321 sport Liever Chelsea als kampioen dan de grote rivaal Manchester United 2a. 1 mei 2010 3 Verbrugge Terminals kan zich veilig spelen SMD CE0!IIM(I0n^[IEHÏÏ(iDOIIlCnLEB3 PREMIER LEAGUE Liverpool hoopt recordhouder te blijven i HEF Topatleten actief op Pinksterwedstrijden Jens van Dam steelt de show zaterdag 1 mei 2010 door Barry van der Hooft DEN HAAG - De voorlaatste speel dag in de Premier League van dit weekeinde belooft bijzonder inte ressant te worden. De ontmoeting tussen Liverpool en koploper Chel sea (morgen) roept herinneringen op aan FC Twente-Feyenoord van bijna twee weken geleden. De fans van de Rotterdamse club wilden dat Feyenoord zou verliezen, om Ajax op die manier geen kam pioen te maken. De supporters van Liverpool voelen nu hetzelfde, omdat hun record op de tocht staat. Hoewel The Reds in 1990 voor het laatst kampioen zijn geworden, is Liverpool met achttien landstitels nog altijd recordhouder. Het moet die status sinds afgelopen seizoen wel delen met Manchester United, dat ook achttien kampioenschap pen op de erelijst heeft staan. De rivaal heeft met nog twee duels te gaan slechts één 'punt achterstand op Chelsea. Liverpool staat zeven de en heeft nog een kleine kans om op de vierde plek te eindigen. Die klassering geeft recht op deel name aan de Champions.League, maar lijkt naar Tottenham Hots pur of Manchester City te gaan. Li verpool heeft een grotere kans om vijfde, zesde of zevende te worden en dus opnieuw de Europa League in te gaan. Een nederlaag tegen Chelsea lijkt weinig schade te be rokkenen en kan de eigen fans best geruststellen. Liever Chelsea als kampioen, dan het op het recor daantal titels azende Manchester United. Het is een vergelijkbare ge dachte als die van de fans van Feye noord in Enschede, die juichten bij de treffers van Twente. Manchester United moet tegen Sunderland (uit) en Stoke City (thuis) de druk op Chelsea zien te houden. Het lijken twee zekere ze ges want Sunderland wordt ge IIMM'—I Steven Cerrard en Dirk Kuijt verwerken de uitschakeling in de halve finale van de Euro League. Morgen wacht Liverpool de wedstrijd tegen Chelsea. Liver pool kan een cruciale rol spelen bij de strijd om het kampioenschap. foto Lee Sanders/EPA traind door Steve Bruce, een voor malig pupil van Sir Alex Ferguson. En bij middenmoter Stoke is het beste eraf, getuige de 7-0-neder- laag van afgelopen weekend bij Chelsea. Als de Londense club zon dag inderdaad wint van Liverpool, kan het volgende week thuis tegen Wigan kampioen worden. Het zou de vierde Engelse titel zijn voor 'The Blues' en dat is nog lang geen record.... hwiüiü 1 iw M\ rïirm min—iiwiimimiiii11 mi i mi i1 un 'uiiiniwiMnnii1 1111 w u* SBSflSKSSBVMBEMSMSBSSSBBl _00; Krea i*» Zlïie Aavero -1 aftbu cgfatMC du Puy SPI€ vü !n3ev ilïioteam locatieSportpark 'Denoek' - Lovenpolderstraat 2a, 4542 NS Hoek meer informatie op www.hsvhoek.nl door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De eredivisie drieban den draait morgen op volle toeren. Verbrugge Terminals ontvangt in Sluiskil MCR Metaalconservering uit Vlaardingen en Delta/Fast Bouwservice neemt het in Utrecht op tegen Dekker Keukens. Voor Verbrugge staat veel op het spel. Wordt er gewonnen dan speelt de ploeg ook volgend sei zoen op het hoogste niveau. Bij eeen gelijkspel neemt de equipe plaats in de wachtkamer, maar zijn de kansen op lijfsbehoud nog aanwezig. Bij verlies wordt de si tuatie nijpend. Martin Spoormans, Glenn Hofman, Ronny Daniels en Kees Wittens komen in actie voor Verbrugge. Bij de tegenstander ont breken Dion Nelin en Ruud Nieu- wenburg ontbreken. Dave Christia- ni, Richard Bitalis, Emilio Sciacca en Peter Loenen moeten het doen voor de Vlaardingers, waar het de laatste weken flink rommelt. Team leider Jan Verkijk is na hevige one nigheid met Bitalis op staande voet vertrokken. Loenen neemt voorlopig de honneurs waar. Dekker heeft op papier nog kans op een plaats in de play-offs als morgen en de week erop met rui me cijfers wordt gewonnen en de concurrentie verliest. De Utrech ters geloven niet erg in dat scena rio gezien de opstelling van zon dag. Met Hans van der Wurf in de gelederen is een 2-0 achterstand niet denkbeeldig-en wordt winnen moeilijker. Eddy Merckx, Jozef Phi- lipoom en John Tijssens moeten dat gat zien te repareren. Jean Paul de Bruijn en de zijnen van Delta Fast Bouwservice moeten winnen om de eerste plaats in de play-offs binnen handbereik te houden. HULST Met de inschrijving van diverse Ne derlandse en Belgische topatleten krijgen de Pinksterwedstrijden in Hulst een sterke bezetting op bijna alle onderdelen. Vooral de komst van Femke van der Meij (ranglijst aanvoerder op 100 meter) en ver schillende topjunioren springen in het oog. Ook baanrecordhouder op de 800 meter Jan van den Broeck staat aan de start in Hulst. SAS VAN CENT De driebanders van Pearle' Opti- cens speelden in de tweede divisie gelijk tegen J7W Electrogroep uit Zundert: 4-4. Jens van Dam stal de show in een gevecht met Alfons Baeyens waarin beide spelers tot grote hoogte stegen. Van Dam rondde als winnaar af met maar liefst 1.333 gemiddeld. Ook Dion Bergmans won overtuigend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68