Mevrouw Usmany foto Izaak Verkeste Met een snoeiharde uithaal knalt prins Constantijn de bal in het doel. Met een doffe klap slaat die tegen een plastic mikpunt, dat de snelheid van de bal registreert. En wat blijkt: de prins jaagt de bal met 71 kilometer per uur in de touwen. Geen van zijn broers of neven slaagt erin hem te overtreffen en dus krijgt de prins een be ker overhandigd. Sven van Rijswijk van de Voetbal Expe rience (het voetbalmuseum in Middelburg dat zich op de Markt aan het koningshuis presenteert) reikt de beker uit. Constantijn steekt hem triomfantelijk de lucht in, als ware het de Cup met de Grote Oren - de prijs voor de winnaar van de Champions League. „Prins Constantijn is nu Koning Voetbal", vertelt Van Rijswijk. „Dat is wat mij be treft een titel met eeuwigheidswaarde. Maar het zou leuk zijn als de prinsen eens naar de Voetbal Experience komen om het nog eens te proberen." Prins Constantijn schiet van alle prinsen een bal het hardst in het doel. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77