"J Beroemd Graauwrock Open Air zeeland 123 Axelsestraat Terneuzen Vrije doorgang vissen pakt nog grootser uit vanuit Westerschelde omgeving van Graauw Nieuw festival Rock on the kiosk Beachfeest met 'glitter en glamour' Expositie van zelfgemaakte kaarten Tweede Stadsloop van de Kuitenbijters Plantenmarkt Tervliet ook voor kinderen zaterdag 1 mei 2010 Het cijfer in de bandnaam laat zich heel eenvoudig verklaren. Flip 5 bestaat uit vijf groepsleden, in leeftijd variërend van 8 jaar (Lisa) tot en met 13 jaar (Hanna en Simon). Voorlopig is muziek maken niet meer dan een hobby, maar de vijf leden van rockband Flip S dromen er natuurlijk allemaal van om later een beroemd en gevierd artiest te zijn. Van links naar rechts: Lisa, Hanna, Camiel, Fons en Simon. De jeugdige groepsleden van de rockband Flip 5 zijn de jongste act op het festival Graauwrock Open Air, dat op Hemelvaartsdag plaatsvindt op de sportvelden in Graauw. foto Mark Neelemans IFHWI III M Mimi II T" 'IHIillllWli I TERNEUZEN. - Het succes van de Axelsestraat-festiviteiten in Terneu zen van vorig jaar smaakt naar meer. De ondernemersvereniging Axelsestraat pakt het volgende week zaterdag nog grootser aan. In 2009 werd 720 meter van de straat benut, dit jaar 850 meter. „Het was veel makkelijker om ver kopers te krijgen voor een kraam", zegt evenementenorganisator Jaap Schieman. „Het feest heeft zich vo rig jaar met 15.000 a 20.000 bezoe kers bewezen." „Nou overdrijf je, Jaap", reageert Si mon Buijze van de organiserende ondernemersvereniging, ,maar het was wel hartstikke druk." Vijfenzestig kramen staan er op za terdag 8 mei. Autobedrijven sho wen hun waar en ambachtslieden, onder wie klompenkappers en vle- geldorsers, tonen hun kunnen. Extra attracties zijn pipeband Ghent District Highlanders (Buij ze: „Ze mogen hun benen niet op lichten, hebben we gezegd") en klederdrachtgroepen Ons Boere- goed en Faes. Grootste trekpleister is weer een volwaardige ringrijwed- strijd met Walcherse ringrijders. De Axelsestraat is vanwege het fes tijn van de Axelsedam tot de Jacob Catsstraat dicht van 6.00 tot 18.00 uur. De activiteiten zijn van 10.00 tot 17.00 uur. door Maurits Sep MIDDELBURG - Vissen in de Wester schelde moeten vrij naar allerlei re gionale Zeeuwse wateren kunnen zwemmen. Daarom worden vis- passages gemaakt tussen rijkswate ren en regionale wateren. Dat hebben Rijkswaterstaat, pro vincie Zeeland en de twee Zeeuw se waterschappen afgesproken. De vispassages zijn bedoeld voor vis sen die voor hun levenscyclus af hankelijk zijn van verschillende leefgebieden. Die kunnen in de Westerschelde liggen, maar ook in het Veerse Meer en in polders in bijvoorbeeld het westen van Zeeuws-Vlaande- ren. Het gaat om vissoorten als pa ling, spiering, bot en de driedoor- nige stekelbaars. Dankzij vispassa ges kunnen zij gemakkelijker van het ene in het andere leefgebied komen. De waterschappen zullen de ko mende vier jaar enkele gemalen in Zeeuws-Vlaanderen, Zuid-Beve land, Tholen en Schouwen-Duive- land aanpassen. Zij hebben toege zegd ervoor te zorgen dat er vol doende geld voor het project komt. Rijkswaterstaat draagt maxi maal 576.000 euro bij aan de bouw van vispassages van en naar polders. PHILIPPINE Voor de eerste keer vindt zaterdag 22 mei het muziekfestival Rock on the-kiosk plaats in Philippine. Zoals de naam aangeeft, vinden de optredens plaats op de kiosk die op het Philipsplein in het dorp staat. Rock on the kiosk duurt van 14.00 tot 00.30 uur. Het is een festival voor zowel beginnende als meer er varen Zeeuwse en Belgische bands. Om 14.00 uur opent Dan Musk het festival, daarna volgen optredens van The SLA Band, Re-Act, Sixpack, Proof of Concept en Romy and Friends. De toegang is gratis. VOGELWAARDE Het Pinksterweekeinde (22 en 23 mei) staat bij de voetbalvereniging Vogelwaarde in het teken van het beachvoetvolleyfestijn. Zaterdaga vond is er in de feesttent op het parkeerterrein eerst een beachpar- ty voor de jeugd. Onder het motto 'glitter en glamour' volgt daarna een megabeachparty. Zondag (Eer ste Pinksterdag) komen de deelne mers aan het beachvoetvolleytoer- nooi aan hun trekken in de zand bak. De wedstrijden beginnen rond het middaguur. VOGELWAARDE De vitrinekast van bibliotheek Vo gelwaarde is ingericht met zelfge maakte kaarten. Deze kaarten zijn gemaakt met verschillende technie ken,zoals borduren, prikken en 3D. Ze zijn onderdeel van de collectie van Milly Gelderland uit Vogel waarde. Het zijn kaarten voor alle gelegenheden, de diverse technie ken worden ook gecombineerd met elkaar. Deze tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek tot en met eind mei. BIERVLIET Loopgroep De Kuitenbijters houdt op Hemelvaartsdag (13 mei) voor de tweede keer de Stadsloop Bier vliet. Deze hardloopwedstrijd dwars door Biervliet was vorig jaar zo'n groot succes dat een vervolg niet kon uitblijven. Meer dan 150 lo pers kwamen vorig jaar voor de loop naar Biervliet Er waren zelfs deelnemers bij uit Vlaanderen, Friesland en Duitsland. De deelne mers kunnen kiezen uit vier afstan den: 2,5, 5,7,5 en 10 kilometer. Voor de jeugd zijn er routes uitgezet van 600 en 1200 meter. TERHOLE Op basisschool Tervliet in Terhole vindt op zaterdag 22 mei in en om de school de jaarlijkse planten markt plaats. Een groot aantal hob byisten uit het dorp doet er deze keer aan mee. Naast de verkoop van planten is er onder meer kant klossen en houtsnijwerk te zien. Kinderen mogen iets speciaals doen: zij mogen onder leiding van kunstschilder Tonnie Hermans een auto voorzien van 'nieuw schil derwerk'. De markt begint om 10.00 uur en eindigt om 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63