241 zeeland 'We mogen schrijven wat Elektra 21 is klaar voor de toekomst Open Havendag 5 juni De ontwikkelingen bij Elektra 21 hebben zich de afgelopen jaren in snel tempo opgevolgd. Dit fullservice installatiebedrijf voor de utiliteit, industrie en particuliere sector heeft flink geïnvesteerd om klaar te zijn voor de 21e eeuw. Sinds de overname van Elektra 21 in 2007 door Roger van Beveren (algemeen directeur) en Michel de Ruijsscher (financieel directeur) zijn er belangrijke stappen gezet met betrekking tot de structuur en de conti nuïteit van de onderneming. Inmiddels bestaat de Elektra 21 groep (kortweg E21 groep) uit de werk maatschappijen Elektra 21, InduCon 21 en Telecom 21, met vestigingen in Terneuzen, Heinkenszand en Roosendaal. Hiermee is voortge bouwd op de al bestaande partnerships met Technico-Roosendaal en Telecom Zuid. De indus triële activiteiten van Elektra 21 worden per 1 april 2010 via de werkmaatschappij InduCon 21 (voor heen Technico-Roosendaal) voortgezet. Een paar maanden eerder, per 1 januari 2010, heeft Elektra 21 het bedrijf Telecom Zuid van Pieter Borm volle dig overgenomen. Onder de nieuwe naam TeleCom 21 voorziet de E21 groep in een totaal pakket op het gebied van telecommunicatie, inclu sief installatie, inbedrijfstelling en onderhoud. Alles Hz™> PERSVRIJHEID Kritische journalistiek hoeft in Indonesië niet meer ondergr Advertentie ELEKTRAt21 InduCon «21 Laat muziek leven op school! TeleCom #21 zaterdag 1 mei 2010 Door één van de teamleden op te leiden tot muziekspecialist, wordt niet alleen het muziekonderwijs, maar ook het culturele klimaat in de hele school verbeterd en vernieuwd. Éénjarige opleiding Post HBO Vakspecialist Muziek Startdatum: dinsdag 7 september 2010 Lesdag dinsdagavond 18.00 - 21.00 uur Info-avond dinsdag 25 mei 19.00 uur. Lokatie: Edisonweg 4, Vlissingen Inschrijven kan tot 7 juni 2010 Mail je aanmelding naar vakspecialistmuziek@hz.nl Meer info www.vakspecialistmuziek.nl of vakspecialistmuziek@hz.nl HogeschoolZeeland VLISSINGEN - Zeeland Port Promo tion Council en havenbedrijf Zee land Seaports houden zaterdag 5 juni Open Havendag tussen 10 en 16 uur. Speciale attractie is de Roadshow van Koninklijke Marine. Bezoekers kunnen kennismaken met allerlei facetten van de marine en het Korps Mariniers. Verder zijn er twee marineschepen en twee snel le motorboten waarop bezoekers kunnen meevaren. Vanaf het bus station Terneuzen en vanaf het sta tion Vlissingen rijden gratis pen delbussen naar Scheldepoort. In Indonesië is het gebruike lijk een bepaalde periode te kenschetsen met de president die op dat moment aan de macht was. Sukarno staat voor veel mensen synoniem voor - echt waar - socialisme en Wahid voor menselijkheid. In de journalistiek wordt gesproken over het voor en na Suharto-tijdperk. Ofwel: met of zonder persvrijheid. Sinds deze zelfverklaarde vader van het volk, Pak Harto, twaalf jaar geleden het politieke veld ruimde, is er veel veranderd in het medialandschap van het tropische eilandenrijk. Het is gaan leven. Wa ren voor zijn aftreden nog maar 289 bladen toegestaan, een jaar la ter was dat aantal ruim verviervou digd. Het aantal televisiestations is in zeven jaar zelfs vertienvoudigd. Op het internet surfen inmiddels dertig miljoen Indonesiërs. Media zijn niet langer enkel in han den van de overheid of machtige particulieren, conglomeraties heb ben hun intrede gedaan. Kompas, de grootste en meest gezagdheb- bende krant van het land, is nu nog slechts een onderdeel van Kompas Gramedia Group. Die zit met haar geld namelijk ook nog in diverse radiostations, kranten, boe ken en onroerend goed. Zoals met zoveel zaken in dit land: gaat het eenmaal, dan gaat het razendsnel. Een jaar na Suharto's aftreden werd de Perswet, artikel 28 uit de grondwet van 1945, aangepast. De pers stond het voortaan vrij te fun geren als massacommunicatiemid del, informatie te verspreiden en publieke opinie te ontwikkelen, mits gebaseerd op feiten, precieze en geldige informatie. En als het maar geen porno betreft. Boven dien zouden journalisten voortaan worden beschermd en waren ze vrij van elke vorm van invloed of druk. Hetzelfde als in Nederland, dus. Dat wil echter niet zeggen dat ook in Indonesië BNN-achtige pro gramma's op de buis verschijnen, dat de president belachelijk wordt gemaakt in satirestukken, of dat een schrijver zijn artikel over ho moseksualiteit voorziet van zijn naam. En het is ook nog gebeurd dat de overheid YouTube onzicht baar maakte, en bloggers werden gedaagd wegens laster. Maar de Deense cartoons werden wel ge woon afgedrukt in dagbladen en als een journalist een onthullend verhaal publiceert over een corrup te politicus, wordt die niet onher roepelijk in de bak gegooid. Vroeger wel. Gunawan Mohamad heeft genoeg collega's achter de tra lies zien verdwijnen. Of gewoon zien verdwijnen, om nooit meer terug te zien. Zijn eigen toonaange vende weekblad Tempo, waarvan hij oprichter en hoofdredacteur was, kreeg een verschijningsver bod opgelegd nadat het een artikel publiceerde over een meningsver schil tussen twee ministers over de aankoop en renovatie van 39 Roger van Beveren, algemeen directeur E21 groep is mogelijk: vaste telefonie, mobiel bellen of inter net, kleine huiscentrales met enkele toestellen of professionele centrales met tientallen vaste of mobiele aansluitingen. Ook kan er een koppeling worden gemaakt naar systemen voor brand- en inbraakbeveiliging, toegangscontrole'en beeldregi stratie. Samengevat staat TeleCom 21 voor data, telecommunicatie, inbraak- en brandbeveiliging, camerabewaking en toegangscontroles in de utili teit, industrie en particuliere sector. „Pieter richtte zich met name op vaste en mobiele telefonie. De activiteiten van Telecom Zuid en Elektra 21 vullen elkaar prima aan", aldus Roger van Beveren. „Ik ben in 1986 van start gegaan met Agri Soft, de voorloper van Telecom Zuid. Nadat op 1 juni 1994 de gsm zijn intrede deed in Nederland, met een kostprijs van maar liefst 2.250 gulden, werd de markt van de mobiele telefonie in snel tempo booming business. Ik ben dankbaar voor het ver trouwen dat de klanten jarenlang in Telecom Zuid hebben gesteld. Inmiddels heb ik mijn bedrijf met een gerust hart overgedragen aan de E21 groep, waar kwaliteit en service gewaarborgd zijn", ver klaart Pieter Borm. De locatie van Telecom Zuid aan de Tolweg in Absdale is eind april verruild voor Pieter Borm: 'Telecom Zuid met gerust hart overgedragen'. de locatie van Elektra 21 aan de Mr. F.J. Haarmanweg 38 in Terneuzen. Naast het telefoon nummervan Elektra 21 (0115-649121) blijft voor de clientèle van Telecom Zuid ook het oude vertrouw de nummer (0114-370370) in tact. Roger van Beveren wijst op het feit dat zijn onder neming zowel generalist als specialist is. „Als E21 groep willen we generalist blijven. De heersende opvatting is dat je moet kiezen, maar wij kiezen er als groep juist voor om niet te kiezen. De specialis men brengen we onder in onze werkmaatschappij en Elektra 21InduCon 21 en TeleCom 21waar ze thuishoren. De verschillende disciplines en vesti gingen leiden tot risicospreiding. Bovendien wer ken we veel samen met Unitron, Hydrauvision en Elektromotoren Bracke, met de nodige synergie en efficiency tot gevolg", legt Roger van Beveren uit. Innovatie, duurzaamheid en efficiency zijn bij de E21 groep stevig verankerd in de bedrijfsvoering. „We zetten bijvoorbeeld heel veel in op energiebe sparing, power quality, veilige omgeving, woon comfort en domotica." www.elektra21.nl OPLEIDING VAKSPECIALIST MUZIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64